Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

A zase to Švédsko… Aneb Vaxjo – Sparta (semi CHL)

12. ledna 2017 v 14:35,  Reportáže

780.jpg

Švédska není nikdy dost. Alespoň pokud jde o soupeře Sparty v hokejové lize mistrů. Po šťastném postupu přes Oulu, nečekaném přes HV71 a přesvědčivém přes SC Bern jsme mohli a chtěli potkat v semifinále jeden z švýcarských týmu z Curychu, nebo z Lugana. A nebo také Vaxjo. Malé město na jihu Švédska, kde prakticky vzato začaly naše hromadné výjezdy v rámci CHL. A ihned po postu do semifinále bylo jasné, že se tam vypravíme znovu.

9. ledna jsem tedy vyrazili letos již potřetí na sever. Účast byla podstatně menší, než by si tento výjezd zasloužil. Na druhou stranu, kombinaci toho, že je před výplatou, po vánocích, všední den a do toho již tyto výjezdy opakováním se co dva měsíce již ztratily cosi ze své unikátnosti, chápu také. Tak jako tak nás nakonec autobusem vyrazilo 30 a další po vlastní ose.

Po již tradičním trajektu jsme ráno dorazili do nám už známého Vaxjo. Tam, stejně jako před dvěma a půl lety, následoval program dle libosti každého. Všechny z nás zdobily tématické rudé zimní čepice s logem SHS – výsledný efekt byl velice povedený! Při procházení města se někteří dostali mimo jiné i do akvaparku, kde byla pořízena opět stylová fotka s vlajkou. Rozepisovat aktivity každého asi nemá moc význam, jen bych zmínil pro zajímavost ceny ve Švédsku. Pochopitelně je tam pro nás draho, alespoň většina věcí, služeb atd. Ale u potravin je to v supermarketech téměř nastejno, a co se týče ryb a mořských plodů (což je alespoň pro mě osobně velké lákadlo) člověk může dokonce oproti našim obchodům koupit velice výhodně to, co by nečekal. Například nákup celého čerstvého humra za 100 švédských korun (cca 280kč) považuji za úžasný počin.

Ale k hokeji samotnému. V sektoru se nás nakonec sešlo mezi 40 a 50, což není vůbec špatné, především vzhledem k vzdálenosti. Od začátku fandíme, chvíli lépe, chvíli hůře, ale slyšet jsme po celou dobu zápasu. Nechybí ani choreo – šála SHS, poté fólie. Celkově nám v náladě fandit přispívá nečekaně rychlé vedení 2:0. Od domácích jsem čekal vyprodaný stadion, zvláště když na náš předchozí zápas v této aréně dorazilo tři a půl tisíce fanoušků. A to v době, kdy byla tato soutěž na úplném začátku a šlo jen o skupinovou fázi. Ale tentokrát přišlo obří zklamání, dorazilo jen 1300 místních! Jediné místo v aréně, kde byla větší koncentrace domácích byl kotel, škoda že fandili jen velmi útržkovitě.

Zápas skončil jak skončil, 2:1 je do odvety fajn výsledek, ale mohlo to být mnohem lepší, počet neproměněných tutovek z naší strany je v tomto zápase děsivý. Pokud bychom jeli domů s výsledkem 5:1, nikdo by nemohl říci ani slovo. Škoda, ale naši hráči mají stále před domácím zápasem velkou šanci postoupit, rozhodně na to mají! Po zápase následovala děkovačka a rychlý odjezd směrem do srdce evropy.

Po cestě jsme zažili trošku adrenalinu, když se proti nám po dálnici ve 2h ráno řítilo v protisměru auto s vlastní ochrankou. Myslím že je krásné, když zbloudilého (nejspíš) angličana doprovází na nebezpečné dálnici hned asi 10 policejních aut, které se starají o jeho bezpečnost, aby mohl jet i po požití s řízením neslučitelných látek (více info zde).

Po dobrém posnídání na zpátečním trajektu jsme již vklidu dojeli odpoledne zpět do Prahy a rozloučili se tak s dalším super výjezdem. Již v úterý nás čeká odveta, a Sparta stojí před obrovskou šancí postoupit do finále celé soutěže! My u toho budeme a mělo by nás tam být co nejvíce. Co tak sleduji ticketportal, tak lístky rychle mizí i ze 4. Patra, kde bylo otevřeno již 8 sektorů. Bude to tedy velké, návštěva by měla přesáhnout 10.000 a pevně věřím, že se dokáže vyšroubovat ještě mnohem více! Navíc v případě postupu bychom finále nejspíše hráli venku (kde jinde než ve Švédsku – ve Frolundě), proto to bude pravděpodobně poslední zápas ligy mistrů doma pro letošní sezónu. Buďme u toho v co nejvyšším počtu a vytvořme atmosféru ještě lepší, než která byla při zápase s Bernem!!!

+/- výjezdu:

+ atmosféra mezi výjezdníky, bylo to fajn

+ nové tváře na výjezdu – je škoda že nebyl větší počet „stabilních“ výjezdníků, ale je dobré že přidali jiní

+ tradičně kvalitní prezentace SHS – od supportu po choreo i čepice

- lidé, co se odhlásili na poslední chvíli – je dost nefér to odříci bez zaplacení zálohy – bude se to doplácet z příspěvků všech členů SHS

- nenaplnění ani jednoho busu – mohlo a mělo nás být více, tečka.

Tak jako tak, všem děkuji za super výjezd a těším se na domácí odvetu a doufám že i na FINÁLE LIGY MISTRŮ!!

Se Spartou projezdíme celý svět!!

P.S. – pokud by se stal zázrak, a návštěva by doma překonala 14.600, stali bychom se rekordmani celé soutěže, to už za to stojí, tak přizvěte známé 

@Lipos

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.