Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Představujeme: Yorick Treille, francouzský vánek do Sparty

1. května 2010 v 12:20,  Ostatní

175.jpg

Francie. Země dobrého vína, přistěhovalců a tradiční národní hrdosti. Místo na mapě očarované „kulatým nesmyslem“, Zidanovou hlavičkou a řečí, které nedokážu dodnes porozumět. Hokejové Česko ale uchvátil francouzský útočník hájící v minulé sezoně barvy Vítkovic. Yorick Treille vymění od příští sezony francouzskou (vítkovickou) modro-bílou, za modrou, žlutou a červenou. Barvy Sparty. Představujeme Vám novou posilu.Yorick Treille.

Zní to možná až trochu exoticky. Za hokejovou Spartu nastupuje francouzský útočník původem z filmového města Cannes. Jenže realita je jiná. Yorick ukázal v kádru Vítkovic své kvality a teď se popere o svou příležitost v Holešovicích. Devětadvacetiletý útočník podepsal podle informací oficiálního webu kontrakt se Spartou na jeden rok.

Yorick Treille má za sebou pěknou řádku hokejových štací. V roce 1999 byl tehdy jako osmnáctiletý talent francouzského hokeje draftován týmem Chicaga Blackhawks, tradičním mužstvem slavné NHL. Na led nejslavnější ligy světa však nožem brusle nikdy nevstoupil.

Tak jako většina mladých nadějí za velkou vodou, se mladý Yorick pral o své místo nahoře v nižších zámořských soutěží. Jeho domovinou se na několik let stal universitní tým Massachusetts Lowell. Pak nastal posun dále. Do hledáčku si už protřelého francouzského útočníka dali v roce 2002 Norfolk Admirals, farmářský klub Tampy Bay. Hráčská kariéra Yoricka Treilleho pak nabrala na obrátkách, co se týče stěhování. V letech 2003 – 2008 vystřídal Yorick několik angažmá jak v Evropě tak v AHL. Působil ve Finsku, nakoukl s týmem Servete Ženeva do švýcarské nejvyšší soutěže, své putování napříč Evropou zakončil v týmu německého Ingolstadtu.


obrazekJAK

Pak se vítr obrátil směrem na východ a zavál důrazného a fyzicky velmi zdatného útočníka do Ostravy, respektive do klubu Vítkovic. Francouzský reprezentant má zkušenosti i z velkých akcí typu mistrovství světa, kam nakoukl s francouzským národním výběrem v roce 2008 v Kanadě. A dařilo se mu. V pěti zápasech vstřelil 3 góly a jednou přihrával. Tam si ho pravděpodobně vyhlédl i Alois Hadamczik.

Treille zářil, Sparta nepostoupila

Yorick se v poslední sezoně stal jedním z pilířů a základních stavebních kamenů vítkovické defenzivy. Dařilo se mu především v letošním play-off, což nás rozhodně netěšilo. Ale podívejme se na to sportovně! Byl to právě útočník ze země Galského kohouta, jehož vítězný gól potopil Spartu na ostravském ledě v pátém utkání. Klobouk dolů. Tento zápas rozhodl možná celou sérii.

Yorick je dravý, hráč do koncovky. Již vzhledem ke zmíněným fyzickým parametrům (190cm a 89kg) je velmi platný ve hře před bránou, domnívám se, že tento „kauf“ se sparťanskému vedení povedl. Co vedení? Podle rozhovoru s trenérem Holaňem si kouč Sparty osobně přál Yoricka do týmu a to je jedině dobré znamení. Zodpovědnost za složení týmu a výběr hráčů by měl mít trenér.

Vlna přestupů začala, další posilou Sparty se stal již před víkendem další urostlý útočník se zkušenostmi ze zámoří. V příštím díle představování posil Vám napíšeme něco o Radku Smoleňákovi.

Tak trochu mě inspiroval Krusty, na fóru. Bienvenue sur le Sparta, Yorick! Bonne chance et succès dans les combats à Pratur. (Vítej ve Spartě, Yoricku. Přejeme hodně štěstí a úspěchů během angažmá v Praze).

Sparta Hockey Supporters

Tak. A teď jsem zvědav, kolik fanynek Sparty uvidím v září s francouzskou vlajku, když odešel Netík ;) A já si jdu po probdělém večeru udělat cibulovou polévku s francouzským toustem.

  

Autor: Admin Kuba

Foto: wikipedia.com

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.