Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Založení občanského sdružení Fanoušci železné hokejové Sparty

23. března 2011 v 19:10,  Prohlášení

271.jpg

Přinášíme Vám zajímavé podklady o nově založeném občanském sdružení, Fanoušci železné hokejové Sparty. O existenci občanského sdružení Fanoušci železné hokejové Sparty jsme se v redakci Sparta Hockey Supporters dozvěděli nedávno. Po domluvě se zakladateli Vám přinášíme žhavé informace o chystaném projektu.

Původní zpráva od Výboru občanského sdružení Fanoušci železné hokejové Sparty:

Na Spartě existuje oficiální Fanclub a různá menší uskupení fanoušků, ale my jsme se přesto rozhodli založit nové občanské sdružení a vydat se trochu jiným a hlavně aktivnějším směrem. Více informací, alespoň v kostce, se dozvíte v základních informacích o občanském sdružení Fanoušci železné hokejové Sparty.


Občanské sdružení  Fanoušci železné hokejové Sparty (dále jen jako "Sdružení") je právnickou osobou založenou dle zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, v platném znění, a registrovanou Ministerstvem vnitra České republiky, s identifikačním číslem (IČ): 22899618 a se sídlem Praha 3, Žižkov, Na Vápence 531/17, PSČ 130 00. Sdružení bylo založeno aktivními fanoušky HC Sparta Praha.

Právní forma Sdružení: Jedná se o občanské sdružení s dobrovolným členstvím s tím, že je určeno pro všechny fanoušky HC Sparta Praha. Sdružení je řízeno statutárními orgány (předseda a místopředseda); ty si vytvořily poradní výbor v tomto složení:

Pavel Gracias – předseda Sdružení

Aleš Zbořil – místopředseda Sdružení

Mgr. Martin Vlk – ředitel Sdružení

Josef Pospíšil

Petr Růžička

Zdeněk Skácel

Slávek Rummel

Veškeré podrobnosti  o činnosti Sdružení jsou  uvedeny ve stanovách Sdružení, které jsou ke shlédnutí na:  http://fzhs.webnode.cz/stanovy/

Mezi základní cíle Sdružení patří např.

a) sdružovat a sjednotit příznivce, podporovatele a fanoušky HC Sparta Praha a tomuto sjednocení dát i právní rámec tak, aby mohlo být Sdružení důstojným a zcela nezávislým partnerem klubu HC Sparta Praha a dále pak příslušným orgánům státu.

b) podporovat hru týmu HC Sparta Praha na zápasech v domácím prostředí;

c) podporovat hru týmu HC Sparta Praha na zápasech na ledě soupeřů,
a to zejména pořádáním výjezdů fanoušků, příznivců a podporovatelů
za svým sportovním týmem – HC Spartou Praha;

d) spolupracovat s hráči, trenéry a činovníky klubu HC Sparta Praha a
působit na ně z hlediska uplatňování zájmů fanoušků, podporovatelů
a příznivců HC Sparta Praha;


Mediální podpora Sdružení: Sdružení bude  prezentováno  a bude úzce spolupracovat s fanouškovskými stránkami  www.hs-sparta.cz . V co nejkratším termínu budou spuštěny stránky www.fzhs.cz (o spuštění budete informováni) na kterých naleznete podrobnější informace týkající se Sdružení. Na obou těchto webových stránkách budete pravidelně informováni o aktivitách Sdružení.  Informace, které nenaleznete, vám rádi zodpovíme na adrese e-mail: fzhs@seznam.cz.

Členství ve sdružení:
Čestné členství: čestní členové budou vybíráni z řad mediálně známých osobností a z řad bývalých, či současných hráčů HC Sparta Praha. O čestném členství rozhoduje předseda.

Řádné členství: vzniká postupem podle stanov Sdružení s tím, že je třeba též uhradit členský příspěvek; ten činí na období od 1.5.2011 do konce dubna 2012 částku 500,00 Kč, a na přechodné období  do konce dubna 2011 částku 20,00 Kč. Hlásit se je možno na e-mail: fzhs@seznam.cz nebo přes on-line přihlášku (o spuštění budete informováni). Pro lepší identifikaci je nutné uvést Jméno, Příjmení, Bydliště, datum narození, kontakt (e-mail, telefon). Zavazujeme se nenakládat s vašimi údaji jinak, než pro potřeby Sdružení.

Členský příspěvek slouží na výdaje sdružení, které se skládají např. z výdajů na výrobu a distribuci členských karet, z výdajů na setkání se sparťanskými osobnostmi, z výdajů na konání členské schůze, prezentaci a propagaci sdružení atd. Funkce ve Sdružení jsou zásadně funkcemi čestnými, neplacenými. O členství rozhoduje předseda a místopředseda sdružení. (Viz.stanovy Sdružení)

Sponzorské dary:
Dar občanskému sdružení si můžete uplatnit ve svém daňovém přiznání. Rádi poradíme.  Budeme nadšeni za každý váš finanční příspěvek, který napomůže k rozvoji aktivit Sdružení a ke splnění jeho cílů.

Závěr:

Budeme velice rádi, když se přidáte do našich řad. Chceme se přeci všichni podílet na tom, aby hokejová Sparta byla zase tam, kam patří. A TO ZNAMENÁ NA VRCHOL!

 

S pozdravem MUSÍ JE TO BOLET!!!

 

Výbor občanského sdružení Fanoušci železné hokejové SpartyIlustrační foto: Výbor občanského sdružení Fanoušci železné hokejové Sparty

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.