Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

DŮLEŽITÉ: Otevřený dopis v záležitosti choreografie na hokejové Spartě

7. března 2012 v 18:11,  Prohlášení

377.jpg

Vážení příznivci, vedení, zástupci security služby, trenéři a hráči HC Sparta Praha,

obracíme se na Vás společně jako redakce webu SHS, sdružení Fanoušků železné hokejové Sparty a Choreotým s otevřeným dopisem ohledně choreografie na čtvrtfinále play-off.

Na posledním zápase základní části proti Slavii jste byli svědky největšího chorea v dějinách extraligy.  Tato akce měla obrovský ohlas a ukázala, že na Spartě jsou fanoušci skvělí. Přesto s  lítostí oznamujeme, že minimálně na čtvrtfinále Choreotým v tvorbě nemá chuť za současné situace pokračovat. Jinak řečeno, POKUD SE NEZMĚNÍ PŘÍSTUPY URČITÝCH OSOB (více dále v dopise), NA DOMÁCÍCH ZÁPASECH HC SPARTA PRAHA CHOREO NEBUDE.

Důvodem je neustálé a dlouhodobé házení klacků pod nohy ze strany ať už ochranky nebo některých osob ve vedení klubu. V současnosti to došlo až tak daleko, že ani jednoduché prskavky na nasvícení transparentu nejsou povoleny. I přes několikačetná ujištění o zajištění bezpečnosti (prskavky jsou nebezpečné?) nám bylo sděleno, že si máme vymyslet jiný způsob podpory.

Chceme zdůraznit, že se nejedná o spontánní a unáhlenou reakci. Z minulosti lze vyjmenovat hned několik případů podobného jednání. Žádali jsme o možnost uchycení chorea přes tzv. očka tak, aby i přes špatné rozměry kotle byly dobře vidět. Celá věc po roce vyšuměla (či lépe řečeno byla vyšuměna). Když jsme chtěli poprvé udělat choreografii přes celý kotel, byly zakázány tyče na její zvednutí.

U interiérových!!! světlic nám po počátečních povoleních bylo postupně naznačováno, že by bylo nejlépe, abychom s nimi přestali, což se také nakonec stalo.  Nemůžeme se zbavit dojmu, že i v tomto případě šlo především o pohodlnost vedení security služby a provozu, než o snahu o maximální podporu klubu.

Klub také opakovaně sliboval podporu v podobě materiálu, což však nakonec dospělo do fáze, kdy jsme museli o role papíru, barvy a další propriety dlouhodobě prosit (z tohoto důvodu byl založen choreofond).

Vzhledem k těmto případům a dalším zvláštnostem v přístupu ze strany security služby a části vedení (po choreu proti Slavii například nedůstojná buzerace ze strany security služby ohledně obřího transparentu) a vzhledem k tomu, že nechceme být v pozici donekonečna prosících, nám došla trpělivost.

I přes z fanouškovského hlediska prestižní duel s Kometou Brno, nehodlá za stávající situace nikdo z nás choreografie chystat.

Spartu hodláme dále podporovat, ale odmítáme se dále nechat stavět do role pokorných prosebníčků, kteří o povolení choreografií, které jsou jinde běžné, musí téměř žebrat.

Jsme přesvědčeni, že Spartu podporujeme v mezích slušnosti a bezpečnosti a nikdy jsme nikoho neohrozili. Proto považujeme jednání některých částí vedení a security služby HC Sparta Praha za nedůstojné a odradilo nás od prácí na choreografiích, které jinak tvoříme v našem volném čase z lásky ke klubu HC Sparta Praha.

Věříme, že tento dopis bude mít jak ve fanouškovských kruzích, tak u vedení a dalších příslušných místech odezvu a inspiruje zainteresované osoby k pozitivním změnám. Obzvlášť vzhledem k tomu, že byla Sparta portrétována v nedávném článku v magazínu Deníku Sport jako klub, který maximálně spolupracuje s fanoušky.

 

Redakce SHS, sdružení FžhS a Choreotým

 

PS: Ujišťujeme všechny, kdo zatím přispěli do choreofondu, že finance na transparenty a další věci související s fanděním ještě samozřejmě transparentně využity budou.

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.