Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Představujeme: Tomáš Kůrka, dobrý útočník - bezcharakterní žvanil

8. května 2010 v 11:00,  Ostatní

178.jpg

Jméno Tomáše Kůrky se nyní skloňuje i mimo Sparťanskou veřejnost. Fanoušci Budějovic mu nemohou zapomenout posměšné gesto, kterým je očastoval při vzájemném zápase již v dresu Slávie. V tomtéž zápase líbal Slávistický dres. Neuplynul ani rok a on nyní bude dvě sezóny oblékat dres Sparty.

Tomáš začínal s hokejem v Litvínově. Jako většina mladých hráčů se chtěl prosadit do NHL, a tak odjel na zkušenou do zámoří. V roce 2000 si ho vybrala Carolina již v druhém kole draftu (jako 32. v pořadí). V prvním týmu hurikánů ovšem dostával prostor sporadicky a spíše se potloukal v nižších zámořských soutěžích. 

V době výluky NHL působil nějaký čas v mateřském Litvínově. V roce 2005 zámořské působení ukončil a přesunul se do Evropy. Během dvou let vystřídal čtyři kluby - Finské Kuopio a Ilves Tampere a také Švédské Södertalje, či Švýcarský HC Fribourg-Gotteron. 

obrazekJAK

V roce 2007 se vrátil do Čech. Jeho kroky vedly do Českých Budějovic. Zde působil do roku 2009 a dvě sezóny po sobě se stal nejproduktivnějším hráčem jihočechů. Angažmá však skončilo neslavně, neboť byl přeřazen do prvoligového Tábora - farmy Českých Budějovic. Proč tomu tak bylo, ví jen on sám a pár dalších lidí ve vedení Budějovického klubu. S Českými Budějovicemi se tedy rozešel ve zlém. Následovalo angažmá ve Slávii, kde působil sezónu a stal se nejproduktivnějším hráčem play off. Zde se nedohodl na prodloužení smlouvy (podle jeho slov mu Slávie dlužila za tři výplaty, podle mého zdroje to bylo ještě víc...:)) a tak po něm sáhla Sparta a zajistila si jeho služby po dobu dvou let. 

obrazekJAK

Fanoušky naší Spartičky však stihl naštvat ještě předtím, než vůbec nazul brusle a okusil holešovický led. V rozhovoru pro server idnes.cz vyjádřil lítost nad tím, že skončil ve Slávii. Zároveň řekl, že tam chtěl zůstat ještě dva roky a že ho fanoušci Sparty budou muset přijmout. Jeho vyjádření vyznělo v takovém duchu, jako by Sparta byla ta poslední štace někde v "zapadákově" 


Osobně si říkám, že pokud byl ve Slávii tak strašně spokojen, tak měl na výplatu počkat. Nebo, že by chudák neměl ani na chléb? To, že Tomáš Kůrka neoplývá zrovna chytrostí jsme si již mohli všimnout jeho chováním a vyjádřeními v novinách. Posledním rozhovorem to jen potvrdil. Hráč přicházející do týmu přece nemůže říkat vyjádření o tom, jak ho mrzí, že musel skončit v týmu největšího rivala!!! Nijak nezpochybňuji jeho přínos na ledě. Útočník je to na extraligové poměry nadprůměrný. Ale tímto článkem potvrdil, že mnoho inteligence opravdu nepobral. Každopádně si na sebe ušil hodně velký bič a každá jeho účast na ledě bude bedlivě sledována. To, že to bude mít s fanoušky Sparty nesmírně těžké je již teď jisté.

Autor: AdminS

Foto: hokej.cz, ceskobudejovicky denik

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.