Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Ondřej Kratěna - jubileum ve stínu liknavosti oficiálních činitelů Sparty

6. října 2012 v 00:59,  Ostatní

417.jpg

Kvůli tomu, že redakce oficiálního webu spí, tak jaksi opomněla informovat o jubileu dlouholetého hráče Sparty - Ondřeje Kratěny. Tento hráč odehrál letos - 21.9.2012 úctyhodný 800. ligový zápas.

Krtek začal svou kariéru v Olomouci po boku svých kamarádů Broše a Tomajka. Následoval přestup do Vsetína, s nímž získal tři mistrovské tituly. V roce 1999 vyměnil Krtek provinční Vsetín za velkoklub Spartu a ihned byl strůjcem mistrovského titulu.

Ve Spartě celkem odehrál úctyhodných 11 sezón a po právu je řazen (když už klub spí, tak aspoň fanoušky) mezi klubové legendy. Za tu dobu nasbíral v 532 zápasech 390 bodů za 188 gólů a 202 asistencí. Byl jednou z ústředních postav Sparty a pomohl k zisku 4 mistrovských titulů.

Po sezóně 2011, kdy laboroval většinu času se zraněními, přestoupil do Plzně.

I přes liknavost a totální amatérismus oficiálních činitelů, zůstává velkou ikonou Sparty a redakci SHS je ctí přimenout jeho jubileum.

Tímto bych chtěl popřát Krtkovi hodně štěstí a zdraví a ať se mu (krom zápasů se Spartou) daří. Osobně věřím a doufám, že se v dresu Sparty ještě v budoucnu objeví.

Autor: Schaschek #6

Foto: Denik.czPokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.