Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Vyloupení Vysočan

21. září 2014 v 23:36,  Reportáže

612.jpg

Jako noc a den by se daly hodnotit výkony Sparty v letošní sezóně. Hráči s eskem na hrudi dokáží totálně vyhořet i hrát s bravurou hodnou mistrů. Dnešní derby přineslo naštěstí to druhé, ale pěkně popořádku.

Ráno se probouzím s mírnou bolestí hlavy a hledám tužku, kterou jsem nechal včera v hospodě. Na to, že je večer derby, tak jsem totálně v klidu. Moje nálada je po ostudných výkonech Sparty z předešlých zápasů doslova na bodu mrazu.

Každý jiný "derby den" bych si od rána okusoval nehty, nemohl se dočkat, špičkoval se s hochy z "druhé strany" - dnes se však nic z toho neděje. Marně pátrám v paměti kdy naposledy jsem šel na ten hokej takhle bez nálady. Možná v sezóně, kdy jsme hráli play out. Optimismus neslibuje ani žalostný počet prodaných lístků do našich sparťanských sektorů. V této náladě a s obavami o výsledek se vydávám vstříc Vysočanům.

U haly je opravdu míň lidí, než je na derby zvykem. První vzruch přichází u vchodu do útrob haly. V hlavní roli je místní sekuritka, která předvádí kvalitní tragikomedii. Místní "kompetentní" slečna s vysílačkou se ptá na každý krok, který má udělat. Konkrétně se jedná o vstup s megafonem, bubnem a vlajkami. K našemu překvapení vlajky zakazují i přes argumentaci, že domácí mají podobné. Na to je nám odpovězeno, že jsou domácí a že oni mohou a my ne. Určitě stojí za zvážení odvetná opatření při příštím derby.

Další věc, která mě praštila ihned do očí je žalostně málo lidí v našem sektoru. Naštěstí na začátek zápasu se kotel již celkem solidně zaplní, ikdyž velké rezervy jsou tam stále. Nevím, zda za to může souběžně hraný zápas ACS s Hradcem, či natáčení nějakého filmu, na které několik našich fanoušků šlo. Tenhle fakt mě trošku mrzí. Rozhodně bychom je raději měli v kotli.

Od začátku zápasu se taktovky ujímá od megafonu Zdenda, který je dneska v reprezentační formě. V brance se představuje Filip Novotný, což hodně lidí bere s povděkem. Obavy z bídy, kterou se zatím Sparta v sezóně prezentuje, sílí v druhé minutě, kdy Slávie poprvé skóruje - 1:0. Obdržený gól nás zdravě nakopává a tlačíme sešívanou svoloč. Pomáhá nám i faulující Micka. V přesilové hře totiž srovnáváme - Klimek 1:1. Nemusíme čekat dlouho a přichází druhý gól. Sice je z kategorie šťastných, kdy si dává Sklenář vlastní gól, ale i ten se počítá - 1:2! Na ledě je v tuto chvíli pouze jeden tým - Sparta. Domácí nestíhají, jsou všude o krok zpět a pomáhají si fauly. Další takový trestáme ranou Poláška - 1:3. Průběh hry se nemění - my tlačíme, Slávie se brání. V dvojnásobné přesilovce překonáváme Durcha počtvrté - Hlinka - 1:4. To už je na domácího gólmana moc. Z frustrace láme hokejku a poroučí se na střídačku. První třetinu zakončujeme potleskem na otevřené scéně, tohle je ta Sparta, kterou všichni chceme. O přestávce ještě vzbudí trošku rozruchu seshit Mádl, který v rozhovoru řekne "Smrt Spartě". Doufám, že si tenhle duševní mrzáček patřičně ulevil.

Druhé dějství začíná obrovskou šancí Kumstáta, kterého vychytává sněhulák Svoboda. Poté již otěže přebírají domácí, kteří přidávají na agresivitě a dostávají se do šancí. Skvělý Novotný ovšem odolává. Slávisté ovšem úplně zapomínají na zcela volného Hrbase, který nedá Svobodovi šanci - 1:5! Hra je nyní kouskována častými vyloučeními. Sešívaní korigují zásluhou Sklenáře - 2:5. A takový je i stav po druhé třetině. 

Třetí dějství nenabízí již moc atraktivní podívanou, my zkušeně hlídáme náskok a domácí prakticky k ničemu nepouštíme. Z domácího kotle, který je dnes velmi slabý, stříká frustrace. Každý takovýhle projev na naší adresu přijímáme v duchu hesla "vaše bída, naše radost" a ještě nám to zvedá náladu. Tribuny s kotlem skvěle spolupracují a nic již nemůže zabránit eufórii z vyhraného duelu o vládce Prahy.

Ta propuká naplno po závěrečném hvizdu. Na našich hráčích je vidět obrovská radost, zejména pak na kapitánovi Rolinkovi, který strhává ostatní a hecuje kotel. Jsem moc rád, že tu Rolase máme a každým dalším dnem mě přesvědčuje o tom, že není důležité ohánět se řečičkami o sparťanském srdci, ale konat. On koná a chová se jak správný kapitán. Beru si na starost děkovačku, Novotňas skáče rybičku, pak je ještě vyvolán Rolinek a společně naposledy zapumpují pod kotlem. Výhra, konec, jde se domů. Šťastni, že po povrchu a ne kanály. Vládci Prahy, Sparta!

 

+ pochvala Zdendovi za odeřvaný zápas - dneska ho nemělo smysl střídat, měl fakt formu :-)
+ hráči, kteří konečně hráli to, co od nich čekáme
+ support - za stavu 5:1 to jde skoro samo, ale i tak jsme předvedli lepší výkon než domácí.
+ i v takto malém počtu jsme odfandili dobrý zápas

- počet fanoušků v kotli je určitě zklamání, kór když hodně známých tváři bylo v sektorech okolo
- buzerace ze strany sekuritky, která domácím dovoluje vlajky, zatímco my nejsme vpuštěni
- debil Mádl a jeho výlevy v přestávce

Nezbývá než doufat, že v pátek v Brně nějaký bod urveme a budeme pokračovat v dnešním výkonu.

Sparta!

Autor: Schaschek #6

Foto: ČTK

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.