Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Měsíční report předsedy - září 2023

5. října 2023 v 22:26,  Reportáže

918.jpg

Zdravím Sparťani,

V rámci větší propagace a transparentnosti našeho uskupení jsem se rozhodl vám každý měsíc přinášet aktuality a informace, co se právě děje a co chystáme. Proto první příspěvek bude trochu delší.

Sraz SHS

Ještě před začátkem extraligy začala oficiálně naše sezóna a to srazem SHS, kam byli pozvání všichni Red a Yellow členové. Nedá mi to a na začátek musím říct, že mě trochu mrzel poměrně nízký zájem o akci, ba co víc odhlášky na poslední chvíli a nebo ještě hůř, když se přihlášený neozval vůbec a nedorazil. Evidujeme celkem 20 účastníků akce.

Na druhou stranu sraz byl i ve znamení mnoha plusů, a to jak účastí mladé krve, tak velké zábavy a pohody, která se nesla celým víkendem. Věřím, a zatím mi nikdo neřekl opak, že si akci všichni maximálně užili a dává to obrovský příslib do budoucna, že další ročníky budou větší a ještě lepší. Zatím nevíme, zda budeme sraz pořádat každý rok nebo nahodile. To záleží i na zájmu a motivaci přítomných a zejména organizátorů a všech pomocných sil. I přes nižší účast, než se kterou jsme počítali, se podařilo zůstat v černých číslech a navíc vybrat o poměrně neuvěřitelných 8 800 Kč do plusu, které budou použity na klasické aktivity SHS jako je choreo, výjezdy, apod.

Díky všem zúčastněným, Spartě za věnování předmětů do tomboly a také Dr Bubnovi, že přijal naše pozvání a strávil s námi milé odpoledne. V neposlední řadě děkuji spoluorganizátorům, jmenovitě Liposovi za pomoc při nákupu a spojku mezi kempem a námi, Tomášovi Š. za poskytnutí a starost o gril, Konymu za rozšíření sortimentu piv o speciál jménem Hák, skautům Sukovi a Ivanovi za poskytnutí a starost o profi pípu a všem, kteří pomocli vypít, sníst a odkoupit všechny zásoby :)

Výjezdy

Září nabídlo 3 výjezdy. Hned druhé kolo vyjela Sparta do dalekého Třince, což vzhledem k vzdálenosti a možná i faktu, že jsme tam poslední roky velmi často společně s tím, že utkání vysílala ČT, znamenalo z naší strany slabší účast na tribuně. Čest a velké díky výjimkám, které Spartu jeli podpořit. V TV byly slyšet i vidět a výhru na ledě draků si užili.

Druhým venkovním utkáním bylo naopak nedaleké Kladno, které je tradičně ve znamení hojné účasti také kvůli svátečním výjezdníkům, což občas znamená snížení úrovně supportu. Nicméně to nebyl tento případ, už kvůli skvělému vývoji utkání, jehož gólový příděl se zastavil na čísle 7.

Do třetice jsme se v září vydali do Plzně, kam se cestovalo tradičně vlakem. Bohužel neobvyklý den (středa) a brzký čas zapříčinil nižší účast v sektoru pro hosty, nicméně tragédie to nebyla a všichni si užili 5. sparťanskou výhru v řadě.

V říjnu (pátek 13.) nás čeká oblíbený autobusový výjezd do Litvínova, na který jste všichni Sparťani zváni. 14 dní na to (pátek 27.) se koná další autobusový výjezd do Českých Budejovic, na kterém jste taktéž vítáni. Poslední říjnový den (úterý 31.) se uskuteční tradiční vlakový výjezd do Pardubic.

