Může za to Hašan!! (uvnitř video z kotle)

12. října 2009 v 15:55,  Reportáže

Neděle 11.10. 2009 bylo datum, kdy jsme se vydali na naši první návštěvu do Pardubic, města perníku a o tomto víkendů i slavných dostihů. Někteří lidé se vydali na východ Čech  již v poledne fandit sparťanským basketbalistkám. ale většina fanoušků se sešla a vyrazila v 15 hodin pod tabulí na Hlavním nádraží. My však zvolili cestu vlakem EC v 15:09.

Cesta i díky dvěma lahvím lambrusca uběhla velmi rychle a krátce po 16h jsme vystoupili na nádraží v Pardubicích. Mohli jsme tedy vyrazit po Palackého třídě směrem ke stadionu. Do začátku zápasu zbývalo ale ještě hodně času, navštívili jsme proto zdejší nové nákupní centrum. Po krátkém občerstvení a prohlídce jsme tedy vyrazili k místní ČEZ aréně.

Na rozbruslení za zvuku v Pardubicích tradičních Kabátů se objevil i Kuba Krätzer, který byl z Berouna povolán místo zraněného Kafky. Stadion se začal zaplňovat a bylo zřejmé, že Sparta opět přitáhne hodně lidí. Nakonec přišlo 10 095 diváků. V našem sektoru se sešlo nad očekávání hodně fanoušků Sparty, osobně jsem takový počet nečekal, ale je to jen dobře!

Zápas ještě ani pořádně nezačal a Martin Ručinský vůbec první střelou prostřelil Dominika Haška. "Ten by nám to mohl dnes pustit", říkal jsem si, ale bylo tomu právě naopak. Vstřelený gól dal sílu i našemu fandění a neustálým povzbuzováním jsme hnali naše hráče za dalším gólem. Myslím, že jsme byli hodně slyšet. Gól visel ve vzduchu po střele Podlešáka, ale ten pouze trefil horní tyč a bohužel se potvrdilo známé ,,nedáš, dostaneš“.  V naší přesilovce ujeli dva hráči Pardubic a po zásahu bruslí vyrovnal Libor Pivko. Do šaten se tedy šlo za stavu 1-1.

Ve druhé třetině to byl souboj mezi útokem Sparty a mužem zápasu Dominikem Haškem, který s bravurou zneškodnil samostatné úniky Tona a Látala i několik dalších těžkých situací. A bohužel přišlo něco podobného jako v první třetině. Opět v naší přesilovce ujel Petr Sýkora a ten se málokdy v takových situacích netrefí. Po druhé třetině bylo tedy skóre 2-1 pro domácí.

Chuť byla, Hašek byl proti

Třetí třetinu pohledného zápasu využili přesilovkou hokejisté Pardubic, když se po dorážce trefil Jan Starý. Bohužel naše přesilovky opět nepřinesly úspěch. Ale i tak jsme dokázali zápas zdramatizovat, když se po tečované střele Vykoukala prosadil David Výborný. Věřili jsme alespoň v bod, ale bohužel Martin Ručinský byl dvě minuty před koncem vyloučen za vysokou hůl a my se již nedokázali dostat do šance. Naopak Pardubice nedokázali po obrovské šanci trefit prázdnou bránu a tak zápas skončil vítězstvím týmu z Východních Čech 3-2.

Byl to atraktivní zápas, hrál se hokej nahoru dolů, jenže proti nám stál Dominátor, který nechal vzpomenout na svoje nejslavnější chvíle. Dalším naším problémem jsou přesilovky, bohužel trpíme na nedostatek střelby a nedůraznost před brankou soupeře. Ale jak jsme již uvedl, byl to výborný zápas, který se musel líbit.

Na kotel Sparty v Pardubicích se můžete podívat zde:

Cesta do Prahy nezačala moc dobře, jelikož vlak EC z Bělehradu, kterým jsme chtěli jet, měl 40 minut zpoždění a tak jsme po nákupu v místním bufetu usedli na nádražní lavičky a čekali. Nakonec přijel spolu s EC i rychlík také jedoucí do Prahy a my jsme se rozhodli pro něj. Celou cestu zpět jsme poseděli v jídelním voze. Slovenský číšník s obličejem Joža Ráže nám přinesl tři zlatavé moky a po příjemné cestě jsme v 23:15 dorazili na Hlavní nádraží v Praze a rozjeli se do svých domovů.

Byl to skvělý výjezd, škoda že jsme si neodvezli nějaký ten bodík!