Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Zhodnocení sezóny - Část první - hokejová Liga mistrů

3. května 2016 v 21:26,  Reportáže

747.jpg

Hodnotit sezónu ve které jsme dokráčeli těsně pod vrchol se zdá být lehkou záležitostí. Pořád je tu však menší pachuť z prohry ve finále, ale pěkně popořadě. V první části si přiblížíme začátek sezóny - stěhování do O2 Areny, hokejovou Ligu mistrů a samozřejmě také rozlučku s Holešovicemi.

Červen 2015. Pro drtivou většinu sparťanů přichází šok v podobě informace o stěhování klubu z milovaných Holešovic do nenáviděných Vysočan. Těžké kousání stavu, nadávky ceděné skrz zuby či stovky komentářů na sociálních sítích. Bohužel jsou věci, které fanoušek neovlivní a tak po počátečním šoku přemýšlíme jak k sezóně přistoupit. Od vedení Sparty je nám slíbeno, že se nám budou snažit vyjít maximálně vstříc. Zástupci z SHS jsou povzáni do O2 Areny. Jednohlasně je vybrán náš sektor, řeší se konstrukce na bubny a megafon. Bohužel ne vše (co nám bylo slíbeno) skutečně tak dopadá (o tom se rozepíši později, kdy určitě na O2 Arenu přijde řeč).

Začátkem srpna po chvilce odpočinku opět naskakujeme do kolotoče práce - hokej. V přípravných zápasech se prezentujeme důrazným hokejem plným osobních soubojů. Hra se nám pochopitelně líbí.

Zvlášť zápas Sparta x Mannheim hraný na Dolomiten Cupu okořeněný hromadnou bitkou je ukázkou toho, že v případě potřeby se neztratíme ani při provokacích soupeře. Nejaktivnější je letní posila Čajkovský, která udolá dva soupeře naráz.

Video: Hromadná bitka Mannheim x Sparta

Liga mistrů se nese ve znamení dlouho očekávaného tripu (pro některé Hamar + Ženeva, pro někoho pouze Ženeva). Pro hrstku nejodvážnějších (a v danou chvíli nejmajetnějších) začíná již 19.8, kdy vyráží do dalekého Hamaru.

Choreo v Hamaru

Po zápase s hráči

Video: SHS cestou do Hamaru

Sparta zde vítězí 3:2 a připisuje si první tři body do tabulky pravdy. Další (podstatně větší část) vyráží v pátek 21.8 po poledni do švýcarské Ženevy. Po cestě potkáváme i odvážné jedoucí z Hamaru. V sobotu ráno společně přijíždíme do jednoho z nejdražších měst světě (což za chvilku zjišťujeme). Počasí nám přeje, a tak většina z nás spojí aktivity do začátku zápasu s pobytem u Ženevského jezera. Řádně spálení přicházíme na stadion.

Choreo v Ženevě

Ihned si všímáme kontrastu oproti stadionům v Čechách. V místní sekuritce není žádný idiot honící si ego. Nic není problém. "Potřebujete choreo stáhnout ze sektoru výše?" "Dobře, vezmeme vás tam." "Potřebujete do fanshopu?" "ok, sice je úplně jinde na stadionu, ale doprovodíme Vás tam". Zvyklí z našich stadionů, kde sekuritka vyvolává akorát tak konflikty, koukáme s otevřenou pusou.

Sektor SHS v Ženevě

Fanatismus v Ženevě

V sektoru se nás schází 120, což je neskutečné číslo. Obavy z toho, že se lidi jeli podívat na město a fandit nebudou, berou od začátku zápasu za své. Po "Argentině" totiž spouštíme totální fanatismus a mnohem početnějším domácím jsme zcela vyrovnaným soupeřem. Chorál střídá chorál, celý kotel jede na 110%. Prezentujeme se také choreem. I přes prohru v prodloužení zařazujeme děkovačku. Výjezd si každý fanoušek Sparty musel užít, protože výkon kotle byl excelentní.

Video: Choreo SHS v Ženevě

Video: Úvodní Argentina + chorál Holešovice jsou ráj v Ženevě

Video: Děkovačka po utkání v Ženevě

První zápas (proti Hamaru) v O2 Areně se nese ve znamení sžívání se s halou. Nikdo z nás není rád, že je tady. Několikrát v zápase se ozývá pokřik "Sparta patří do Holešovic". Liga mistrů fanoušky stejně jako loni neláká. V kontrastu obrovské haly však vypadá počet blížící se třem tisícům vyloženě trapně.

Vrchol podzimu pro nás přichází již 1.9, kdy se loučíme s Holešovicemi. Soupeřem není nikdo jiný než Slávie. Bohužel propagace tohoto klání ze strany klubu je takřka nulová. O propagaci se tak staráme my. Po douhých jednáních je nám dovolena pyrotechnika, kterou s nadšením nakupujeme. Jaké je však překvapení, když nám den před zápasem klub (respektive sekuritka) pyrotechniku zatrhne. Nezbývá než zakroutit hlavou nad faktem, že si klub platí bezpečnostní agenturu (tudíž službu) a bezpečnostní agentura jde proti fanouškům klubu. Trošku kocourkov, škoda slov. 

Choreo "Jen jeden klub Praze vládne" - derby - rozlučka s Holešovicemi

Zápas samotný je jasně v naší režii. I na tribunách jsme jasně lepší než sešívaní. V průběhu vytahujeme dvě optické prezentace. Na konci zápasu nedbáme zákazu a na just pyrotechniku odpalujeme byť v daleko menší míře než bylo plánováno.

Choreo "Sparta patří do Holešovic" - derby, rozlučka s Holešovicemi

Kotel při rozlučce s Holešovicemi

Kotel při rozlučce s Holešovicemi

I tak si stále myslím, že rozlučka si žádala daleko větší pyrotechnickou vložku a nebýt sekuritky (všímáte si toho kontrastu oproti tomu, co jsem psal výše?), která to den před utkáním zatrhla, tak jsme mohli oslavit rozlučku důstojněji.

Pyro na konci zápasu - Derby, rozlučka s Holešovicemi

Video: Závěrečná děkovačka při rozlučce + pyro

 Liga mistrů pokračuje první kolem play off - dvojsoubojem s Curychem. Po těsném domácím vítězství jedeme opět do Švýcarska. Tentokrát celý den mokneme, ale to nám nevadí. Co nám vadí je fakt, že v Curychu nesmí mít hosté ani buben. Megafon nám naštěstí povolují. Při zápase vytahujeme choreo a balónky.

Před zápasem v Curychu

Sparta si na ledě počíná skvěle a po výhře 3:0 a postupu do dalších klání si i my můžeme vychutnat děkovačku, která zní v poloprázdné hale naprosto luxusně.

Choreo v Curychu

Balónky v Curychu

Ve čtvrtfinále končí Sparta po velmi dobrém výkonu. Nad její síly je Kärpat Oulu. Postup byl skutečně blízko. Snad příště.

Hrstka statečných v moři o teplotě vody cca 5 stupňů.

V příštím díle si přiblížíme základní část extraligy.

Autor: Schaschek #6

Foto: není v silách autora zjišťovat :-)

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.