Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Zhodnocení utkání Sparta x Kometa z fanouškovského pohledu

22. února 2017 v 23:02,  Reportáže

785.jpg


Od doby co Slávie spadla o ligu níž jsou vrcholem základní části zápasy s Brnem. O emoce v hledišti není nouze, každý tábor se předhání v tom jak potopit toho druhého, rivalita z toho přímo číší.

Nejinak tomu je i v neděli. Neděle jako hrací den už sama o sobě předznamenává, že hostů přijede pořádný počet. Nutno říci, že výjezdové počty jakéhokoliv tábora do O2 Areny jsou hodně ovlivněny tím, že spousta fanoušků daného klubu v Praze pracuje, studuje atp. Zkrátka - konečný počet se vždy musí brát s rezervou. Žádný tábor při udávání počtů toto nezohlední a skutečnost je pak tímto ovlivněna. Za mě naopak musím říct, že mě neskutečně sere to, že naše utkání koliduje se zápasem ACS x Bohemka. Bohužel na vině je O2 Sport TV, která si prostě vybrala čas výkopu na 17:30 (náš zápas začíná v 17:00). Obecně na fanouška se v dnešní době sere a člověk neměl šanci stihnout obojí. Někteří zkrátka dali přednost fotbalu. Nebýt toho, tak mohla být návštěva ještě vyšší a i kotel ještě plnější, ale to jsou kdyby...

Na vrchol základní části se samozřejmě poctivě připravujeme. Dlouho dopředu plánujeme obří choreografii. Ta má znázorňovat obrázek České republiky a na něm lebka s hokejovou helmou a nápisem Sparta. S ohledem na počet lidí (naše stálá slabina) zabere příprava 4 víkendy. Povětšinou se na něm podíleli pouze 4 lidé (maximálně 6 lidí naráz). Celková velikost je cca 28 m na 14 m. Co se týče materiálu, tak to čítá 3 role papíru (role 150x1m) a cca 15 litrů barvy.

Tak jak jsme tušili, brňáků dorazilo opravdu hodně. Ne, že by to bylo nějaké překvapení, ale snad poprvé opravdu naplnili zvěsti, které předem rozhlašovali. Dle mého hrubého odhadu to mohlo být cca 2500 fanoušků (je mi jasné, že si napíšou víc, na to jsme tak nějak zvyklí :)). Od začátku to byl souboj se vším všudy. O tom, jak to vypadalo na ledě se nemá smysl rozepisovat, to viděl každý. V hledišti to bylo však vyrovnané.

O první komerční přestávce ve druhé třetině vytahují hosté choreo "Ultras Style Kometa Brno" doplněné fóliemi a svislými pruhy. Sice mi to moc nejde přes klávesnici, ale za mě palec nahoru. Opticky to vypadá velmi dobře. Druhou komerční přestávku vyplňujeme svým choreem my. Takto velká plachta vyžaduje poměrně složitou organizaci. Naštěstí se povede napnout to bez nějakých větších problémů. Pár jedinců, kteří mají tendenci s ní smýkat musím napomínat ze stupínku, ale jinak mám z toho dobrý dojem. Hala (pochopitelně krom sektoru hostů) choreu aplauduje.

Co se týče supportu jako takového, tak nemám moc výtek. Oba tábory se předvedli ve velmi dobrém světle. U hostů si všímám dvou megafonů, což zcela určitě vedlo k lepší organizaci kotle. U nás stačí megafon jeden i s ohledem na to, že speaker je cca dva metry nad kotlem na lešení a tudíž je dobře vidět i slyšet na každém místě v sektoru. V sektoru hostů bylo vidět pár desítek fanatiků, kteří jeli i přes nepříznivý stav s maximálním nasazením. V tomto počtu je logické, že tam však bylo i hodně těch, kteří se jen vezli a s přibývajícími góly v brance gólmana hostů byli laxní.

Náš kotel spolupracoval výborně, jel naplno celý zápas a dařilo se zapojovat i solidně zaplněné tribuny. Samozřejmě otázkou zůstává jak by to vypadalo, kdyby bylo skóre opačné.

Kometa potvrdila pozici výjezdové jedničky ligy. Tyhle počty jí může celá extraliga pouze tiše závidět. Do porovnání hlasitosti supportu obou táborů se pouštět nebudu, protože jsem až příliš zainterosován v tom sparťanském. Navíc je zcela jasné, že si každý bude hájit to svoje a pindíky na internetu nemá smysl poměřovat ;) Takovéto zápasy jsou pro nás speakery (a samozřejmě i ostatní fanoušky) odměnou. Pro tohle žijeme, pro tohle trpíme v zápasech na kterých se nás schází málo (Vítkovice, Olomouc, Vary,..).

Za mě určitě poděkování všem co se podíleli na přípravách a samotné realizaci choreografie a pochopitelně také všem, co nechali v hale hlasivky.

Debilům (a je úplně jedno jestli z jedné, druhé nebo třeba třetí strany), kteří v diskusích na sociálních sítích a kdekoliv jinde znehodnocují jedno nebo druhé choreo bych rád vzkázal: "než budete plkat hovadiny, tak si sami zkuste přiložit ruku k dílu!" Respekt patří všem, kteří někdy zkusili něco sami vytvořit. Povětšinou kritika zaznívá od těch, kteří nikdy na nic sami nehrábli. Zákonitě proto neví kolik hodin, dnů, víkendů, kolik práce to obnáší. Bez všech těchto fanatiků, kteří tráví x hodin malováním, kreslením, lepením a samozřejmě také 100% podporou svého klubu, by to u nás úplně umřelo.

Závěrem bych chtěl říci jen jedno. Víc takových zápasů!

 

Autor: Schaschek #6

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.