Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Představujeme: Národnostní mix ve Spartě rozšířil Američan Salcido

19. července 2010 v 20:40,  Ostatní

183.jpg

Mezinárodní složení kabiny v Holešovicích se rozrůstá. Čech, další rodilý Čech, Slovák, hráč bývalého Sovětského svazu. Člověk by si před pár lety řekl: "A dost. Tady končí veškeré hokejové koření naší ligy." Jenže doby konzervativní jsou zřejmě minulostí. Naštěstí i ve Spartě! Po příchodu Francouze Yoricka a kanadského pořízka Douga se při ledových bitvách Sparty představí také Američan. Obránce Brian Salcido.

Hokejové léto, to je nudná příprava, přestupy, pak dlouho nic. Radovánky u vody, u piva a postupné vyhlížení příchodu nového ročníku extraligy. Na ten sparťanský nástup se osobně začínám hodně těšit. Proč? Posily vypadají dobře.

První bod splněn: bojovníci v sestavě


Dalším zajímavým přírůstkem do rodiny těch rudých, správných chlapíků je i rodák z Los Angels. Pětadvacetiletý Brian Salcido. Jako správný americký teenager z hollywoodských béčkových filmů podstupoval Brian každodenní tréninkový dril. Nakonec se mu splnil sen. Naskočil alespoň na dvě utkání v kanadsko-americké NHL a připsal si bod za přihrávku. To nemůže říci v našich končinách každý! Pouť za hokejovým štěstím za velkou louží Briana Salcida je víc než úctyhodná. Univerzitní tým během studia v Coloradu, tříletá mise u Portlandských „Pirátů“, letmý skok do nejslavnější ligy světa za Anaheim, zastávka v týmu Manitoba Mouse a dále? Sparta! První evropská výzva v lize úřadujících mistrů světa.


Pozičnost, ucházející střelba

Urostlý bek by měl vyztužit někdy trochu ospalou obranu Sparty. Nechat útočící hráče v blízkosti gólmana, pošťuchování, nepříjemnosti? Tohle bude práce pro Salcida, z Ameriky by měl být zvyklý. Navíc má, podle slov generálního manažera Sparty Petra Břízy, i kuráž směrem dopředu. Statistiky nelžou. Brian je pilným střelcem. Střílení od modré, větší efektivita v přesilových hrách. Tento aspekt hokejové Spartě v minulé sezoně chyběl, tuze chyběl. Otázky a odpovědi na přínos posil ukáží až mistrovská utkání – držíme palce.

Namíchat tento rozmanitý koktejl nebude pro trenéry Sparty jednoduché. Zkombinovat ladnost a ležérnost v podání českého piva s tvrdostí a jiskrou kanadské whisky, proložit to dobrým francouzským vínem, ochutnat nevyzpytatelnou slovenskou borovičku a na závěr…Salcido, to je Mexiko, takže tequila.

Autor: AdminK

Foto: ducks.com

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.