Kanonáda 8:1 proti Kladnu s "Výborným" škraloupem

5. října 2009 v 09:49,  Reportáže

Kladno. Po Slavii nejbližší možný soupeř v extralize. Kéž by zápasy s naším největším rivalem končily stejným rozdílem jako ten páteční. Zápas s pražským předměstím měl několik pozitivních parametrů. Solidní hru od začátku do konce, kupu gólů a jeden chorál za druhým.

Ale hezky popořádku. Před samotným zápasem se řešily dvě novinky. Jedna veskrze pozitivní a jedna, která části fanouškům pořádně hla žlučí.

Tou první bylo zakoupení nového megafonu. Jak asi většina fans z kotle ví, starý megafon s trikolorou nešťastně dosloužil, když se mu ulomilo držadlo. V týdnu tak byl objednaný nový, silnější z elektra v Chomutově. A podle ohlasů od bubeníků po zápase, je nový model opravdu hlasitější. Snad nám vydrží minimálně stejně dlouho jako ten předchozí.

Bohužel je třeba zmínit i to negativum. Tím byl rozhovor “kapitána a manažera” Davida Výborného pro páteční deník Sport. V něm se pan Výborný ohradil proti kritice, odmítl, že by jeho výkony byly podprůměrné a z Petra Břízy udělal prakticky blbce. Korunu všemu pak nasadil prohlášením, že kritika od fanoušků Sparty je mu ukradená.

VYJÁDŘENÍ REDAKCE SHS KE KAUZE DAVID VÝBORNÝ NALEZNETE: ZDE

Před zápasem byl proto připraven transparent: Kapitán Sparty David Výborný pro D. Sport: Kritika od fans Sparty? Je mi to jedno!!!. Po debatě s vedením FanClubu však bylo nakonec rozhodnuto transparent odložit. Prý se buďto David, nebo vedení k této kauze vyjádří. No, uvidíme, uběhly 3 dny, a vyjádření nikde.

Ale zpět k zápasu. Fanoušci Sparty byli zvědaví, jestli bude pokračovat trápení z posledních zápasů, či se naváže na pozitiva z posledního duelu v Litvínově. A odpovědí byly tři branky během úvodních osmi minut a time-out kladenské střídačky. Oproti většině předchozích duelů byla na hráčích od začátku cítit chuť bojovat a tlačit se do branky. Díky tomu se kotel ani na chvíli nezastavil a spokojeně zpíval chorály. Sparta přidá ještě jednu branku, Kladno snížilo jedním gólem po přihrávce zpoza branky a skončila první třetině. Po ní domácí fans hráče vyprovázejí zaslouženými ovacemi ve stoje.

Před zbytkem zápasu měli diváci na jazyku dvě základní otázky. O kolik, a zda-li hráči zbytek duelu neodchodí. Na obě dostali pozitivní odpovědi. Skóre utěšeně narůstalo až na 8:1, a na hráčích bylo vidět, že si zápas užívají. I díky tomu, mohl kotel ve třetí třetině vyzkoušet nepřiliš sehrané chorály jako Pipi, či Slunce, Seno, Jahody. S pomocí Dr. Bubna se pak rozjela několika minutová mexická vlna.

Oči pro pláč zůstaly fanouškům hostů, kteří dorazili ve slušném počtu cca 100-150 lidí, ale po jasném průběhu nemělo jejich fandění smysl.

ROZSÁHLOU FOTOGALERII Z UTKÁNÍ S KLADNEM PŘINÁŠÍ WEB FANCLUBU

V exhibičním tempu pak dospěl zápas ke svému konci, diváci aplaudovali ve stoje. Po zápase si pak mohla celá hala s chutí zakřičet sparťanskou děkovačku. I u ní se našlo jedno pozitivum. Hráči se při ní chytli za ramena bez výzvy megafonisty. Jen tak dál! Teď už zbývá aby k držení přidaly i podélné tribuny.

Hrdinou zápasu se stal Kuba Langhammer. Dva góly, dvě přihrávky – parádní vizitka. Celkově se jednalo o klasický duel, kdy tam prostě padá vše. Ale pozor! Hráči nesmí usnout na vavřínech. Přeci jen, Kladno se ukázalo spíše jako sparring-partner než jako důstojný sok. Už za dva týdny nás čekají z fanouškovského hlediska dva lahůdkové domácí zápasy. Proti brněnské Kometě a proti slavistickým sešívkám. U prvního půjde především o to, předvést se před fans ze zatáčky mezi Prahou a Vídní s podařeným choreem. U toho druhého budou chtít fans vidět revanš za ostudně odchozené první derby, kdy Sparta dostala od Slavie lekci v podobě debaklu 2:4.

Naše krev je Sparta, a jako sparťané musíme ze sebe vydat vše. Jak na ledě, tak v hledišti!

-AdminC-

[box]Statistika zápasu:

10.kolo, úterý 29.9.2009

HC Sparta Praha - HC GEUS OKNA Kladno  8:1
(4:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Ton (Kratěna), 6. Vykoukal (Ton, Kratěna), 8. Netík (Hlinka), 17. Langhammer (Látal), 38. Langhammer (Hlinka), 42. Vykoukal (Netík, Langhammer), 47. Hudec (Koreis), 55. Ručinský (Langhammer, Hromas) - 15. Frolík (Bílek). Rozhodčí: Stricker, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6, navíc Eberle (KLA) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 6464.