Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Tříbodový export z kladenského dna

16. listopadu 2009 v 16:37,  Reportáže

94.jpg

Po reprezentační pauze, jsme se v pátek dočkali pokračování obrození našeho milovaného klubu. I proto jsme byli zvědavi, jestli hráči naváží na sérii dvou venkovních výher a přidají třetí z ledu předposledního Kladna. Vzhledem k blízkosti obou měst, byla doprava všelijaká. Většina zvolila jako přepravní vehikl své automobily, část jela autobusem. Jen minorita fanoušků jela vlakem, přeci jen od vlakového nádraží ke stadionu je to na Kladně dva a půl kilometru.

U sektoru hostí se začali první sparťané a sparťanky scházet už hodinu před zápasem. Stánek s občerstvením se tentokrát nenalézal venku ale uvnitř. Je otázka, zda-li to bylo ku pohodlí diváků. Na Kladně totiž člověk nikdy neví, kde je větší zima, jestli uvnitř haly nebo před ní.

Mezitím se začaly objevovat informace, že domácím fans se příliš nepozdávají výsledky borců okolo Patery s Procházkou a tak se rozhodli pro bojkot první třetiny. Při nástupu na led se tribuny přeci jen slušně zaplnily, fandil však jediný sektor a to ten sparťanský. Je třeba zmínit, že velice slušně narvaný.

Videomariáš rozhodčích

Od začátku si Sparta udržovala lehkou převahu a dokonce vstřelila první branku utkání. Pan Minář ji však po kunzultaci s videorozhodčím neuznal a asi i poprávu. U rozhodčích je třeba se zastavit. Ti totiž  asi zápas pojali jako zkoušku místního kamerového systému. Ve druhé třetině totiž pálil kladenský Bělohlav do břevna, od něhož se puk odrazil před brankovou čáru a následně vedle. Přesto jeden z rozhodčích nejprve zuřivě gestikuloval, že se jednalo o jasný gól a až posléze se jel poradit s videem. Zvláštní.

První regulérní branku zápasu však střelila Spartička. Michal Broš si najel zpoza branky a Kopřiv(k)u překonal po zemi mezi betony. No měli jsme štěstí. Tenhle gól si reprezentační gólman do statistik nepřipíše rád.

Jenže zachvilku bylo srovnáno, Kladenští se přeci jen trefili. Jejich fans se hned vytasili s opravdu originálním pokřikem “My jsme Kladno, vy nejste nic“. Odpovědí jim bylo “Hlavní město to jsme my“.Pred třetí třetinu se nabízela otázka, jestli si náhodou právě na nenáviděném soupeři z hlavního města nezvednou domácí sebevědomí a neudobří si tak fanoušky.

Negativně na tuto otázku odpověděl zabiják Petr Ton, který si po perfektně zahraném přečíslení připsal osmnáctou branku sezony, díky níž se dotáhl na boha pisálků z Deníku Sport Červenku. Aby bylo všem oficialitám učiněno za dost, jel si Minář opět zkontrolovat video, na brance však nic špatného tentokrát neshledal.

Jistotu tří bodů zajistil Langhammer

Domácí fans poté začali být poněkud agresivnější a ukázali svou inteligenci popěvkem hlásajícím něco o naší příslušnosti k čtyřprocentní menšině. Sparťanský kotel je “umravnil“ alternací jejich pokřiku odpovídajím kladenskému extraligovému počínání: Kladno, Kladno, Kladno patří na dno.

Chvíli před koncem dal definitivu importu bodů z Poldovky do Prahy dvěma slepenými góly Kuba Langhammer a tak už se v kotli, za úprku domácích fanoušků z tribun, nezpívalo nic jiného než oslavné chorály. Léčba Volkem a Holaňem evidentně zabírá.

Na hráčích bylo v neděli opět vidět mnohem větší nasazení podpořené jednoduchou hrou. Odměnou jim za to všechno byla závěrečná děkovačka. V úterý nás čeká jiné kafe. Plzeň přeci jen bude těžším soupeřem, pokud však hráči dají do zápasu vše, nebude třeba se výsledku obávat.

Foto: BigBoss


Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.