Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Jak si dosud vedla Sparta?

3. listopadu 2009 v 22:10,  Reportáže

87.jpg

S první reprezentační přestávkou jsme se rozhodli, že trošičku zrekapitulujeme a zhodnotíme uplynulých 22 kol z pohledu Sparty. V první části hodnocení se budeme věnovat dění v našem milovaném klubu. V druhé části přijde na řadu hodnocení nás, fanoušků... a v poslední – třetí části zhodnotíme vše, co se týká webu Sparta Hockey Supporters...

Sparta Praha = klub, který má vždy ty nejvyšší ambice.

1. kolo – 9.9.2009 - HC Vítkovice Steel – HC Sparta Praha (2:1 sn)

Letošní ligový ročník odstartovali naši hráči na ledě Vítkovic - tedy týmu, který byl bookmakery pasován na jednoho z favoritů na titul. Ve Vítkovicích se nám nikdy moc nedařilo. Po vyrovnaném zápase následovaly nájezdy, ve kterých jsme tahali za kratší konec a po trefě Burgera prohráli. Nakonec jsme si tedy odvezli bod, ale mohli jsme mít i dva vzhledem k tomu, že jsme měli v prodloužení výhodu přesilové hry. Bohužel jsme ji nevyužili.

2. kolo – 11.9.2009 - HC Sparta Praha – HC Eaton Pardubice (2:3 sn)

První domácí zápas. Každý byl zvědav hlavně na boj našeho ofenzivního komanda s famózním brankářem let minulých – Dominikem Haškem. Zápas byl pln nepřesností a rozhodně oku diváka nijak nelahodil. Tímto tempem dospěl až k nájezdům ve kterých se radovali hostující hráči. Sparta opět prohrála a ze dvou zápasů získala pouze dva body, přičemž v základní hrací době vstřelila pouze tři góly !

3. kolo – 13.9.2009 - HC Kometa Brno – HC Sparta Praha (1:4)

Brno, nováček soutěže a papírový outsider. Nebyl v tu chvíli lepší možný soupeř pro zlomení naší dosavadní tristní bilance. Zdálo se, že jediné, co nás může zastavit, je famózní support domácích fanoušků. Naplněné Rondo praskalo ve švech. Sparta měla většinu zápasu pod kontrolou, domácí hrozili hlavně v přesilových hrách. Rozhodli jsme již v první třetině, kdy jsme využili dvě přesilovky, paradoxně po jejich tristním hraní. Kometa nás ve druhé třetině přehrávala. Ve třetí vrhla všechny síly do útoku a toho jsme bezezbytku využili a přidali další dvě branky..Těsně před koncem zápasu pokazil Cháberovi čisté konto Dopita. Sparta si odvezla tři body, ale svým výkonem rozhodně nepřesvědčila.

4. kolo – 15.9.2009 - HC Slavia Praha – HC Sparta Praha (4:2)

Slavia Praha – největší a úhlavní rival. Bohužel jsme zápas nezvládli. Rozhodnuto bylo již po první třetině, ve které nám domácí hráči dali 3 branky. Dělali jsme školácké chyby v obraně a nedokázali se přizpůsobit důraznému a agresivnímu hokeji. V dalším průběhu zápasu jsme se navíc nechali zbytečně vylučovat. Ve třetí třetině se náš výkon zlepšil, ale dokázali jsme pouze korigovat stav. Slavia naprosto zaslouženě vyhrála.

obrazekJAK

5. kolo – 18.9.2009 – HC Sparta Praha – HC Bílí Tygři Liberec (3:2p)

Našimi hosty byl Liberec. Mužstvo ze severu Čech rozhodně patří k favoritům soutěže.První třetinu Sparta ovládla a po trefě Hlinky vedla 1:0. V druhé třetině mohl Liberec několikrát udeřit, avšak ani nejvyloženější šance neproměnil. Hlinka přidal druhý gól a zdálo se, že je rozhodnuto. Sparta měla přesilovku 5 proti 3, ale gól z toho nevzešel....Ve třetí třetině Sparta naprosto přestala hrát a Liberec

vyrovnal. V prodloužení nám zajistil dva body Ton.

