Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

První domácí zápas ve znamení bojkotu

15. září 2015 v 10:34,  Reportáže

695.jpg

Los extraligy přidělil Spartě pro první klání nové sezóny snadného soupeře - Olomouc. Nás však více než soupeř zajímal první zápas v novém "domácím" prostředí.

O stěhování do O2 Areny toho bylo napsáno hodně a nemá smysl to připomínat.

Z práce odcházím ne zrovna včas, tudíž na hokej přicházím cca v 10. minutě první třetiny. Už při průchodu turnikety slyším pouze hosty, kteří (jak již je u výjezdu do hlavního města pro mnohé tábory zvykem) udělali výjezd sezóny. Kontrast v supportu je znát na první pohled (poslech) i proto, že tábor Sparty drží první třetinu protest. Protože jsem viděl hodně nesouhlasných reakcích, tak bych se o tom rád trošku více rozepsal.

Stěhování do haly v Libni se mnohých sparťanů velmi dotklo. Způsob jakým nám to bylo vyvracováno a posléze podsunuto jako fakt nám rozhodně nepřišel jako standardní. Další nepříliš radostnou zprávou bylo derby. Propagace ze strany klubu pro fanoušky velmi důležité rozlučky s Holešovicemi nám nepřišla dobrá. O propagaci jsme se museli starat sami na sociálních sítích. S tím souviselo jednání o použití pyrotechniky, kdy nám bylo nejdříve vycházeno vstříc, abychom se den před utkáním (samozřejmě, že jsme měli veškeré pyro dávno objednáno a zaplaceno) dozvěděli, že prakticky nic nemůžeme použít. Spartě prostě přišlo adekvátní, že použijeme několik interierových svící (silou tak na úrovni prskavek) mimo sektor a ještě dáme jména lidí, kteří s tím budou stát. Na to jsme nepřistoupili. Poslední kapkou byla slovní přestřelka mezi p. Speychalem a p. Sivekem. Rozhodně se nám nelíbilo, když byla házena špína na někoho za kým prostě jsou vidět úspěchy. Navíc nám nepřišlo ani trošku vhodné (co se týče PR stránky) vyjadřovat se na internetu jako se vedení Sparty vyjádřovalo. Z toho důvodu jsme (vystupujeme jako celek, ikdyž v tomto nepanovala úplná shoda) se rozhodli ukázat, že nejsme někdo, s kým si může vedení Sparty hýbat jak se jim zlíbí. Prvotní plány byly daleko radikálnější. Nefandit celý zápas, nepřijít vůbec.

Hlavním argumentem proti byli hlavně hráči. Nemůžou za to, co dělá vedení a z toho důvodu se přistoupilo ke kompromisu s tím, že se nebude fandit od 1. komerční přestávky do konce třetiny. Samozřejmě je jasné, že ne u každého se to setkalo s kladným přijetím. Co člověk, to názor. Tolik k bojkotu.

Od začátku druhé třetiny se již začalo normálně fandit. Tedy normálně. Vyvstal problém s megafonem. Bohužel člověk, který ho převážel vzal jiný - nefunkční. Tudíž zbývalo řídit to pouze hlasivkami, což určitě nebylo zcela ideální. Nicméně dovolím si říct, že počet lidí v sektoru mě velmi příjemně překvapil. Atmosféra také nebyla špatná.

Ve třetí třetině stojí za zmínku pokus o získání flagy Mory, kdy dva jedinci šli přímo do sektoru. Pro rejpaly a nezainteresované nezbývá připomenout, že loni v Olomouci jsme svou vlajku tratili a skončilo to i pobytem jednoho člověka v nemocnici. Tudíž to byl pokus o revanš, který se bohužel nepovedl. Co se týče supportu, tak myslím, že snesl přísnější měřítka. Je před námi však stále hodně práce.

O tom, co se dělo po zápase, se toho napsalo hodně. Olomoučtí psali něco o tom, že na ně čekali lidi v mikinách ultras Sparta a vyklubali se z nich policajti. Já zase slyšel o napadení osmiletého kluka, či postaršího pána z jejich strany. Těžko říci, kde je pravda. K hokeji snad jen to, že jsem toho zády k ledu moc nezaznamenal. Tak snad jen informačně - Sparta x Olomouc 4:1.

Věřím, že příště se sejdeme v ještě lepším počtu a support bude mít vzestupnout tendenci. Sparta!

Foto: Jan Beneš

Autor: Schaschek #6

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.