Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Měsíční report předsedy - prosinec 2023

4. ledna 2024 v 21:03,  Reportáže

923.jpg

Zdravím Sparťani,

Tento prosincový report bude poněkud revoluční, respektive s velkou novinou, kterou jsem poslední dny postupně zveřejňoval určitým lidem a skupinám. Ale hezky popořadě.

 

Výjezdy

Vánoční měsíc nám nabídl 4 venkovní utkání. Tím prvním byl rodinný výjezd do Karlových Varů v neděli 3.12., kde mohly i děti zažít pravou výjezdovou atmosféru a narozdíl od loňského výjezdu do Liberce tentokrát mohly slavit výhru. Výjezd se povedl a určitě nebude poslední zaměřený na děti a studenty.

Následující pátek 6.12. se jelo tradičně po vlastní ose do nedaleké Mladé Boleslavi, kde jsme mohli opět zažít vítěznou euforii.

Předvánoční období jsme zakončili na horké půdě Třince v nezvyklý čas ve středu 20.12. Zápas měl doslova infarktový závěr, při kterém dokázala Sparta rozhodnout po rekordní sérii 17 nájezdů. Pár statečných, kteří na místě byli osobně, si výjezd užili - být to ale v play-off, tak srdčení zástava hrozila nejednomu Sparťanovi :)

Poslední výjezd v tomto roce se jelo tradičně vlakem do Plzně ve čtvrtek 28.12. a završili jsme tak vítěznou sérii prosincových výjezdů, na kterou snad navážeme hned v pátek 5.1. v "oblíbeném" Br*ě. A hned další pátek 12.1. vypravujeme autobus do Liberce, tak se k nám připojte.

 

120 let Sparty

Nemůžu opomenout významnou událost, která vyvrcholila právě v prosinci. Sparťanské srdíčko zaplesalo při nádherných oslavách, které si pro nás Sparta připravila ku příležitosti 120. výročí své existence. Ne na všech marketingových akcích Sparty se shodneme, ale tady stojí za to vyseknout Spartě obrovskou pochvalu a díky za všechny doprovodné akce, ať už speciální jízda sparťanskou tramvají, nebo nezapomenutelný a opravdu jedinečný zápas Legend v holešovické aréně a vyvrcholení při výročním extraligovém utkání, které mělo dramatický, ale naštěstí vítezný konec.

Do oslav jsme samozřejmě zapojili síly i my. Přímo ve výroční den jsme si užili pyroshow, ze které vzniklo i celkem podařené video. Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli. Při výročním extraligovém utkání jsme se prezentovali parádním choreem od našeho choreo týmu. Chcete-li podpořit naši další podobnou tvorbu, můžete tak učinit finančními příspěvky - detaily zde.

 

Organizace a strategie SHS

A nyní k tomu, na co čekáte. Po dlouhých letech, celkem 12, a po opravdu důkladném uvážení jsem se rozhodl skončit jako předseda SHS, a to k 30.6.2024, tedy po skončení aktuální sezóny. Toto pečlivě připravované rozhodnutí jsem sdělil vedení našeho spolku v úterý 2. ledna, kde jsme zároveň zvolili předsedu nového, takže mi na tomto místě dovolte přivítat od července nového předsedu Konyho, vlastním jménem Jan Konáš, kterého byste měli znát zejména jako jednoho ze spíkrů. Chci mu popřát mnoho energie, entuziasmu, chuti a vůle spolek posunovat a rozvíjet dál, aby značka, kterou jsme v minulosti vytvořili pokračovala a rostla.

A ptáte se, co bude se mnou? Rovnou říkám, že nikam nemizím a na Spartě mě budete vídat i nadále. I na žádost ostatních stále zůstávám ve vedení spolku, budu novému předsedovi k ruce a i si ponechám nějaké aktivity, které bude třeba. Nabídl jsem, že budu i dál působit jako pokladník a z technických důvodů si musím, aspoň prozatím, nechat i eshop, na který budu mít doufejme více prostoru. Jen už nebudu člověk č. 1 a především komunikaci a "dohled" nad všemi SHS aktivitami bude mít hlavně předseda.

Zároveň jsme vyslyšeli hlasy mladých, konkrétně Sparta Junior Supporters (SJS) a jako vedení jsme odhlasovali, že se oficiálně rozšíříme o další 2 členy právě z řad mladých fans. Na nich je, ať si sami mezi sebou zvolí 2 zástupce. Připomínám, že jde o oficiální orgán SHS a na chod spolku se bude stejně podílet širší základna, včetně, ale nejenom, skupinky jako jsou bubeníci, choreo tým, spíkři a jiní aktivní fans. Ti všichni spolu s ostatními členy k nám mají dveře otevřené a jsou vítáni. Potřebujeme početnou a aktivní základnu, takže se každý počítá.

Úkol do konce června je toto vše formálně a administrativně dotáhnout. V červnu pak plánuji vydat speciální rozlučkový report.

 

Na závěr

Na závěr chci popřát všem Sparťanům šťastný a úspěšný nový rok 2024. Jedno obrovské přání máme my všichni společné - ať se konečně vrátí titul zpět do Prahy, do Sparty Prahy

 

Děkuji za vaší pozornost a podporu

@Rikki, předseda SHS