6. kolo – 20.9.2009 – HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav (3:2)  

Nemastný neslaný zápas rozhodl svým hattrickem Petr Ton. Boleslav vždy pouze dotahovala. Opět se nám nedařily přesilové hry, hra byla plná nepřesností. Boleslav nám darovala vítěztví svým častým vylučování.

7. kolo – 22.9.2009 – HC PSG Zlín – HC Sparta Praha (2:3p)

Od začátku zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou. Hru kouskovaly časté fauly, a tak než góly byla k vidění spíše častá vyloučení. Zlín dvakrát vedl, Sparta dokázala vždy dorovnat, při druhém gólu několik vteřin před koncem zápasu. Nakonec přidala bonusový gól v prodloužení zásluhou Kratěny a odvezla si z horkého zlínského ledu dva body

8. kolo – 25.9.2009 – HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary (4:3p)

Hostující Energie měla výborný vstup do zápasu. V 6. minutě vedla již 2:0. Za Spartu vzápětí snižoval ostrostřelec Ton na 1:2. Takový stav platil i po první třetině. Na začátku druhé třetiny srovnal Broš, ale pak se činili již spíše brankáři. Ve 39. minutě vyzral na Cháberu hostující Pletka – 2:3. Ve třetí třetině Sparta tlačila. Na začátku vyrovnal Hlinka. Sparta měla možnost pětiminutové přesilové hry za faul Dobroně, ale byla v ní naprosto impotentní. Zápas tedy rozhodlo prodloužení. Dva body domácím zajistil únikem a následným blafákem Netík.

9. kolo – 27.9.2009 – HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec (2:5)

Katastrofální první třetina. Sparta prohrávala 3:0 a hrála naprosto zoufalý hokej. Ton s Brošem těsně před přestávkou snížili na 2:3. Na začátku druhé třetiny skóroval hostující Květoň. Sparta měla možnost několika přesilových her včetně přesilovky pět proti třem, ale nijak nezmněnila tragickou produktivitu. Nakonec Sparta – Třinec 2:5

10. kolo – 29.9.2009 – HC BENZINA Litvínov – HC Sparta Praha (6:5sn)

Zápas plný zvratů. Oba tými si několikrát vyměnili vedení. Sparta vyrovnala několik vteřin před koncem na 5:5 zásluhou Netíka, který si připsal hattrick. Prodloužení rozuzlení nepřineslo. V nájezdech se radoval domácí Litvínov.

2.10.2009 - V deníku Sport se objevuje rozhovor s Davidem Výborným (více o této kauze zde: http://www.hs-sparta.cz/novinky/prohlaseni/pohled-shs-kam-sparto-kam-kracis/ )


Pohádka s Kladnem neměla dlouhého trvání


11. kolo – 2.10.2009 – HC Sparta Praha – HC GEUS OKNA Kladno (8:1)

Sparta hosty téměř k ničemu nepustila a po zásluze si připsala tři body za vysoké vítěztví.

12. kolo – 4.10.2009 – HC MOUNTFIELD – HC Sparta Praha (2:3sn)

Vyrovnaný zápas. Sparta dvakrát dotahovala vedení domácích. Nájezdy rozhodl Netík.

13. kolo – 6.10.2009 – HC Plzeň 1929 – HC Sparta Praha (3:2)

Sparta začala dobře. Po čtyřech minutách hry se prosadil Hlinka. Plzeň dotáhla Strakou. Po první třetině stav 2:2 (trefil se ještě Ton a Vlasák). K vidění byl spíše urputný boj, než nějaké krásné akce. Domácí vstíli ještě jednu branku a vyhráli 3:2.

14. kolo – 9.10.2009 – HC Sparta Praha – HC Vítkovice Steel (4:3sn)

Sparta vedla o dva góly, Vítkovice však vyrovnali. Po gólu Sičáka vedli hosté již 3:2. Za domácí vyrovnával Langhammer. Zápas dospěl do prodloužení v níž měli domácí přesilovku 4 proti 3. Neproměnili a tak následovali nájezdy. Sparta v nich uspěla díky trefě Netíka.

