Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Zklamání v Plzni (Výjezd Plzeň 6.10.2009)

14. října 2009 v 15:14,  Reportáže

62.jpg

Pouhé dva dny po výjezdu do Českých Budějovic jsme se vydali do další bašty piva, tentokrát na západ Čech do Plzně. Žádné dopravní problémy jsme tentokrát neřešili, do Plzně je velmi dobré spojení po kolejích, navíc i Česká televize si tentokrát pro svůj přenos zvolila jiné týmy. Nakonec ale většina z jádra fanklubu zvolila dopravu automobily po D8, zatímco mašinkou jel tradičně opět Supersparťan plus ještě pár dalších, celkově nás bylo kolem šedesáti, z toho asi polovina fanclubáků a polovina ostatních, včetně několika místních.

V Plzni nás v ČEZ Aréně čekala hned dvě příjemná překvapení. Prvním z nich bylo to, že v sektoru hostů jsme byli tentokrát opravdu sami, bez davu místních za zády. Hodná paní v sekretariátu domácího klubu nám s kouzelným plzeňským přízvukem vysvětlila, že vstupenky do hostujícího sektoru se od nové sezóny na pokladnách neprodávají, protože je kupovali místní „provokatéří“, kteří se tak snadno dostali do našeho kotle. Pár takových to prý zkoušelo i u ní v kanceláři, ale jelikož se neprokázali občankou s místem bydliště, hnala je svinským krokem.

Druhým příjemným překvapením bylo sdělení vedoucího místní ochranky, který nám povolil konzumovat pivo uvnitř sektoru pod podmínkou, že z našeho sektoru nebudou létat žádné předměty (= kelímky), jinak to okamžitě zarazí a to tak, že na věčné časy. Jelikož jsme povětšinou způsobní hoši a dívky podle střihu čtenářských klubů Mladého hlasatele, víme co se patří a nebyl problém tento požadavek splnit.

Tím byly ovšem příjemné prožitky bohužel vyčerpány. Hned na začátku zápasu sice v oslabení ujeli švagři Výborný s Hlinkou a druhý jmenovaný otevřel skóre, ale pak už stříleli pouze Plzeňáci, byť obránce Modrý v tísni překonal vlastního gólmana Salfického (branka připsána Petru Tonovi), který se v té chvíli nacházel ve své oblíbené poloze ležícího sáňkaře Georga Hackla. Kdo neví, co to je, ať se v televizi podívá na závody sáňkařů a pochopí.

Sparta propadla v oslabení

Domácí zkušený bek se ovšem v závěru trefil do té správné brány ze svého pohledu a rozhodl o vítězství domácích. Za zmínku stojí, že všechny tři góly dali domácí v početní převaze (naše loňská nejlepší oslabení v extralize jsou zřejmě pověstným loňským sněhem), zatímco my jsme jako letos už tradičně z několika přesilovek nevyužili ani jedinou. V závěru nás také velmi zklamalo, že jsme se ani nepokusili o hru bez brankáře, přestože jsme k tomu měli v poslední minutě a půl navíc výhodu přesilovky a pro mě osobně bylo dalším velkým rozčarováním, že přes výraznou střeleckou převahu jsme klauna Dušana v domácí brance nedokázali překonat více než dvakrát.

Po skončení zápasu jsme se podobně jako v Budějovicích po skončení zápasu v poklidu rozešli zčásti do aut, zčásti na nádraží a rozjeli jsme se ke svým domovům s pevnou vírou, že další zápasy budou lepší co se týká výsledku i výkonu.

Foto: severnifrakce.estranky.cz

- Destroy - 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.