Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Vlakový démon Jirka Lála, kam se poděli Sparťani?

13. října 2009 v 17:30,  Reportáže

59.jpg

Rozpis zápasů hokejové extraligy určil Spartě v neděli 4.10. sehrát duel v Českých Budějovicích s tamním Motorem. Tento výjezd se svou poměrně dlouhou cestou vlakem byl vždy velice oblíben mezi veselejší částí fans, protože jsme vždy na zápas dorazili v příjemně rozverné náladě a ani při cestě zpátky jsme se nikdy nenudili. Nyní nám ale škrt přes náš plán jet vlakem udělala Česká televize, jejíž jistě chvályhodný projekt má jednu vadu, a to jsou začátky nedělních televizních utkání.

Vypečená parta kolem Oty Černého si zřejmě neuvědomuje, že v neděli 95% obyvatelstva (= hokejových fanoušků) na rozdíl od úterků a pátků nepracuje a není tedy podle mého názoru potřeba v neděli začínat přenosy takhle pozdě. Čas 17,00 se nám v tomto ohledu jeví jako ideální.


Díky pozdnímu začátku zápasu tedy bylo předem jasné, že zpáteční vlak na Prahu (poslední) s největší pravděpodobností stíhat nebudeme, zejména v případě prodloužení, která letos absolvujeme často a rádi, a tak jsme se po krátké úvaze rozhodli vypravit na jih Čech netradičně autobusem. 

Výsledek byl ovšem tristní. Z různých důvodů, které zde nechci rozebírat, se valná většina kotelníků včetně mnoha tradičních „výjezdářů“ rozhodla raději sedět doma a poslouchat z bedny cancy pana Záruby a spol. a jejich rozhodnutí nezvrátila ani osmigólová výhra nad Kladnem. V předvečer výjezdu bylo na seznamu přihlášených celých 18 jmen, autobus byl za těchto okolností značně prodělečný a tak jsme se rozhodli ho zrušit a jet po skupinkách vlastními auty, kterýžto způsob dopravy je sice rychlý a poměrně pohodlný, ale příliš švandy si při něm našinec neužije.


Po příjezdu do Českých Budějovic jsme zjistili, že ve zdejším miniaturním sektůrku pro hosty (kapacita dle sdělení sekretariátu HCČB 64 sedících nebo 90 stojících) se nás tísní pouhých 25 lidiček. V tomhle ohledu je nejspíš asi opravdu směšné si stěžovat na malý počet lístků, když kapacitu nezaplníme ani z poloviny.

Vlakový démon Jirka Lála 


Před zahájením zápasu jsme sledovali slavnostní ceremoniál, kdy domácí vyvěsili ke stropu Budvar Areny dres místní legendy Jirky Lály, který je mezi částí fanklubu HCS známý též jako vlakový démon. Samotný zápas příliš nevybočil z intencí předešlých, Sparta měla většinu času převahu i více šancí, ale bez výraznějšího gólového efektu, pohříchu včetně přesilovek, kterých bylo tentokrát více než dost, včetně dvou dlouhých přesilovek 5/3, což je podle mě skutečnost na zamyšlení pro hráče i realizační tým. 

Zápas tak vcelku v poklidu dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých jsme zatím v této sezoně měli úspěšnost 0%, ale tentokrát si díky trefě Tomáše Netíka a úspěšným zásahům rodilého Jihočecha Jana Chábery připsala Sparta 2 body, i když vzhledem k průběhu zápasu výhra mohla a měla být tříbodová.

Po skončení zápasu jsme se v klidu postupně rozešli k autům a zamířili zpět do metropole, ovšem s výjimkou Supersparťana, který jel vlakem, zpáteční spoj pochopitelně nestihl a byl nucen strávit noc na českobudějovickém nádraží až do prvního ranního vlaku asi ve 4,00.

 

Foto: hcsparta-fans.cz

- Destroy -

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.