Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Brankářská rošáda: Bingo do Plzně, Pepis do Sparty

11. května 2010 v 00:05,  Ostatní

179.jpg

Jedni možná zamáčknou slzu dojetí, druzí se upřímně zaradují. Brankářská rošáda na Spartě pokračuje. Zvyk je železná košile a tak se můžeme od nové sezony těšit na novou v tomto případě staronovou tvář v brance. Petr „Bingo“ Přikryl se vydal cestou západního teritoria plzeňských Indiánů, do Holešovic se vrací z hostování právě z Plzně Tomáš „Pepis“ Pöpperle. 


Trochu divoká přestřelka, že? Po sérii příchodů a odchodů borců z útočných řad tu máme jednu z citelnějších změn směrem před vlastní branku. V Holešovicích se mění znovu brankářská jednička. Po kolikáté již? Duba, Pöpperle, Přikryl…výčet by mohl pokračovat dále. Schwarz, Salfický. Od doby ukončení aktivní kariéry Petra Břízy hledá Sparta v brankovišti tu správnou jistotu. A marně. Přitom sám Petr Bříza, dnes člen představenstva HC Sparta Praha a generální manažer v jedné osobě, je u každoroční rutiny skládání holešovického týmu. Snad mělo vedení s Pöpperlem tentokrát šťastnou ruku. Co myslíte?

Představujeme: Yorick Treille, francouzský vánek do Sparty


Pro Binga začala sezona dřinou v letním drilu, výpomocí na ledě Berounských Medvědů a zahříváním lavičky. Post dvojky za Cháberou mu očividně nesvědčil. Když se chopil příležitosti, sundal deku a na ledě často ukazoval, že na extraligu v týmu Sparty prostě má. Mnohdy se mu zápasy nepodařily. Psychika ho hodně svazovala, někdy mu podlomila kolena a tak nad jeho výkony společně s celým týmem v základní části nemohl nikdo zajásat. Byla to bída. I tak si Přikryl udržel slušnou úspěšnost 92,57 procenta, ale to je statistický jev. Žádná hokejová krása.

Představujeme: Radek Smoleňák, ostrá břitva ze zámoří


Hledat pozitivum na hře Sparty v play-off? Napadá mě pár jmen, mezi nimi nemůže chybět strážce brankoviště Petr Přikryl. Spartu dost podržel, nad neschopností útočníků vstřelit gól můžeme kroutit hlavou do dneška…ale sezona je pryč a jsme zase o něco moudřejší.

Co se honilo hlavou Přikrylovi po příchodu Pöpperleho z hostování zpět do Holešovic můžeme jen hádat. Představa hlídání zad a pohled na led z prostorů střídačky (Přikryl zastával roli dvojky již za dob Milana Hniličky, nebo právě Petra Břízy pozn. Redakce) není pro gólmana v produktivním věku to pravé ořechové. Proto se jeho odchodu a dvouleté smlouvě v Plzni nedivím.

  
A Pöpperle? Mladý, dnes už vyzrálý gólman, kdysi velká naděje české brankářské školy. Harcovník s řadou angažmá v Evropě, za velkou louží i v Čechách. Pepis kvality rozhodně má, ale...ve Spartě se již jednou nedokázal prosadit, je to trochu krok do neznáma. Podrží tým, vybouchne?

Jestli bude tým šlapat jako hodinky to neví zatím nikdo. Mladá krev vystřídala zkušenost a tak přejeme Pepisovi ať se mu daří. Ať naplní očekávání. Ať dovede Spartu třeba znovu na vrchol. A Bingovi? Hodně štěstí v Plzni!

Představujeme: Tomáš Kůrka, dobrý útočník - bezcharakterní žvanil


Autor: Admin Kuba

Foto: hs-sparta.cz

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.