Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Praha je stále naše!

11. ledna 2014 v 10:00,  Reportáže

575.jpg

Letošní sezonu je věru těžké býti slávistou. "Céres" dostávají na všech frontách, v hokeji letos potřetí sklopili hlavu před lepší Spartou. Nebyl to však jenom hokej, ve kterém měla Sparta jasně navrch.

Tytam jsou časy, kdy se v holešovické hale přeřvávaly dva napěchované kotle městských rivalů. Slávisté při derby v Holešovicích předvádějí jedno velké NIC. Tytam jsou i ubohé prskavky, jeden z mála pokusů být domácím alespoň nějakou konkurencí.

Zato sparťané si pražské derby užívali po svém. Kotel byl od začátku pořádně hlasitý, pokřik střídal pokřik. Hlouček sešívaných působil spíše jako dívčí sbor Bohumila Kulínského, pronikavé pištění bylo chvílemi slyšet, když hala ztichla.

Během první komerční přestávky vzdali fanoušci hold zesnulé sparťanské legendě, panu Karlu Gutovi. Věříme, že se mu choreo tam nahoře líbilo, jeho laskavost a vztah ke Spartě bude všem ještě dlouho chybět. Prezentaci, která obsahovala obří plachtu s natištěným portrétem legendy, dva transparenty a kartoniádu, narušili pyrotechnikou nějací výrostci, což pro mě bylo absolutně nepochopitelné.

Po snaze najít nějaký kompromis mezi trochu odlišnými kulturami fanoušků a používání pyrotechniky, se jí někdo navíc rozhodl odpálit v ten nejméně vhodný moment. Jakoby ani netušil, kdo byl pan Gut, ptal jsem se sám sebe, jestli v dnešních lidech zůstává alespoň trochu úcty. Pokus o domluvu, zdá se, přišel vniveč.

Během druhé třetiny následovala poněkud nezdařená konfetiáda, zejména kvůli faktu, že tentokrát nebylo možné využít horní VIP patro, materiálu se navíc nestihlo narychlo připravit mnoho. Škoda, příště to snad bude ještě lepší. Ani nepříznivý stav nadprůměrné fandění nezastavil, jelo se na krev. A poté, co Jan Buchtele společně s Petrem Tonem otočili utkání na 4:2, se už pomalu začalo slavit.

Sešívaní příznivci na tribunách hledali urychleně, co možná nejvíce v ústraní, východ z haly, ti v kotli dělali, jako že je to nezajímá, než při jakékoliv možné příležitosti mohli spustit svůj frustrační pokřik Smrt Spartě, definující jejich mimořádnou malost. Po utkání proběhl jakýsi pokus o děkovačku, která během chvíle zanikla v ohromujícím zvuku té sparťanské. Derby jako lusk.

Sparta brala ze tří pražských derby devět bodů, drží navíc suverénní skóre 13:2. Dá se říct, že i na tribunách máme zatím navrch, v Šaškárně jsme byli slávistickému táboru rozhodně větší konkurencí, než stále se snižující počet fanoušků Slavie u nás. Jen tak dál!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.