Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Mrzení fanoušků Komety: Zpátky do továrny a školních lavic!

19. února 2017 v 21:01,  Reportáže

783.jpg

Derby se Slavií chybí. Naštěstí v extralize existuje soupeř, který svým projevem umí vzbudit emoce. Diagnóza Kometa Brno láká svým bizarním projevem. Slibuje zábavu. Od scének v útrobách haly, příslibem solidní atmosféry i vypjatého dění na hřišti. Je nutné to přiznat: čtyřikrát do roka není Brno Pražákům úplně lhostejné.

I letos přijelo fanoušků Komety hodně. A jejich bolestivé kňučení bylo slyšet ještě dlouho po utkání.

Do O2 arény prý zamířilo pět vagónů brněnských příznivců. Dle interních informací se zformovali u strahovských kolejí, kde po zbytek roku živoří. Zbytek dorazil převážně z různých koutů , prim hrála ekipa z Dobrovíze u Prahy, kterou dovezl přímo před halu rozvoz firmy Amazon. Druhá největší skupina zase dopoledne hlídkovala ve frontě na Úřadu práce v pražských Řepích.

Po směně, přednášce či žebrotě v centru Prahy pak modrobílý cirkus dorazil před brány O2 arény. Před halou rezonují jejich hrdé chóry.

"Jsme blbci z Moravy,

hájíme své barvy,

válíme se v seně,

smrdíme příšerně."

Pomalu se šikují za brankou hostí a i přes předzápasové poznání, že defacto nikoho nezajímají, přesvědčují sebe samotné o své domnělé nadřazenosti. Jenže když máte vinohrady, neznamená to, že umíte hokej, že ano.

Netrvá to ani čtvrt hodiny a Brno teče 2:0. Obě branky dává Lukáš Pech, uvědomělá většina z dvanácti tisíců přítomných diváků se raduje.

Druhá třetina mnoho hokejové zábavy nenabízí. Brněnští příznivci vytahují vysmátý obličej, pravděpodobně hodnotící snahy hokejistů Komety na ledě. Sparťané kontrují obří plachtou, hala zaslouženě tleská výtvoru sparťanského choreotýmu.  O potlesk si ale říká také Pepis. Vytahuje jeden z nejlepších zákroků letošní sezony. 

Čermák inkasuje zasloužený výchovný políček od Pöpperleho. Svíjí se, jako kdyby mu z jím nevyužitelného suspenzoru vytékala střeva. Za minutu je slávistický potrat, samozvaný král slabochů a duševní mrzák zpátky na ledě. Není mu to nic platné. Jen přihlíží dominanci Sparty a dalším dvěma gólům.  Přidávají je Forman a Klimek, sparťanský kotel se dožaduje bůra, ten ale bohužel nepřichází. I čtyři góly na potupení soupeře tentokrát stačí.

„Běž dóm, jsi-li bez bodu,

běž dóm, jsi-li bez bodu…“

Po utkání nám kyne holohlavý pošuk z lowcost skyboxu, který dostal vstupenky výměnou za stravenky a tři vykopané příkopy na Žižkově od svého zaměstnavatele. Zpoza opasku tříčtvrťáků, držící jen díky nezlomné víře pevně utáhnuté ledvinky, nám kyne na odchod rukou opásanou náramkem ve sparťanských barvách. Není první, ani poslední.

"Tak zase ve čtvrtfinále," vzkazují při odjezdu s přinasraným úsměvem modrobílými hadry ohyzdění študáci a levná pracovní síla. Oblouznění největšími zážitky za posledních padesát let si ani neuvědomují, že díky debaklu na Spartě se jich letošní play-off vůbec nemusí týkat…

Tento článek by zde nemohl být bezplatně publikován bez přispění
klikáním tisíců čtenářů z Jižní Moravy. Děkujeme za vaši přízeň.