Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Vítězství v Olomouci aneb pomsta byla sladká

14. února 2015 v 12:48,  Reportáže

665.jpg

Většina z nás si pamatuje trapnou prohru s Kohouty z Olomouce na domácím ledě 0:1, a to ještě trapnějším gólem z posledních minut. Proto naše očekávání a touha po pomstě byla velká. I přes různé obavy o počet výjezdníků, se nás před 13. hodinou v pátek 13. schází přesně 39 účastníků.

Cesta probíhá bez větších komplikací a celkem svižně až do místa určení, kde nás čeká taková zajímavá plechárna, podobná staré karlovarské, což potvrzuje i teplota v hale, která není o moc vyšší než ta venku. Po příjezdu zaplňujeme náš vymezený sektor pro hosty a při pohledu na končící rozbruslení hráčů se pomalu připravujeme na začátek utkání.

Rozbruslení OLO-SPA 13.02.2015

Bohužel v tento okamžik se stala i jedna nemilá věc. Při uvazování vlajky HC ULTRAS SPARTA Kocourem mu byla tato vlajka, velmi slušně řečeno, odcizena. Podle informací, které mám, se jednalo o skupinku několika fotbalových ultras ze Sigmy Olomouc, kteří jí strhli ze spodního sektoru společně s Kocourem, který tak při pádu utrpěl nějaká ta zranění, pro která byl odvezen i do nemocnice, ze které jsme si ho po zápase vyzvedli, ale snad bez vážnějších následků. K tomuto tématu se vrátím ještě na konci reportu.

Utkání probíhá víceméně podle našich přání a naši hrdinové hnáni podporou našeho sektoru, ve kterém se ve výsledku nachází kolem 50 Sparťanů, nám dělají radost. Co se atmosféry týče, tak moje dojmy jakožto výjezdníka, který je na tomto stadionu poprvé, jsou následující: Hala patří logicky mezi ty starší a kromě přítomné zimy je poměrně na dobré úrovni pro ligová utkání, včetně akustiky, obou sektorů, podélných tribun i občerstvení a toalet – jak by řekl tzv. inspektor, uděluji stříbrnou medaili :D To, co mě zklamalo, je návštěvnost na tomto utkání. Při pátku, večerním čase a objektivně řečeno atraktivním soupeři, z pohledu Moráků, bych očekával téměř plný barák. Je zde však až příliš mnoho volných míst. Druhá věc souvisí s atmosférou. I tady bych očekával kvalitnější a hlasitější support od domácích. I když se to dá trochu pochopit při pohledu na brankový vývoj, první třetina byla vyrovnanější a určitě ještě plná nadějí pro domácí Kohouty. O nenávistných pokřicích se snad ani zmiňovat nemusím J

Stručně řečeno, zasloužené vítězství jsme si náležitě užili, děkovačku se smějícími se hráči taktéž a spokojeni se vydali na návrat domů do Prahy, do které jsme dorazili podle plánu kolem 1h po půlnoci.

Na závěr se ještě jednou vrátím k incidentu s vlajkou, resp. spíše k této problematice obecně. Toto jednání (krádeže zástav, vlajek a jiných klubových propriet) zásadně odsuzuji a v žádném případě nepodporuji. Bohužel se tak stalo, a jelikož daný velmi rychlý okamžik viděli či mu byli přímo přítomni maximálně dva Sparťani, nešlo tomu ani moc zabránit. Rozhodně odmítám výtky typu, že jsme jako celek selhali nebo úmyslně nechali incidentu volný průběh. Stejně tak odmítám diskuse na FB stránkách typu Hooligans.cz apod., kde jsou tyto krádeže a jejich účastníci oslavováni a rozdmýchávají tak velmi nenávistné diskuse napříč všemi kluby a „fanoušky“. Upřímně, je mi opravdu jedno, co si o nás (hokejových Sparťanských fans) v tomto „ultras světě“ myslí – vymezuji se proti „obviněním“, že jde o jakousi ostudu podle nějakých ultras pravidel a stejně tak se nebudu účastnit obhajoby, proč tenhle a tamten udělal nebo neudělal zrovna to či ono. Dokud budu šéf oficiálního Sparťanského FanClubu HCS, budu hájit cestu fandění v rámci určitých mezích a zdravé rivality bez zbytečného násilí. Dělám to tak již 4 roky a nehodlám ustupovat. Pokud jsou přání Sparťanů jiná, je možné zvolit si jiného předsedu – tohle je můj postoj, který nikomu nevnucuji, ale od členů a spřízněných účastníků společných akcí ho vyžaduji a s těmito lidmi jsem ochoten i diskutovat.

Na úplný konec připomínám nedělní zápas s „oblíbenými“ paštikami. Utkání začíná v 15h a do Prahy se chystá značná část žlutomodré bandy, proto nesmíme polevit v naší podpoře a musíme se maximálně snažit vrátit Spartu na 3. místo v tabulce.

@Rikki


Aktualizace ohledně incidentu s vlajkou dle přímého aktéra této události Kocoura: "Vcera moji blbostí a neopatrností jsme prisli o vlajku...sedel jsem na zídce a cumel do zeme...pribehli ve vterine 2.frajeri v kapuci nebo kuklach... vim ze byli zahaleni a stahli me i s vlajkou pres sektor dolu...skutalel jsem se jak Koblizek a pak se snazil bezet za nima ale nohy nesly....Rozlamanej jak debil jsem sel do sektoru hostu tam me odchytla sekuritka a vyvedla....policajti si me prevzali a letel jsem do nemocnice protoze bylo podezreni na vnitrni krváceni....nalez ukazal nakonec jen pochroumany zada pomlaceny nohy....z tech schodů!!!!! Vlajka byla naší skupiny takže v podstate jsme si ji meli hlidat my!!!! Hůlkaři......!!!Tudíž nikomu jinemu at z fanklubu nebo jinych lidí NIC NEVYČÍTÁM!!! Jsme uzavřená skupina ktera ma hodně spřízněncu ale taky hodně Nepřátel at uz ze strany soupere nebo z vlastních řad!!! CHYBA TO BYLA MOJE!!!!!!!!!A PONESU SI ZA NÍ NÁSLEDKY!!!!! Žadnych 10 lidi ze sigmy nebo podobne scenare nejsou pravda!!!! Mrzí me jen ze ty frajeri z MORY neprisli a nevyzvali me na ferovku... Pokud bych prohral a ukořistili jí sklapl bych Uši a uznal to....tenhle krok co udelali neni hodný ULTRAS!!!!"

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.