Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Představujeme: Radek Smoleňák, ostrá břitva ze zámoří

2. května 2010 v 19:15,  Ostatní

176.jpg

Bít se za vítězství. Tak zněl slogan na dnes již historické kostce zavěšené nad sparťanskou ledovou plochou. Možná se přeci jen dočkáme shozených rukavic a ostrých loktů ve jménu Sparty. Hokejový rváč, prověřený ringem z největších. Útočník se zkušenostmi z AHL a NHL. To je nová posila Sparty. Radek Smoleňák.

Jelikož již delší dobu nehraji sportovní řežbu zvanou NHL, jsem trochu mimo obraz. Kdo, kde za koho. Ale když jsem zaslechl jméno Radek Smoleňák, byl jsem na vážkách. Odkud ho znám? Čím si zasloužil mou pozornost? Disciplína tak chudá na českých kluzištích. Bitky. Férové pěstní souboje muže proti muži.

Představujeme: Yorick Treille, francouzský vánek do Sparty


Až se příští sezonu ukáže provokatér Kučný na ledě holešovické arény, možná bude veselo. Radek Smoleňák totiž není žádné ořezávátko. Zkušenosti s pěstními souboji sbíralo levé křídlo již během svého putování za velkou louží. V týmu AHL Norfolk Admirals započal dnes již třiadvacetiletý Radek svou zámořskou kariéru. Smoleňáka zdobí důraz a když už se na ledě začne jiskřit, rozhodně není daleko.

Podívejte se na klasický obrázek v zámoří. Hokejová bitka Smoleňáka v AHL:
Hráč, jenž si na ledě sjedná respekt. Takový pražské Spartě již dlouho dobu chybí. A progresivní Radek by měl v týmu zastávat právě takovou funkci. Smoleňák nakoukl i do slavné NHL. Sice nestihl takovou porci zápasů, s jakou do Ameriky odjížděl, ale sen se mu splnil. Zahrál si v týmech Chicaga a Tampy Bay a dokonce se během sedmi zápasů stačil i poprat. Například s tvrďákem Bradem Mayem:

Sparta jde do nové sezony jasnou cestou, alespoň co se týče posil. Žádné baletky, piruetky, esíčka, ale fyzicky velmi zdatní borci, útočníci, kteří se nebudou bát natlačit před branku soupeře. Zakrýt puk, znepříjemnit gólmanovi výhled a život. V případě Radka Smoleňáka jsem si jistý. Kladenský odchovanec podepsal se Spartou dvouletý kontrakt.

Do Sparty zcela jistě nepřichází „David Kočí“, ale chlapík, na který má pro strach uděláno. A na podobného hráče řada z nás dlouho čekala. Důraz, pěsti, Smoleňák.

Přejeme hodně štěstí a úspěchů během angažmá ve Spartě, Radku!

Sparta Hockey Supporters

Nejsem si jistý, zda si budou dívky polepovat ložnice plakáty Radka Smoleňáka, ale pro mě je to důvod, proč se těšit na další sezonu.

Autor: Admin Kuba

Foto: lighting.com

Video: youtube.com

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.