Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Osmifinále ligy mistrů ve znamení dozvuků derby

5. listopadu 2014 v 11:13,  Reportáže

636.jpg

Naše fanoušky slyším již od parkoviště před halou. "To je nás tady tolik?". Říkám si. Brzy jsem také uveden do reality. Na ukazateli počtu diváků svítí otřesné číslo. Čekal jsem tak 3500. Realita je však ještě o více než 1000 horší.

Druhou třetinu "plním společenskou povinnost" zády k ledu. Opět se ukazuje platnost tvrzení o tom, že kvantita nerovná se kvalita. Na derby kotel 3x plnější, efekt 3x horší. Dnes se s kotlem spolupracuje dobře. Jedinou poznámkou mám ke končení pokřiků, když je na ledě nějaká vypjatá situace. Zkuste prosím vydržet i při nějaké šanci jet chorál dál, děkuji. Fandění snese tvrdší měřítka, hra Sparty ne. Je to sice o něco lepší, než derby, ale opět tomu chybí to podstatné - góly. Navíc je to právě Sparta, která inkasuje. Druhá třetina končí, na ukazateli svítí stav 0:1.

Začátek třetí části je ovlivněn zbytečným faulem Klimka v útočném pásmu. Hosté přesilovku využívají - 0:2. Výhodu přesilové hry má i Sparta. Drtivou část z ní se však nedaří vůbec dostat do pásma. Nakonec se přeci jen zadaří a snižujeme zásluhou Cingela - 1:2. Na konci třetiny máme tlak, ale překonat hostujícího gólmana již nedokážeme. Výsledek 1:2 není rozhodně do odvety beznadějný.

Optimismus ale rozhodně nepřináší naše hra. Ostudně bezzubé přesilovky (po kolikáté letos už!), špatné bruslení, nulové tlačení se do brankoviště. Pozastavím se nad návštěvou a hlavně s ní spojenou nespokojeností Jardy Hlinky. Ten řekl něco v tom smyslu, že to radši nebude komentovat. Já s ním do jisté míry souhlasím - Sparta hraje o postup do čtvrtfinále Ligy mistrů s rozhodně hokejově lepším soupeřem než je například Slávie, Vary, Olomouc atd. Na druhou stranu čím se konkrétně pan Hlinka a samozřejmě také další hráči snažili ty fanoušky přitáhnout? Svou laxní hrou? Svými ostudnými přesilovkami?

Čím se oddělení ticketingu snažilo fanoušky přitáhnout? Tím, že majitelům permanentek bez play off (většina z nich ani tu permanentku s play off neměla možnost mít, protože se prostě s play off na jejich místo neprodávají) napaří další výdaj v podobě lístku a zaobalí to "luxusní" slevou 50%?! V mém okolí je několik lidí, kteří ač chodí každý zápas a vlastní permanentku (bez play off), tak ze sebe prostě nechtějí nechat dělat idioty a prostě nepřišli.

Třetí věcí je samotná Liga mistrů, která prostě fanoušky neláká. Možná, kdyby byla kritéria jak ve fotbale, kdy postupuje buď jen mistr ligy, nebo další týmy ze špičky tabulky, tak by to lidi zajímalo. Ale to už je otázka na vyšší místa. Ono každá mince má dvě strany - chápu frustraci Jardy Hlinky, ale on a jeho spoluhráči by svým výkonem měli fanoušky na stadion přilákat. S tím co poslední zápasy předvádějí, to ale nehrozí.

Odveta nás čeká v úterý 11.11 a stejně jako do Växjö nebude chybět pár desítek fanoušků Sparty. Rozdíl jednoho gólů není špatná pozice. Bez žraní ledu, ježdění po zadku a zlepšení bruslení, to však nepůjde. Nezbývá než doufat, že se herní projev zlepší a hlavně se konečně probudí střelci. Dát za 120 minut jeden gól, to je hrůzostrašná vizitka!


Sparta!


Autor: Schaschek #6

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29