Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Derby jako hokejová antireklama

3. listopadu 2014 v 10:21,  Reportáže

635.jpg

Pražské derby - výhra nebo nic. Vítěze nosí na rukou, poražený hnije v kanále. A v kanálech byli dosud zalezlí Slávisté. 

Na zápas jsem se těšil víc než obvykle. Přeci jen derby je derby. Bohužel zklamání z jeho průběhu je veliké. Ale pěkně popořádku.

Přicházím lehce před začátkem a vítá mě neobvyklá fronta, která směřuje vstříc turniketům. Říkám si - "snad přijde hodně lidí, kteří budou fandit a ne jen sváteční čumilové". Vzhledem k tomu, že u megafonu se nás střídá pět, tak máme s Kubou dnes volno. První třetina začíná problémy se sekuritkou. Nelíbí se jim bedna, na které stojíme. Nevím a nedokáži pochopit, proč jsou s tímto pořád problémy. Kdyby to bylo jednou, dvakrát. My to řešíme takřka každý zápas! Prý na bedně to nelze, na rantlu ohraničující kotel ano. Kocourkov hadr! To je takový problém vyjasnit si, co můžeme a nemůžeme? Je mi úplně ukradené, zda se tam sekuriťáci střídají.

Od první minuty začíná tragikomická nuda. Sparta má převahu, Slávie předvádí prešovský beton. Co na tom, že Sparta tahá za delší konec. Hosté soustředěně v pěti brání modrou čáru a Sparta buší jak "hluchej do vrat". Podpora našich fans ovšem také neodpovídá významu utkání. Je hezké, že nás přišlo hodně, ale viděl jsem v kotli cca 50% lidí, kteří tam 
tuto sezónu ještě nebyli. To by bylo samozřejmě fajn, kdyby se to ale projevilo na hlasitosti supportu. Vidím tam opravdu velké rezervy. Pořád to sice na svoloč v hostujícím sektoru čítající cca 150 zoufalců stačí, avšak rozhodně si nemůžeme namlouvat, že to má kvalitu.

slavie

Vztah ke klubu a jeho podpora není záležitostí namalování si srdíček s "eskem" na obličej, či vlastnění nějakého sparťanského předmětu. Důležitá jsou naše hlasivky! Co je komu po tom, že přišlo hodně lidí, kteří na hokeji letos ještě nebyli. Jednou jsme v kotli Sparty, tak se podle toho budeme také chovat! Kotel neslouží k dělání si selfie fotek, či jako místo k seznamování! V kotli se bude fandit! Nechceme tu lidi, kteří přijdou jen na derby, aby se posléze mohli na sociálních sítích chlubit fotkami v dresu, či malůvkami na ksichtě. Jediné co je podstatné je VÝKON. Jdeš domů vyřvanej? Ok to je dobře! Nemůžeš druhý den mluvit? Ještě lépe!
Jdeš na hokej, mlčíš a pak řveš v metru? Jdi do řiti a už se do kotle nevracej! Nepotřebujeme tam lidi, kteří si tam jdou stoupnout, potřebujeme lidi, kteří budou podporovat Spartu. O tom to je! A čert vem to, že na Slávii i tento podprůměr stačí.

K zápasu se dá říci pouze to, že kdo nepřišel, ten se mohl cítit jako vítěz. Sparta lepší, ovšem bez gólu těžko vyhrajeme. Slávie přijela s naprosto ostudnou taktikou, kdy v pěti hráčích bránila modrou čáru. Bohužel jsme si s tím nedokázali poradit. I proto ukázkový scénář - my tlačíme, oni brání. Minutu před koncem však hrubě chybujeme v obraně a Bednář překonává Staňu. Poprvé v zápase slyším svoloč z Vysočan.

Frustrace je pochopitelně vidět. Tým, který přijel odbránit zápas, vytěžil z téhle grotesky tři body. S nostalgií vzpomínám na doby, kdy oba týmy chtěly hrát hokej. Derby již dávno není svátkem hokeje. Pokud měl výkon Sparty přilákat další lidi do haly, tak po derby se jejich počet spíše zmenší. Vím, že v dnešní době se nedá mluvit o srdcařství, v profesionálním sportu to již dávno nechodí tak, aby jeden hráč spojil celou kariéru s jedním klubem. Ale i "nesrdcaři" musí pochopit význam tohoto utkání. Přístup hráčů Sparty mě zklamal. Čekal jsem víc emocí, větší bojovnost. Čekal jsem, že budou kvůli významu utkání žrát led! A to jsem dle mého názoru neviděl.

Bohužel i u nás (megafonistů) jsou určité rezervy, které budeme určitě interně řešit.

Tak jako tak. Derby - zápas o všechno, o nadvládu nad Prahou, nedopadl podle našich představ. Ač jsme byli lepší, tak se radoval soupeř. Sice upachtěně, ale na to se už historie ptát nebude. I my v kotli jsme předvedli průměrný výkon. Můžeme s nostalgií vzpomínat na doby, kdy bylo derby prestižní záležitostí. Kdy se hrál útočný hokej a oba týmy chtěly vyhrát. Pokud chtěly oba týmy přilákat fanoušky do dalších zápasů, tak se jim to hrubě nepovedlo, pokud tedy platí, že hokej se pořád hraje pro lidi...

Již v úterý nás čeká Liga mistrů, ve které přivítáme švédský Linköping. Nedělám si iluze, že nás přijde jako dnes při derby. Ostatně dávám přednost kvalitě, před kvantitou. Každé řvoucí hlasivky jsou vítány!

Po prohře se nevzdáme, Sparta věčná zůstane!

Autor: Schaschek #6

Foto: Strawby69

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29