Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Měsíční report předsedy - listopad 2023

5. prosince 2023 v 21:44,  Reportáže

921.jpg

Zdravím Sparťani,

Třetí letošní report a poslední v tomto kalendářním roce je tady.

Výjezdy

Listopad byl na venkovní utkání poměrně bohatý. Zkraje měsíce (3.11.) jsme vyrazili do Kladna, kde jsme se opět radovali z vítězství. Jak již bývá zvykem, na Kladno se cestuje většinou individuálně, ale v kotli se nás schází dost.

Po reprezentační pauze nás čekalo utkání v Olomouci (16.11.). Na tento výjezd jsme chtěli udělat výjezd podzimu, jelikož se mělo původně hrát na státní svátek v pátek 17.11. Kvůli televizi ovšem došlo k přesunu o den dříve a tím se z velkého výjezdu stal minivýjezd pár statečných - díky za ně a budiž jim sparťanské vítězství zadostiučinením.

Dokonce existovala varianta propojit olomoucký výjezd s výjezdem do Brna hraném hned v neděli (19.11.). Z víkendového tripu jsme tak apelovali alespoň na větší výjezd do "oblíbeného" Brna. Na výjezdu jsme se prezentovali novými výjezdovými tričky, které se podle reakcí velmi líbily, a proto objednáme další várku (po začátku nového roku). Utkání s Kometou jsme sice prohráli, ale výjezd jsme si i tak parádně užili.

Moravské tourné jsme zakončili utkáním ve Vítkovicích (24.11.), které co do počtu výjezdníků, tak i výsledkem bylo obdobné tomu olomouckému.

Na utkání v Liberci (26.11.) jsme se pokoušeli vypravit bus, nicméně kvůli nedostatečnému zájmu byl hromadný výjezd zrušen a většina pravidelných výjezdníků musela hledat vlastní cestu, resp. volná místa v autech. Kotel byl zaplněn spíš podprůměrně, než na co jsme v Liberci zvyklí, ale všichni přítomní si velmi napínavý zápas s lepším výsledkem pro Spartu užili.

Na konci měsíce (30.11.) nás čekal poslední listopadový výjezd. Podobně jako s Olomoucí, i zde zaúřadovala televize a navíc kolize s veledůležitým zápasem ACS proti Betisu zapříčinila to, že v Hradci byla účast až skoro bídná - čest všem zúčastněným, kteří navíc museli vytrpět těsnou porážku.

V prosinci nás čeká pár spíše individuálních výjezdů, ale věřím, že se na nich potkáme.

 

Organizace a strategie SHS

Pokud čtete mé reporty pravidelně, tak nejspíš očekáváte, že se nyní vyjádřím k výsledkům dotazníku, ke kterému jsem minule vyzval. Původně jsem chtěl všechny výsledky beze změny zveřejnit. Od toho jsem nakonec upustil, neboť nechceme, aby se zejména negativní reakce šířili těmi internety a nestali jsme se tak nechtěným terčem našich rivalů. Podrobné výsledky budou určitě nějakým způsobem k dispozici, ale ještě si musím promyslet, jakou formou - např. emailem pouze členům, nebo k osobnímu nahlédnutí skoro kdykoliv. Ještě uvidím. Zatím zde poskytnu alespoň pár stručných postřehů.

 • zúčastnilo se 41 respondentů (dvě třetiny muži, jedna třetina ženy)
 • nejvíce respondentů (téměř polovina) patří do věkové kategorie 20-30 let
 • přes polovinu respondentů tvořili permanentkáři do kotle
 • 56% respondentů uvedlo, že jezdí na 1-5 výjezdů (ostatní více)
 • nejvíce hlasů, co vás baví na výjezdech, dostala podle očekávání možnost "organizovanost a společné emoce" a hned v závěsu "zábava po cestě" a "spoluvýjezdníci"
 • naopak to, co nejvíce odrazuje od výjezdu jsou "časové možnosti", "mnoho zastávek" a kuriózně opět "spoluvýjezdníci" :D
 • děkuji i za proaktivní odpovědi v podobě individuálních komentářů - jsou velmi užitečné a dá se na nich pracovat - to platí pro všechny kategorie s otevřenými otázkami
 • u otázky motivace k účasti na výjezdu nebyla žádná vyloženě vedoucí odpověď, šlo spíše o rozvedení nebo komentování důvodů výše
 • pozitiva spolku se logicky pěkně četly a díky za ně; nejvíce oceňujete organizovanost fanoušků, výjezdů a kotle - víceméně hlavní aktivity, které děláme a které máme na starost
 • negativa se samozřejmě čtou hůře, ale jsou-li slušně a konstruktivně podána, tak jsou velmi cennou zpětnou vazbou, která nás může posunout dál; co se zmiňovalo nejčastěji je nízká účast na výjezdech, nefandění celého kotle ať už doma nebo venku a opakovala se některá negativa spojená s výjezdy
 • na otázku, co by mělo SHS přestat dělat, by se dala vypíchnout jedna věc - někdy až příliš urážlivé a vulgárnější hecování přes mikrofon/megafon
 • co by naopak SHS mělo začít dělat, tam padalo hodně nápadů - ať už více či méně reálných, či dokonce si protiřečících - pak si člověk má vybrat :D co se zmínilo víckrát byl nábor nových členů, kotelníků a celkové zapojení všech aktivních fans, aby fungovali pospolu, včetně "otevření se nováčkům". Velmi opakovaným tématem bylo také znovuotevření, resp. zveřejnění eshopu.
 • v otázce v čem by mělo SHS pokračovat se spíš opakovala pozitiva zmíněná výše, opět s více detaily a individuálními komentáři
 • na co jsem byl hodně zvědavý byl výsledek otázky, co si myslíte o mně jako předsedovi:) možná štěstí, že je dotazník anonymní - drtivá většina komentářů byla velmi pozitivních a mockrát za to děkuji. Některou kritiku chápu a zamyslím se nad tím, a u některých odpovědí jsem se až smál - buď jak byly úplně mimo (rádoby vtipné), nebo opravdu vtipné - jednu z nejčastěji zmiňovaných odpovědí byla právě organizovanost na výjezdech. A abych zveřejnil i něco negativnho, tak si všímáte, že se nevěnuji všemu, čemu bych asi měl tak naplno jako dřív. A taky fakt, že jsem někdy až moc velký diplomat, což se mi "vyčítá" skoro od samého počátku, ale spousta lidí to zase kvituje :)
 • na závěr jsem se ptal, co chcete vzkázat celému vedení SHS. Nejvíce opakovaným námětem byl již zmíněný eshop a pro mě trochu překvapivě i zájem o společné akce mimo hokej. Také často rezonovala pobídka, abychom zapojili více mladých do chodu SHS a lepší komunikace, včetně sociálních sítí a nového webu

Výsledky budeme dál analyzovat a pracovat na nich, tak snad při dalším reportu s něčím kontkrétním přijdeme. Ty měsíce strašně rychle utíkají - sotva jsem dopsal minulý report, už píšu další.

Na závěr

V prosinci nás čeká obrovský milník - 120. výročí našeho milovaného klubu! Sparta si k té příležitosti připravila mnoho akcí, tak doufám, že se na většině z nich uvidíme, ať už na hvězdami nabytém exhibičním zápase Legend v sobotu 9.12., tak samotné výroční utkání v neděli 10.12.! Popřejme nám všem a Spartě, ať nám dělá hlavně radost a ať VĚČNÁ ZŮSTANE!

 

Děkuji za vaší pozornost

@Rikki, předseda SHS