Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Jandač ven, odevzdaný zápas Hradci aneb emoce nula!

25. ledna 2015 v 21:20,  Reportáže

661.jpg

Na dnešní zápas jsem se díval s obavami jako na každý, který hrajeme s nástupcem tradičního Motoru - Hradcem. Před dvěma lety chodilo na domácí zápasy Hradce do kotle cca 30 lidí, dneska bylo jasné, že rychlokvašek přijede daleko víc. A co se týče obav před chvílí zmíněných. Pokud někdo z extraligy hraje buzerantskej nekoukatelnej hokej, tak je to právě Hradec. Do hospody přicházím téměř jako první. Před zápasem tudíž stihnu nadstandartdní množství piv, které mi ale nehatí zdravý úsudek. Nicméně předesílám, že report je napsán v emocích. Zítra bych to dost možná viděl jinak, ale co už.

Ráz zápasu ubíhá jasným směrem. Hradec z první šance skóruje 0:1! Zápas probíhá v stále stejné režii. Hradec zatažený čeká na naše chyby a hraje pouze na brejky. Vzácností rozhodně není bránění vlastní modré čáry v pěti lidech - fanklub defenzivního hokeje plesá. Co je horší je fakt, že hostům toto naprosto stačí. Sparta naopak prožívá další zápas v rytmu noc a den. V předchozích zápasech dokáže chodit do brankoviště, atakovat tvrdě beky soupeře - dnes (pokolikáté doma už) zápas odevzdává.

Nebudu se zde rozepisovat o střelcích Hradce, případně o chybujících na naší straně. Každopádně Hradci stačí málo - bránit jak bukvy ze Zlína modrou čáru a hrát na brejky. My jsme naprosto marní a taháme celý zápas za delší konec. Jaképak překvapení při pohledu na střídačku. Do brány našeho gólmana padá další a další gól. Člověk by si tak řekl, že mužstvo po dalším a dalším góle ve vlastní síti potřebuje nakopnout. Ne ale ve Spartě. Při pohledu na střídačku je mi na blití! Emoce? Nula!

Devět a půl tisíce lidí se na ně přijde podívat a oni nemají ani trošku úcty k tomu, aby jim to nebylo jedno! A Jandač? Několikrát jsem ho zde kritizoval. Dneska jsem se speciálně zaměřil na jeho koučink. On jakoby tam nebyl! Emoce? Ale kdeže. Ruce v kaspách a hra jakoby u zadku. To je trenér, který nabudí mužstvo v zápase, kdy se nedaří? Pane Jandači - můžete opět poslat pana Motáka na tiskovku. Možná řekne to samé jako vždy. "Chyběl důraz v brankovištích". Kdo tam ale má na starosti taktiku? Není to již zmiňovaný Jandač? Pánové jestli je vám to u prdele, tak to řekněte předem a ušetřete nás takovéhle šaškárny, na kterou není nikdo zvědavý. Jezdíme za Vámi stovky kilometrů po celé republice, chodíme na každé domácí utkání, každý z nás jistě pochopí, když se to nepovede, ale NIKDO VÁS NEBUDE PLÁCAT PO RAMENOU ZA NULOVÉ EMOCE! Kde jste byli? Proč jste nedohrávali hráče soupeře? Já odvádět v práci takovýhle výkon, tak už si dávno balím věci! Styďte se! Hrajete za to co máte vepředu, ne vzadu!

Pokud člověk uvidí bojovnost a touhu prát se s nepříznivým výsledkem či soupeřem, tak nikdo z nás nebude mít tendence nadávat. Ale viděl někdo z nás emoce? Maximálně tak minutu před koncem při bitce Formana. On jediný ukázal emoce! A to je na Spartu trochu málo, nebo ne?! Rád bych věřil, že je to jen výkyv, ale těch výkyvů je v poslední době trošku moc. Myslím, že přišel čas na radikální řešení. Sparta je Sparta a to si každý od ledaře, přes fanoušky, po trenéra musí uvědomit. Z tohohle utkání se musí vyvodit důsledky. Dostat doma 0:5 je poplivání všechno sparťanského a dotyční by za to měli být tvrdě potrestáni! Je hezké být nejlepší v marketingu, v dělání akcí typu Hold, ale vše devalvuje naprosto diletantský přístup k dnešnímu zápasu.

Jeden jak druhý by si měl po dnešní utkání nafackovat a náš trenér dvakrát. Je jeho úkolem připravit taktiku a nabudit tým. Akorát svojí neschopností reagovat v průběhu zápasu devalvuje své šance na úspěch v play off. Sparta není hospoda, kterou vlastní! Nelze se zaobírat tím, že došlo v kávovaru kafe! To nikoho nezajímá! Každého zajímá herní projev! A s nasazením na 100 % může přijít i úspěch. Ke Spartě chovám hlubokou úctu, ale z dnešního zápasu je mi na blití. Pokud jste chtěli nalákat fanoušky na další klání, tak se Vám to stoprocentně "povedlo" a můžete být na sebe náležitě pyšní! Široké sparťanské veřejnosti nezbývá než se dívat do budoucna s tím, že Spartu bude zdobit důrazná a přímočará hra a ne hra alá leklá ryba. Po loňském play off, kdy jsme měli suverénně nejsilnější tým a zklamali, vyvstává otázka - je Jandač skutečně trenérem vhodným pro Spartu? Mě osobně to tak nepřijde. Rád se budu mýlit, ale už jsem to psal několikrát - chybí mi jakákoliv přítomnosti emocí. Sparta!

Autor: Schaschek #6

Foto: kasnarka

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29