Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Ze zápisníku sparťanského diskutéra

13. února 2012 v 17:15,  Ostatní

364.jpg

Páteční „brainstorming“ sparťanských fanoušků je úspěšně za námi. Diskuse na téma zlepšení atmosféry na hokejové Sparty nám ukázala nedostatky i možné a užitečné náměty, na kterých bychom mohli společně zapracovat a pokusit se tak výsledný projev sparťanských fanoušků co nejvíce vylepšit. Co se v předvíkendový podvečer za stolem u dobrého piva urodilo?

Viděl jsem chuť. Chuť něco změnit, podělit se o své myšlenky, nebo jen naslouchat. Sparťanskou diskusi v páteční podvečer navštívilo zhruba 20 až 30 fanoušků, v přátelské atmosféře se do ticha holešovické arény rozpovídali nerušeně o atmosféře, výjezdech, fandění i organizaci. Zásluhou vrchního zapisovače Lipose Vám přinášíme výstup z celého sezení, upravený do čtivě formy, o čem se diskutovalo a jaké návrhy v bodech zazněly?

Téma první, kotel

Možnost přidání druhého megafonu i s vyvolávačem do prostorů před západní tribuny, posunout současný megafon více do středu sektoru vlajkonošů domácích.

Nahrazení stávajícího megafonu, tedy zařízení hnaného bateriemi, mikrofonem a reproduktory, tak, jak to mnozí mohou vídat v televizi, většinou na fotbalových stadionech.

Zlepšení organizace kotle ve smyslu vítězství kvality nad kvantitou chorálů a pokřiků. Rozumějme tomu jako propracovanost a zvýšená příprava před samotným pokřikem, zvýšení hlasového projevu a optická viditelnost i pro tribuny – zvedání rukou, pokřiky, vyzívající hala k přidání se k sektoru domácích fanoušků za brankou.

Celé téma podtrhovala jednotná myšlenka, že základem k úspěchu je lepší synchronizace a komunikace mezi kotelníky, bubny pod taktovkou megafonu.

Téma druhé, tribuny

Nutnost většího zapojení a informovanosti především západní tribuny k celkovému supportu na hokejové Spartě. V dnešní době funguje řada hlučících skupinek na západě, které dokáží halu nastartovat, popřípadě se přidat ke kotli ve většině případů fandění. Konkrétním krokem je vytipování fanoušků, kteří by synchronizovaně pomáhali s chorály, pokřiky a celkovým projevem kotle a pokoušeli se to na západní tribuně pořádně rozjet! Tady by se počítalo i s pomocí několika jedinců právě z kotle.

Pokusit se zapojit častěji v sezoně tribunu západ do připravovaného chorea, pokusit se zajistit propagaci a informace o připravovaných akcích na ledové kostce, ve Sparťanské jízdě, nebo v rámci propagace na fanouškovském webu Sparta Hockey Supporters.

Téma třetí, obecně fandění a propagace

Dostat informace o chorálech a pokřicích do bulletinu Sparťanská jízda, aby se s nimi seznámilo širší pole sparťanských fanoušků a tím pádem se mohli snadněji zapojit.

Vytvořit promo video z oblasti pokřiků a chorálů, pomocí webu SHS s ním seznámit co největší množství sparťanských fanoušků.

Pokusit se co nejvíce propagovat fanouškovský web Sparta Hockey Supporters, za účelem větší informovanosti publika s připravovanými akcemi, choreem a jinými aktivitami.

Zajištění více financí na autobusové výjezdy sparťanských fanoušků, větší propagace ruku v ruce s větší výjezdovou aktivitou sparťanů.

Vytvoření transparentního choreo-fondu, účtu, ze kterého by se veškeré aktivity financovaly, pokusit se tento program zviditelnit ve spolupráci přímo s klubem.

Za strohými informacemi v kostce, které jsme pro Vás vytáhli z páteční diskuse, se skrývá řada otazníků, nejasností, na některých bodech se začíná pracovat, jiné upadnou do zapomnění ihned po přečtení tohoto příspěvku.

A jaký je Váš názor?

Můžeme věřit, že to nebyla poslední diskusní schůzka fanoušků hokejové Sparty a na jejím příštím pokračování se na Vás budeme těšit.

Za redakci Sparta Hockey Supporters

KubaSF

Ilustrační foto: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29