Organizace a strategie SHS

To, co už pár let visí ve vzduchu je otázka mého setrvání coby předsedy SHS. Je to téma mnohokrát diskutováno, přes hledání nástupce či rozdělení a delegování různých aktivit. Moje funkce není doživotní a pokud by se našel někdo, kdo je schopen, má chuť, energii a čas to převzít, jsem tomu stále otevřen. Zároveň mi to nedá a v rámci zachování značky SHS a co všechno se již vybudovalo, nechci funkci předat jen tak někomu. Proto jsem stále připraven vést SHS dále, i když si jsem vědom určitých limitů, které mi nedovolí věnovat se tomu tak, jako v minulosti. Mám v hlavě pár myšlenek, jak tomu celému pomoci, ale to musím nejdřív probrat s užším vedením SHS. Nastíním zde úkoly, které nás trochu pálí, nebo si minimálně zaslouží větší pozornost:

  • zmodernizovat náš web
  • zrevidovat komunikační kanály
  • restrukturalizovat členskou základnu a význam členství
  • definovat strukturu, role a pravomoce vedoucích členů
  • připravit se na oslavy 120 let Sparty, které nás čekají v prosinci
  • znovu zprovoznit a rozvíjet eshop

Kromě těchto úkolů, které je potřeba řešit, můžu naopak říct, že některé jiné se začaly dít už za pochodu, a proto mi dovolte na tomto místě poděkovat našemu novému grafikovi Maxovi, novému choreo týmu pod vedením Kláry W. a v neposlední řadě i novému stálému spíkrovi Vítkovi. Přejmě jim štěstí a ať vydrží aspoň tak dlouho jako držíme my starší - už bohužel musím říct, že se k nim řadím taky :D a to jsou "nade mnou" ještě služebně starší, kteří jsou stále aktivní (např. Destroy, David V., Pecka, Šony, Ryšaví, Karel s Dášou, Eda apod. omlouvám se, jestli jsem v té rychlosti na někoho zapomněl). A když jsem zmínil nový choreo tým, je fér poděkovat tomu předchozímu, který to neuvěřitelně táhnul a zdokonalovat spoustu let dozadu. Jmenovitě si dovolím poděkovat oficiálnímu vedoucímu Bumbimu a malířce Pátě.

Na závěr této kapitoly ještě zmíním věci, které pro představu řešíme neustále a za pochodu:

  • kotel a jeho organizace, dispozice a vybavení (bubny, vlajky, reprák s mikrofonem apod.) - mimochodem, reprák s mikrofonem máme v pronájmu a platíme 1 000 Kč za zápas, což je i důvod kasiček, které slouží pro drobné příspěvky jak na choreo, tak i na reprák - v uplynulé sezóně jsme hráli 29 domácích zápasů (a to jsme vypadli ve čtvrtfinále), tudíž 29 tis Kč!
  • O2 aréna a její fungování už ve vztahu ke kotli, k realizaci choreí nebo její chod obecně
  • výjezdy - organizace, domluva s domácím týmem, finance a organizace busů

Na závěr

Slyšel jsem pár názorů, že SHS je uzavřené a nikoho mezi sebe nepouští. Za celá léta jsem nepřišel na to, proč si to někdo myslí. Proto budu rád, pokud vás napadá něco, co by mohlo být příčinou tohoto názoru, dejte mi prosím vědět. Nemusíte s tím souhlasit, ale třeba víte, proč si to někdo může myslet. Naopak za celou historii jsem například výjezd zamítnul možná 2 osobám?! Kdo se chce dostat klidně i do užšího kruhu, může říct a minimálně na jedno posezení před/po zápase s námi může přijít ;) Vždy jsem si vyslechl jakýkoliv názor. Nemusím souhlasit - v takovém případě argumentuji proti - nebo to může inspirovat k nějaké akci a posunu. Občas je mi vytýkáno, že jsem moc diplomatický :D Tady se to ale naopak hodí, nemyslíte? :) Obecně řečeno, ke mně jsou dveře otevřené. Naopak ale prosím, aby se toho nezneužívalo - občas dostávám tak absurdní otázky, že mi zůstává rozum stát - někdy to je tak vtipné, že mě mrzí, že jsem před lety nezaložil něco jako deník hlodů :D Dopředu říkám, že s otázkou typu "do jakého sektoru mám koupit vstupenku v O2 aréně" za mnou nechoďte.

@Rikki, předseda SHS

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.