Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

DŮLEŽITÉ: Informace z jednání fanoušků s manažery Sparty a Lva

19. července 2012 v 09:41,  Prohlášení

402.jpg

Toto úterý proběhla schůzka zástupců fanoušků hokejové Sparty se šéfem holdingu Sportovní Holding Praha, který vlastní kluby HC Sparta Praha a HC Lev Praha, Janem Musilem a šéfem HC Sparta Praha Petrem Břízou. Ze strany fanoušků byl přítomen zástupce fanklubu, zástupce bubeníků, zástupce megafonistů, zástupce choreotýmu a zástupce webu SHS.

Pro přehlednost vypisujeme nejdůležitější body, které z jednání vyplynuly, které věříme, že budou platit a nebudou pokřiveny. Každý bod doplňujeme o pohled redakce SHS.1. 50:50
Sparta a Lev jsou v holdingu na stejné úrovni, to znamená, že žádný z nich není nadřízený tomu druhému. V tuto chvíli nám bylo přislíbeno, že Sparta není a nebude jakýmkoliv způsobem farmou Lva.
KOMENTÁŘ SHS: Samozřejmě, že až budoucnost ukáže, jak to bude vypadat v praxi vzhledem k tomu, že jeden z týmů má 3x větší rozpočet. To, jestli jsou si kluby v rámci holdingu rovny, budeme pečlivě sledovat.


2. Fair game
S tím souvisí další bod. Přestupy mezi Lvem a Spartou se dost možná uskuteční, ale maximálně na tržní bázi. To znamená, že Lev nebude mít jakési přednostní právo na hráče a nebude si je přetahovat dle vlastního uvážení. Pan Musil prohlásil, že rozhodnutí o soupiskách nechá plně na trenérech a vedení holdingu je nebude ovlivňovat. K tomu jen doplňujeme, že HC Lev Praha je veden jako EXTRALIGOVÝ KLUB, tedy se na něj vztahují tuzemská přestupová pravidla.
KOMENTÁŘ SHS: Opět, až čas ukáže, jak to bude ve skutečnosti. Snažíme se věřit, že vedení do sestav zasahovat nebude, na druhou stranu po zkušenostech z minulosti v tomto bodě zachováváme jistou ostražitost.


3. Extraliga vs. KHL
HC Lev Praha je dlouhodobý projekt majitelů. Zároveň se nám dostalo ujištění, že HC Sparta Praha, minimálně pod současnými majiteli, nezanikne a bude stoprocentně existovat.
KOMENTÁŘ SHS: Sparta evidentně bude dál existovat, zároveň se uvidí, v jaké soutěži. V tuto chvíli jsou zde dva kluby, které mají pouze stejného majitele, ale jinak budou hrát rozdílné soutěže a budou na sobě nezávislé.


4. "Rusko"
Majitelé HC Lev Praha jsou česká ČKD Praha a švýcarská společnost A-Energy, která je vlastněna ruskými podnikateli. Pan Musil zdůraznil, že se nejedná o nějaké pochybné osoby, ale férové byznysmeny.
KOMENTÁŘ SHS: Chelsea vlastní Abramovič, Manchester City arabští šejkové. Z hlediska majitele, který má dostatek financí, si člověk příliš nevybere. Pokud to, že holding a tím pádem i Spartu vlastní Rusové, znamená stabilitu, tak můžeme být za někoho, kdo hodlá investovat, rádi. Opět, čas a zkušenost ukáže, jestli se jedná o férové majitele. Navíc tím z vedení Sparty odpadá jakýsi pan Charouz a to rozhodně není k zahození.


5. Krize
Nebýt holdingu, Sparta by měla obrovské finanční potíže. Hrozil by pád na úroveň například Slavie. Holding Spartu finančně podpořil, detailní informace však zmiňovat nebudeme. Jen můžeme doplnit, že několik posledních let byla Sparta ztrátový podnik.
KOMENTÁŘ SHS: Podle toho co, co na setkání zaznělo, na tom Sparta v tuto chvíli opravdu není dobře a vstupem nových majitelů se podařilo situaci stabilizovat. Za to můžeme být v tuto chvíli jen rádi.


6. Hala
Reklamy na ledě a na dalších plochách budou smíšené, v některých ohledech budou převažovat reklamy Lva na úkor Sparty, ale obecně by jich mělo být méně, než na extralize. Ztráty z absence reklamních ploch partnerů Sparty kompenzuje Spartě Lev. Zároveň jsou instalovány nové led-panely nad sektory za brankou, nové osvětlení a nová plexiskla (typu NHL – to znamená, že se budou více prohýbat pod nárazy.)
KOMENTÁŘ SHS: S těmito změnami snad na Spartě fanoušci ani problém mít nemohou. Čím méně reklam na ledě, tím lépe.


7. Termíny
Termínová kolize hrozí jen ve dvou případech, jinak by měly být všechny zápasy obou celků hrány v rozdílných dnech. O případných kolizích se jedná. Přednost má při termínovém kalendáři Sparta.
KOMENTÁŘ SHS: Zatím tato problematika vypadá jednoduše, ale uvidíme, s čím přijdou například žádosti české, či ruské televize při přímých přenosech. Pevně věříme, že bude upřednostněn sparťanský fanoušek na stadionu. Pokud nebude, dobrým vztahům to nepomůže.


8. Supporters
Závěrečný bod – fanoušci. Schůzka proběhla z velké části kvůli ujasnění postojů fanoušků Sparty vůči novému klubu v jejich hale. Zároveň přišlo na přetřes téma toho, jestli by měli zájem podporovat i Lev Praha.
KOMENTÁŘ SHS: Na to můžeme říct za megafon, bubeníky, choreotým i redakci SHS jasné ne. Podporujeme Spartu Praha a ne někoho jiného. Argument, že jsme snad fanoušci dobrého hokeje, a tak bychom mohli podpořit i Lva, který by kvalitní hokej hrát mohl, nebereme. Podporujeme kvalitní hokej, ale jen v produkci Sparty. Samozřejmě velká část sparťanských fanoušků na zápas Lva zavítá, ale s aktivní podporou, jakou má v Holešovicích Sparta Lev počítat nemůže. Zároveň však protesty proti Lvu ZATÍM vystupovat nebudeme, bereme na vědomí, že v Praze funguje, ale prioritou je pro nás Sparta. Zároveň však odmítáme garantovat, že budeme fanoušky, kteří výhrady mají, umírňovat.

Autor: Czechmate87

Foto:web

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.