Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Olympijská přestávka? Nevadí, vyrážíme na basket!

19. února 2010 v 09:45,  Pozvánky

149.jpg

BLC Sparta Praha je nejúspěšnější basketbalový klub v historii naší republiky. Klub z Letné v minulosti získal 23 titulů mistra republiky a sedmkrát postoupil do finále PMEZ (obdoba dnešní euroligy), který dokázal jednou vyhrát. Podpořme společně basketbalistky Sparty Praha v čase klidném, čase olympiády ve Vancouveru.

 

V posledních letech procházela Sparta těžkým obdobím a proto vedení klubu minulý rok rozhodlo, že se po 6. místě v nejvyšší basketbalové soutěži žen přesune do 1. ligy (druhé nejvyšší soutěže). Hlavní cíl je nyní stabilizovat klub a kádr a připravovat se na návrat do nejvyšší soutěže a opět bojovat o příčky, které Spartě v minulosti patřily.

 

V letošní sezóně se klub z Letné přestěhoval do nového působiště - Výtoň arény - na pražském Vyšehradě, kde od poloviny soutěže hraje své domácí zápasy. Těžké podmínky přípravy a častá zranění srážela Spartu od začátku soutěže, ale i přesto sparťanky bojovaly a držely se ve středu tabulky, těsně za špičkou.

obrazekJAK

 

Nyní na ně čekají poslední dva zápasy základní časti. V prostředí Výtoň arény se postupně představí oba pražští rivalové Sokol Nusle a Aritma Praha. V prvních vzájemných střetnutích Sparta dokázala porazit Nusle o 11 bodů a jen těsně podlehla Aritmě, když ještě v závěru zápasu měly sparťanky poměrně slušný náskok.

 

Sparta potřebuje v závěrečných kolech minimálně jednou uspět, aby měla jistotu postupu do play-off, jinak se bude muset spolehnout na výsledky ostatních zápasů.

 

Proto bychom rádi pozvali všechny fanoušky Sparty, aby společně s basketbalovým fanclubem pomohli vytvořit na obou derby, které se konají 27. a 28. února 2010, bouřlivou atmosféru, která požene sparťanské basketbalistky za důležitým vítězstvím.

obrazekJAK

 

Při sobotním utkání s největší pravděpodobností také proběhne prezentace nové sparťanské hymny, kterou pro basketbalový klub složila a nazpívala kapela Alkehol. Jako čestný host by se měl na zápase objevit také kytarista a skladatel skupiny Alkehol Petr ,,Kuna" Buneš.

 

Podrobnosti k zápasům:

místo konání:  Výtoň aréna, Rašínovo nábřeží 24/65, Praha 2

sobotní utkání: 27. 2. 2010 od 17:00 (Sparta Praha vs. Sokol Nusle)

nedělní utkání: 28. 2. 2010 od 14:00 (Sparta Praha vs. Aritma Praha)

VSTUP ZDARMA!!!


Autor: Amadeus

Foto: spartabasketbal.cz, fanclub.spartabasketbal.cz

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.