Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Konec megafonu na Spartě?

19. září 2012 v 13:30,  Prohlášení

411.jpg

"Celá hala fandí s náma", zvyklo si holešovické publikum na zvuk vycházející z megafonu! Vystoupení sparťanského souboru bez dirigenta se v rámci úvodního kola neobešlo bez rozpačité odezvy některých fanoušků. Nucené oslabení se prý odrazilo na výkonu sparťanských hlasivek. Jakým způsobem se vyvíjí současná situace okolo možnosti zachování megafonu v kotli pražské Sparty?

Když obecně naskočíte do rozjetého rychlíku, velmi těžkopádně opouštíte kolos v plné rychlosti, i když vlak jede napůl plynu. Toto přirovnání naprosto sedí na současný vývoj situace v rámci "týmu" megafonistů na Spartě. I já jsem jeho součástí.

Nebudu Vám vyprávět pohádku o tom, jak roky rychle letí, priority se mění a Sparta zůstává nadále v srdíčku, jenom vlastní invence a ochota aktivně se podílet na atmosféře upadá. To dobře znáte z vlastní zkušenosti! Historii a průběh oněch čtyřech let megafonu v popředí kotle pražské Sparty bych shrnul několika slovními spojení: těžká práce prosadit se, vzestup a euforie, postupný úpadek vycházející ze stagnace Sparty jako celku včetně fanoušků.

Vraťme se zpět do přítomnosti. Vycházejme z faktu, že jako tým lidí od megafonu nemůžeme zaručit a zajistit přítomnost megafonu na všech domácích utkání pražské Sparty, na výjezdy se ohlížejme jako na sci-fi vyprávění. Tečka. Vypisovat všechny důvody nemá smysl, začali bychom u zaměstnání jako takového, skončili bychom u syndromu "profesního" vyhoření, postrádajícího špetku euforie. Osobně jsem si vědom, že sparťanské povzbuzování bez předříkávače by bylo krokem zpět, pracně budované zlepšování atmosféry na Spartě by bylo prakticky zastaveno, zničeno. A to v žádném případě nechci, ani nechceme.

Východiska jsou dvě.

Pokračování megafonu na hokejové Spartě

Hlavní podmínkou pro dlouhodobější fungování megafonu na Spartě je najít člověka, sparťana, který by nám v rámci týmu byl ochoten za mrzký (žádný) peníz a dobrý pocit v kapsu pomoci, jenž by rozšířil tým lidí motajících se kolem megafonu.

Hledáme sparťana, jenž přikývne alespoň ve třech následujících případech:

Fanoušek Sparty, chodící pravidelně na domácí utkání v Holešovicích.
Fanoušek Sparty s velmi dobrým hlasovým projevem, jenž se nebojí postavit se před dav.
Fanoušek Sparty inteligentní, se smyslem pro humor a nadhledem, který je někdy potřeba.
Fanoušek Sparty, který pro Spartu dýchá.

V návaznosti na přecházející řádky je důležité zdůraznit, že i projev kotle, který poslední dobou hodně stagnoval, by chtělo nějakým způsobem nakopnout, současné výkony spíše odrazují k pokračování megafonu na hokejové Spartě. Bez motivace je práce několika lidí k ničemu. A to je nejen důležité uvědomit si, ale také s tím začít něco dělat!

Konec megafonu na hokejové Spartě momentálně nehrozí, jedná se prozatím o omezení, které pocítí fanoušek určitě během sezony. Situace se může vylepšit za předpokladu, že podmínky pro fungování megafonu budou dodrženy, lépe řečeno vyslyšeny.

A teď důležitá informace pro blízkou budoucnost. Megafon chceme zajistit na všechny důležité zápasy typu, Derby se Slavií, Pardubice, Brno, Plzeň, v rámci výluky NHL i dle atraktivnosti soupeře (fanoušků).

Na letošní první vystoupení megafonu se na základě domluvy můžete s největší pravděpodobností těšit již tuto neděli 23. září 2012, kdy na domácím ledě přivítáme tým Kladna.

Podrobnější informace rádi poskytneme potencionálním zájemcům emailovou cestou. Pokud máte zájem, podílet se na tvorbě atmosféry na utkáních v Holešovicích, kontaktujte nás na redakčním emailu redakce@hs-sparta.cz, popřípadě na emailu jakob2@seznam.cz, kontaktovat nás můžete také na facebooku, prostřednictvím skupiny Sparta Hockey Supporters, nebo osobně během domácích zápasů.

Díky za pozornost a přeji Vám hezký den.

Za redakci Sparta Hockey Supporters.

KubaSF

Ilustrační foto: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.