Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

DESATERO aneb “Fandění návštěvníků kotle je v současnosti ostudné!

1. února 2012 v 11:00,  Prohlášení

359.jpg

Dámy a pánové, kteří do kotle chodíte, uvědomte si, že kotel není ani Face2Face a tím pádem seznamka non plus ultras, ani se nejedná o hospodu, kde se kecá nad pivem, ani to není sociálka, aby tam fanoušci chodili jen, protože je to nejlacinější, ale celý zápas byli zticha. Už vůbec to není prostor, kde si jen mají vylévat své mindráky a skandovat pouze nadávky.

Dámy a pánové, úrovní a hlasitostí fandění nepatříme na špici extraligy, spíše na dno. Položte si každý otázku, jestli sám dělá pro fandění dostatek. V současnosti není troufalé říci, že v drtivé většině bude převládat odpověď ne. Udržet chorál déle než minutu je téměř nemožné, leností je kotel nasáknutý.

Dámy a pánové, kotel vede megafonista. Což neznamená, že pokud někdo začne rozeřvávat v době ticha jiný pokřik, tak že bude ignorován, zároveň však je to zkrátka on, kdo určuje, co se skandovat bude.

Dámy a pánové, pokud vám megafonista řekne, zvedněte ruce nahoru nebo abyste se chytli za ramena s lidmi okolo vás, udělejte to. Bez výjimek. Všichni slintáte nad ukázkami supportu v zahraničí, ale sami nic neuděláte. S takovým přístupem můžete jít k šípku.

Dámy a pánové, pokud nemáte zájem poslouchat megafonistu, pokud nemáte zájem se přidávat k fandění celý zápas a radši budete kecat o posledním hitu Lady Gaga, jděte si ve vší slušnosti sednout na podélnou tribunu.

Dámy a pánové, že si budete hrát na drsné ultras v metru po zápase nebo o přestávkách na kuř-placech atmosféru při samotném hokeji nevytvoří. Iks z vás je velkými sparťany jen na ulici, ale abyste přiložili ruce k dílu v momentech, kdy je to potřeba, to ne.

Dámy a pánové, fandění není jen o nadávkách. Že dokážete zařvat Slavie zajebaná je, z vás většího sparťana neudělá. Obzvlášť v zápasech s Třincem. Začněte se soustředit na podporu svého klubu a přidávejte se k chorálům a vykašlete se na urážky, pokud se zrovna na ledě, či v hledišti neděje něco, co si je zasluhuje.

Dámy a pánové, to že tým prohrává, neznamená, že byste měli přestat fandit. Kotel je často neskutečně trapný, jak, pokud Sparta nevyhrává 3:0 a soupeře nedrtí, mlčí a nesnaží se hráče dotlačit k obratu. Spousta z vás se v těchto chvílích radši oddává diskusím na téma “Nesmrtelná podstata brouka.“ To je ostudné.

Dámy a pánové, choreografie do kotle patří a to, že minutu neuvidíte, vás nezabije. Takže členy choreotýmu poslouchejte na slovo, buďte trpěliví, že chvíli kvůli plachtě nevidíte na led. Choreografie dají spousty práce a lidé, kteří je tvoří, jim obětují spousty volného času, který by přitom mohli strávit jinak.

Dámy a pánové, pokud s těmito body nesouhlasíte, do kotle nechoďte. Fandění je stejně jako chození na hokej založeno na dobrovolnosti, ale od kotelníků se tak nějak předpokládá, že do kotle, sektoru na stání chodí za účelem maximálně v rámci svých možností podpořit klub, Spartu.

Czechmate87

PS: Kdo z Vás v kotli fandí, neberte tento článek osobně. Naším cílem je především zlepšit atmosféru na zápasech Sparty. O nic jiného nejde.

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.