15. kolo – 11.10.2009 – HC Eaton Padrubice – HC Sparta Praha (3:2)

Sparta byla lepším týmem, avšak v Pardubicích i díky skvělým zákrokům Dominika Haška, prohrála. Na Haška se valil jeden útok za druhým, Sparťané najížděli několikrát osamoceni, avšak strážce domácí branky nepřelstili. Pardubice hlavně díky Haškovi a chybám Sparty, která si nechala dát 2 góly ve vlastní přesilové hře, vyhráli 3:2.

16. kolo – 16.10.2009 – HC Sparta Praha – HC Kometa Brno (6:2)

Sparta si bez problémů poradila s hostující Kometou. Od začátku zápasu měla zápas pod kontrolou a po zásluze získala tři body.

17. kolo – 18.10.2009 – HC Sparta Praha – HC Slavia Praha (2:3)

Sparta byla lepším týmem, avšak hosté hráli stejně jako v prvním derby velice účelný hokej a nakonec se mohli radovat z upachtěné výhry. Sparta neproměnila přesilové hry (na rozdíl od Slávie). Spartě se nedá upřít snaha, ale na rivala opět nestačila.


18. kolo – 20.10.2009 – HC Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha (5:0)

Ukrutný debakl. Přesně toto čekalo Spartu na ledě Liberce. Domácí Spartu k ničemu nepustili a vyprovodili jí nepříjemným debaklem 5:0!

19. kolo – 23.10.2009 – BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha (2:1sn)

Boleslav = povinné tři body. Tak tohle neplatilo. Sparta sice otevřela skóre brankou Tona a dvě třetiny hrála velice sympaticky. Ve třetí třetině však domácí vyrovnali a pak získali o bod navíc při samostatných nájezdech.

20. kolo – 25.10.2009 – HC Sparta Praha – HC PSG Zlín (0:3)

Bída a zmar. Pouze tak se dá ohodnotit toto utkání z pohledu Sparty. Sparta hrála naprosto vlažně, nepřesně. Její produktivita byla nulová! Hosté si odvezli tři body naprosto po právu. Tento zápas byl posledním na lavičce pro trenéry Hynka s Výborným. Klub je odvolal. Novými trenéry se stali David Volek s Milošem Holaňem.

21. kolo – 30.10.2009 – HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha (1:2)

Bojovný zápas z obou stran plný nepřesností. Nakonec se radovali hosté a pod vedením nových trenérů si připsali první tři body.

22. kolo – 1.11.2009 – HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha (3:6)

Sparta již po dvou minutách prohrávala, avšak dokázala vyrovnat a zázračně se zvednout. Zápas jak na houpačce zvládla a z Třince si odvezla tři body za vítěztví 6:3. Alespoň částečně se do kabiny Sparty vrátil klid.

S dosavadním průběhem sezóny rozhodně nemůžeme být spokojeni. Klub nekosí pouze špatné výkony na ledě, ale pořádně to vře i uvnitř. Například je s podivem, jak  je možná ta náhlá změna výkonů po příchodu nových trenérů. Že by opravdu Hynka ze Sparty vyštvali hráči svými naschvál odfláknutými výkony? Každý, kdo někdy sportoval ví, že trenér nedokáže během několika dnů herní projev takhle diametrálně změnit.

Tak jak je možné, že hráči náhle změnili přístup, bojovali a oba zápasy vyhráli? Dnes navíc v rozhovoru Hynek naznačil, že ho Sparta zklamala hlavně po lidské stránce. Nebudeme zde polemizovat nad tím, co či koho konkrétně tím bývalý trenér Sparty myslel, to je na každém z nás, co si představí. Věříme v lepší zítřky a nezbývá nám než popřát Davidu Volkovi a Miloši Holaňovi hodně štěstí. Snad nás vrátí opět na špici extraligy – tam kam Sparta patří. 


Foto: hs-sparta.cz


- adminS - 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.