Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Extraligová matematika slovy klasika: “Vo co komu de?“

4. března 2010 v 20:16,  Ostatní

154.jpg

Už jen poslední kolo a všichni v extralize budou vědět, na čem jsou. A že se to ještě může vyvinout všemi možnými směry. Třeba takový boj o druhé místo. Pardubice nebo Zlín mají šest možných soupeřů. Sparta? Buďto ji osud zavane na Moravu, nebo se utká s veteránem Haškem. O sešívkách darmo mluvit. Se štěstím a pod taktovkou olympijského zkrachovaleckého dua Růžička-Červenka se proklopítali do předkola play-off. Ale možných soupeřů mají taktéž přehršel.


Redakce SHS pro vás dala dohromady možnosti všech extraligových týmů před posledním kolem.

Výhra nad Budějovicemi s olympijskou příchutí

 Plzeň - oslava triumfu v základní části.

Straka a spol. rozpoutali na západě Čech mánii. A v posledním kole přijede navštívit plzeňskou rezervací fanouškovských individuí nenáviděná Sparta. Už týden dopředu je vyprodáno. Tým z města piva vyhrál Prezidentovu trofej pro nejlepší tým základní části, a rozloučit se nebude chtít ničím jiným, než vítězstvím. Dostatečné důvody jim tyto choutky pokazit.

 

Pardubice - výběr protivníka.

Sparta, Třinec, Slavia, Liberec, Litvínov, České Budějovice. Pardubice mohou při shodě okolností dostat téměř kohokoliv, kdo skončil pod nimi. Budou taktizovat “nenápadnou“ porážkou, nebo budou hrát naplno a řídit se heslem: na cestě za titulem musíme porazit kohokoliv?

 

Zlín - souboj o druhé místo s Pardubicemi

Zlín a Pardubice jsou na tom stejně, jde o to, kdo z posledního kola vyjde lépe. Proto se nabízí otázka, jestli oba kluby nebudou “taktizovat“.

 

Vítkovice - derby nebo Sparta

Vítkovice už si pojistily horní čtyřku a tím i to, že začnou čtvrtfinálovou sérii doma. Zbývá ještě určit, jak daleko budou muset za soupeřem cestovat. Jestli se utkají v derby s třineckými Oceláři, nebo zda se Hadamczikův soubor utká v prestižním souboji s naší Partičkou.

 

SPARTA - ČTVRTFINÁLE "NA OSTŘÍ NOŽE" SE ZLÍNEM?

Sparta neprožila ideální základní část a tak jí čekají silní soupeři už ve čtvrtfinále. Potěšující okolností však je, že tým začal po Novém roce hrát více než slušně a málem se tak dotlačil do horní čtyřky. Jací jsou možní soupeři? Pardubice, Zlín, Vítkovice.

 

Nejschůdněji se z těchto tří jeví varianta vyhecované série se Zlínem. Oba týmy si po posledním “bitkařském“ duelu mají co vracet. Pokud by se však potvrdila historická bilance, měla by sparta duel s vidláky zvládnout.

 

Sparta také může dostat nadupané Pardubické “Polokobyly“. Z hlediska výjezdů nejpříjemnější varianta, z hlediska šancí na postup asi nejhorší možná. Jak poslední varianta se jeví Vítkovice. Únavná cesta do hornické metropole se však nejeví jako nejlákavější. A ani atraktivita Vítkovic z pohledu diváka není nijak valná..Uvidíme…

 

Třinec - o páté místo na dálku se Spartou

Třinec má stejnou nabídku možných soupeřů jako tým z Holešovic. Do závěrečného kola jde však s bodovým odstupem. Oba týmy čeká podobně těžký duel. Zatímco Sparta jede do Plzně, Třinec čeká Hašek a spol. v Pardubicích.

POZVÁNKA: Doma s Motorem, na západě s Indiány

Slavia, Liberec, Litvínov, Č. Budějovice - vše je možné

Především seshitci mohou být za předkolo rádi. Ještě v 51. kole strachovali o play off. Díky dvěma gólům Kůrky a vítězství ve Zlíně však mají předkolo bohužel jisté. Mezi nimi a zbylými účastníky předkola je však pouze bodový odstup a tak se vše v posledním kole může ještě pořádně zamotat.

 

K. Vary, Brno, Mladá Boleslav, Kladno - boj o bytí a nebytí začíná

Po první polovině soutěže se brněnská Kometa zdála odepsaná. Díky chytrým trejdům se však ve zbytku základní části rozjela k parádní jízdě a nakonec nebyla daleko boje o předkolo play off. Ostudou je play out pro loňského mistra z Karlových Varů. To u Mladé Boleslavi se víceméně podobné umístění čekalo.

 

Nejhůře však na tom jsou “Tři veteráni“ z Kladna Patera-Procházka-Kaberle. Na předposlední místo ztrácejí sedm bodů. Proto bude poslední kolo pro tyto čtyři týmy v praxi předkolo play out. Náš tip je, že se nakonec potvrdí chorál sedící jak hrnec na prdel: Kladno – Kladno, Kladno patří na dno.

 

Foto: hs-sparta.cz, kasnarka

 

Text: AdminC 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.