Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Sparťanské basketbalistky stále válčí s osudem

3. listopadu 2013 v 15:46,  Pozvánky

544.jpg

Historicky nejúspěšnějším ženským basketbalovým klubem v našich končinách není, jak by si někdo mohl myslet, BK IMOS Brno. Nejvíce úspěchů za více než 70 let své existence nasbíraly basketbalistky Sparty Praha! Sparťankám v naší nejvyšší soutěži patří 23 titulů mistryň republiky a dokázaly dokonce jednou zvítězit v PMEZ (dnešní Euroliga), když se 7x účastnily finálové bitvy o tento pohár.

Současná Sparta však zatím nenavazuje na své historické úspěchy. Je to dáno zejména omezenými finančními prostředky klubu, jehož vedení muselo před lety učinit složité rozhodnutí o nuceném sestupu z nejvyšší soutěže, aby nedošlo k absolutní devastaci klubu. Aktuálně sparťanky válčí na několika frontách: v 1. lize (2. nejvyšší soutěž) hraje A tým, ve 2. lize B tým a v Pražském přeboru C tým.

Rezervní tým B se v třetí nejvyšší soutěži stabilně pohybuje v klidných vodách horních příček tabulky a aktuálně se nachází na druhém místě tabulky skupiny A se stejným bodovým ziskem jako vedoucí Aritma Praha.

BLC Sparta Praha A se stále pokouší o návrat mezi elitu, avšak v roce 2012 jí postup z baráže unikl v posledním smolném zápase o několik málo bodů. V minulé sezóně mělo první družstvo nakročeno opět do baráže, když v základní části 19x v řadě zvítězilo a bez ztráty zápasu prošlo až do semifinále play-off 1. Ligy. Porážka suveréna základní části přišla nečekaně v semifinálovém souboji s BK SŠMH Brno (tehdy rezervním týmem IMOSu Brna), kde skončila série 22 vítězství v řadě a rozplynuly se naděje na postup do nejvyšší soutěže.

Letošní ročník nezastihl Spartu v dobré kondici - po zraněních a odchodu některých hráček se A tým pohybuje na pokraji postupu do play-off a jeho zápasy jsou jako na houpačce. Pokud byste měli zájem přijít podpořit snažení našich basketbalistek a ptáte se, kdy a kde máte možnost, aktuální informace o zápasech naleznete na oficiálním webu www.SpartaBasketbal.cz. Nejbližší utkání první ligy se odehrají příští víkend 9. a 10. listopadu v hale TJ Sokol Pankrác na Praze 4, kde aktuálně hraje Sparta své domácí zápasy. Do Prahy přijede druhý a šestý celek tabulky, Ostrava a Olomouc.

SpartaPraha 

Spolupráce s hokejovými fanoušky na basketbalové Spartě mělo několikaletou tradici a příznivci hokejového celku dokázali do basketbalových hledišť přinést významné oživení a Fanclub sparťanských basketbalistek vzbuzoval v lize velké emoce a obavy v pozitivním slova smyslu. Slušné a hlasité fandění – to byla doména skalních příznivců. Před více jak dvěma lety však Fanclub BLC Sparta Praha svoji činnost z řady důvodů ukončil a od té doby Sparta ztratila své specifické domácí prostředí.

Pokud byste rádi viděli naživo zápas sparťanek a případně je chtěli podpořit potleskem nebo svými hlasivkami, přijďte příští víkend do haly na Praze 4. Sobotní utkání s Ostravou začíná v 19:30, nedělní zápas s Olomoucí pak v 11:00. Vstup je ZDARMA!

Zápasy ve zkratce:

Sparta Praha vs. SBŠ Ostrava – 9. 11. 2013 od 19:30 (Facebook událost)
Sparta Praha vs. SK UP Olomouc – 10. 11. 2013 od 11:00 (Facebook událost)

Hala TJ Sokol Pankrác
Lomnického 1071/1, 140 00 Praha 4

autor: Redakce Sparta Hockey Supporters
foto: M. Březina 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.