Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Play out už volá!

21. února 2011 v 12:55,  Ostatní

262.jpg

Sparťanské stoupání na pomyslný Tourmalet je u konce. Dlouhá a náročná cestička na legendární vrcholek Pyrenejí vedla ke strmým pádům, sem tam se hokejový soubor odhodlal k razantnějšímu úniku. Avšak brzy došel dech. Tým nepřesvědčil. Zklamal. Sparta se v pelotonu nejvyšší soutěže vyškrábala do cílové rovinky se ztrátou výraznou, řekl bych alarmující. Nebýt „dopingové“ aféry některých jezdců, mohla být propast nad chvostem závodního pole diametrálně odlišná. Co bude následovat? Pohodlný a nezáživný sjezd několika účastníků do extraligového pekla.

Tak, jako si dojel na legendární Tour de France pro celkové vítězství cyklista Alberto Contador, Třinec opanoval hokejové vody v Česku. Vcelku suverénně.  O osudu Sparty bylo rozhodnuto již v lednu. Nevydařená sezona zakončená dvanáctým místem je největším propadákem holešovického týmu v novodobé historii nejvyšší soutěže. Bez debat a bez legrace.

Základní část prohnilého ročníku hokejové extraligy skončila. Podtrženo a sečteno. Těšil jsem se. Nejnovější systém a pravidla však klid zbraní a lízání ran nezaručuje. Bohužel.  Divadélko s názvem play out nás bude provázet již od pátečního večera. Společně se Spartou si o záchranu příslušnosti v nejvyšší soutěži zahraje Kometa Brno, Kladno a Mladá Boleslav. Dostali jsme se do parádní společnosti. Bouchněme si šampaňským.  Na stole nesmí chybět. Kurvy, chlast a chlebíčky.

Sezona se nehodnotí lehce. Jelikož je klub HC Sparta Praha obchodní společností, závěry a konečný resultát musí vzejít z jednání u kulatého stolu. Pokud bych měl přeci jen v krátkosti přirovnat letošní ročník k nějaké lidské činnosti, jednalo by se o jízdu na horské dráze, ve většině případů po hlavě dolů.

Zisk 57 bodů předurčuje Spartu, díky náskoku na dvojici pronásledovatelů (Kladno 22 bodů, Ml. Boleslav 24 bodů), k poklidnému a nudnému průběhu celého kolotoče, čítajícího dvanáct zápasů! Od play out se nedá očekávat hokejová krása. Ani kvalita. Kdo viděl závěrečnou čtvrtinu soutěže, dá mi za pravdu. Bude to stejné. Otázkou zůstává. Bylo tomu letos jinak? Až na tři pasáže v hokejovém kalendáři nikoliv. Bojovat tedy bude pouze Kladno a Boleslav.

Sparta však bude bojovat na frontě jiné. V zákulisí. Změny přijít musí. Razantní obměna kádru je na místě, důležitější však bude naplnění smyslu slova koncepce. Tedy přejít od papírů a tužek k činům, nejlépe na tréninku, během přípravy a herní styl mužstva uplatňovat při ostrých startech na ledě. Na Spartě se šušká ledacos, systém trenéra ve spolupráci se sportovním manažerem může být jednou z variant do nové sezony.

Nezbývá než čekat a těšit se na razantní změny. Je to však reálné? Není to jen touha sparťanského fanouška? Slibů bylo hodně, teď se čekají činy, nebo pád do pekel.

Autor: KubaSF

Foto: Kasnarka

Program skupiny o 11 - 14 místo (play out):

[box]Pátek 25. února - 1. kolo:

18:00 Sparta Praha - Kladno

Neděle 27. února - 2. kolo:

17:00 Brno - Sparta Praha

Pátek 4. března - 3. kolo:

18:00 Sparta Praha - Mladá Boleslav

Neděle 6. března - 4. kolo:

17:30  Kladno - Sparta Praha

Pátek 11. března - 5. kolo:

18:00 Sparta Praha - Brno

Neděle 13. března - 6. kolo:

17:30 Mladá Boleslav - Sparta Praha

Pátek 18. března - 7. kolo:

18:00 Sparta Praha - Kladno

Neděle 20. března - 8. kolo:

17:00  Brno - Sparta Praha

Pátek 25. března - 9. kolo:

18:00 Sparta Praha - Mladá Boleslav

Neděle 27. března - 10. kolo:

17:30 Kladno - Sparta Praha

Pátek 1. dubna - 11. kolo:

17:30 HC Vagnerplast Kladno - BK Mladá Boleslav
18:00 HC Sparta Praha - HC Kometa Brno

Neděle 3. dubna - 12. kolo:

17:30 Mladá Boleslav - Sparta Praha


Poslední klub skupiny o 11. a 14. místo čeká poté baráž o udržení proti vítězi play off první ligy. Série začne v pátek 8. dubna 2011 na ledě extraligového klubu, hraje se na čtyři vítězné zápasy.

Zdroj: www.hokej.cz[/box]


Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.