Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Střelecká nemohoucnost, zrcadlo i pěkné choreo

14. října 2014 v 23:08,  Reportáže

625.jpg

Litvínov. Město čpavku, smradu, síry. Ale (co je důležitější) také město, jehož extraligový tým odvezl všechny body z našeho ledu. Tak tedy pěkně popořádku.

Zápas o druhé místo ve mě vzbuzoval obavy. Litvínov letos rozhodně nepatří ke každoročním outsiderům. Čekám tedy velký boj.

Dorážím chvíli po začátku. Od turniketů se žene parádní support a vše vypadá supr. Vidím, že chytá Novotný, což je asi logický krok. Po příchodu do kotle koukám překvapeně na ten hostující. Je plný k prasknutí. Úterý, všední den a do Prahy přijíždí 300 litvínováků, ženoucí svůj tým. Co na tom, že jich tu půlka pracuje a že mají dohromady tři chorály. Patří jim velký respekt. Na facebooku SHS je nás 4500 tisíce, na oficiálních stránkách deseticíce, ale výjezd v takovémto počtu lidí jsme dosud nikdy nepřevedli. O tom, kolik nás chodí doma ani nemluvě. Hostů je v sektoru přibližně stejně jako nás a to jsme doma. Smutné.

Hra je rozkouskovaná a nezáživná. Mírnou převahu má Sparta. V 1. komerční přestávce vytahujeme choreo provokující hosty skládající se z kresleného transparentu a trikolóry z pláštěnek. Vše doplňují roušky. Díky všem, kteří to pomohli realizovat. Myslím, že se povedlo, ale příště se budeme snažit lépe načasovat (ne na první komerční, ale spíše druhou, protože přípravy proběhly hodně ve stresu). Hra je nadále nezáživná, na čemž mají podíl i rozhodčí, kteří z ní dělají pěknou bramboračku. Po přesilové hře, kterou přežijeme bez úhony se hosté již radují. Po minulém zápase s Vítkovicemi jsem psal cosi o hrůzostrašné hře v obraně a o tom, že ne za všechno může Staňa, tak jak si hodně lidí myslí. A stejně hrůzostrašná hra v obraně nás provází i dnes při gólu hostů. Litvínovší se nacpou do brankoviště, Piroš udělá zmatek a je z toho gól. OPĚT diletantský přístup ze strany bránících hráčů Sparty. Opět je z toho gól. Další minuty žádné vzruchy nepřináší. Do kabin se jde tedy za stavu 0:1.

Kdo čekal nápor Sparty v dalším dějství, tak musel být zklamán. Hra nadále nemá se zábavou nic společného, čemuž vydatně pomáhají oba rozhodčí a také hostující hráči bránící v pěti lidech modrou čáru. Sparta má převahu, nicméně žalostně selhává ve střelbě. Střel, které Francouz nevidí, je jako šafránu. A jak už to tak bývá u gólmana jeho kvalit - ty které vidí nepouští. Doplácíme na absolutní absenci důrazu v brankovišti hostů. Sice tlačíme, ale bezvýsledně.

xxx

Chabá hra se promítá i do našeho supportu, který je stejně špatný, jako výkon našich borců. Pravda je bohužel taková, že nás fandí cca 70%. Nebudu jmenovat, nebo někoho točit na video, jako tomu bylo v minulosti. Kdo má čisté svědomí, ať si tuto kritiku k srdci nebere. Kdo ne, ten ať si dá políček a příště přijde v lepší formě. Nebaví nás neustále někoho napomínat, buzerovat, ale musíme si všichni uvědomit, že pokud bude vše šlapat, tak k tomu nebudeme mít jediný důvod. Ještě jednou upozorňuji, že to je výtka pouze těm, kteří nemají čisté svědomí. Nechci se opět dočkat ublížených reakcí lidí, kteří to svědomí čisté mají. Těm to mířeno není. Ale abych jen nehanil - objektivně je kotel lepší než loni, chodí nás víc (ikdyž furt málo) a celkově se support zlepšil. Ale je tu jedno velké ALE. V nadpise jsem psal cosi o zrcadle. Ano, tento zápas nám ukázal, že jsme možná byli až moc uspokojeni ze supportu v minulých zápasech a tím dnešním jsme vráceni trošku na zem. Díky všem, kteří na to neserou.
Po druhé třetině pořád 0:1.

Bohužel z letargie naše borce nevytrhává ani druhá přestávka. Výkon je to stále mdlý, okořeněný častými vyloučeními. Litvínov prakticky pouze vyhazuje puky a čeká na brejky. My si s tím bohužel nedokážeme poradit. I proto zápas končí za stavu 0:1.

Osobně jsem z dnešního zápasu dost vytočený a zklamaný. Zápas se celkově prostě nevydařil. Naše hra rozhodně není něco, čím bychom mohli nalákat další fanoušky do haly. Opět nás sráží nedůslednost a NEDŮRAZ V OBOU BRANKOVIŠTÍCH. V pátek nás čeká zatím suverénní Třinec a to rozhodně nebude procházka růžovým sadem. Pokud chceme pomýšlet na body, tak musíme k zápasu přistoupit úplně jinak. Zápas se rozhoduje v brankovišti, nebo v jeho těsné blízkosti a hlavně tam se musíme zlepšit.

Následuje nedělní zápas v Plzni. Domácím už může pomoci náš "oblíbenec" Hollweg. Zápas bude určitě vypjatý a plný napínavých momentů. Na oba zápasy pořádáme výjezdy a budeme rádi, když se tam sejdeme v hojném počtu. Bližší info zde:
http://www.hs-sparta.cz/novinky/4-pozvanky/618-patecni-vlakove-vyjezdy-pardubice-a-trinec/
http://www.hs-sparta.cz/novinky/4-pozvanky/624-s-fanclubem-do-plzne-nedele-19-10/

Nezbývá než doufat, že příští zápasy přinesou lepší (důraznější) hru a my budeme mít více důvodů k radosti.

Autor: Schaschek #6

Foto: kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29