Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Vítězství nad mistrem potěší aneb další 3 body jsou naše

21. září 2013 v 23:00,  Reportáže,  SpartaCorps

Druhý zápas hokejové Sparty připadl na stejný den jako souboj fotbalové sestry, z toho důvodu se dala očekávat velká návštěva. Osobně jsem se na možné vítězství nad mistrem z Plzně těšil, výsledek jsem tipoval 3:0. Ale to není důležité, chtěl jsem pomoct k tomu, aby na konci byli lepším týmem. Také visel ve vzduchu rekord 255 gólů v dresu nejkrásnějším pro Petra Tona, o důvod víc vyrazit do Sportovní haly.

První třetina byla z naší strany taková spíš bojovná, snaživá, výhody bohužel nešly, hráli jsme je spíš za naší bránou, naopak soupeř jednu využil, což naštěstí byla jediná radost Indiánů. Takže do kabin se šlo za nepříznivého stavu 0:1, Nevím, nějak nám zatím ty úvody nejdou, to je potřeba zlepšit.

Druhá třetina ale byla o něčem jiném. Pomalu ani nezačala a hned přišlo to hlavní. Po faulu na najíždějícího Petra Tona rozhodčí písknul trestní střílení, podle pravidel musí jen faulovaný a tudíž jel sám Pan Střelec Toňák a svým rekordním 255. gólem v dresu s velkým S vyrovnal. Obrovský aplaus, a více než zasloužený. Petře, moc gratuluji a děkuji, ať to padá i dál. Takže bylo srovnáno a jelo se od „začátku“. Kluci se víc cpali do brány, bojovali, nakonec se to vyplatilo po skrumáži se prosadil Petr Kumstát – 2:1. Velká radost se nesla kotlem i tribunami. Druhá třetina byla lepší.

Závěrečná část byla víceméně také v naší režii, hlídali jsme si náskok, byly i šance. Výsledek dokonali Muž zápasu Petr Ton, který s Honzou Buchtelem ujeli, Petr nahrál a Honza zvýšil na 3:1. Parádní výsledek skvělého zápasu. Pepis jistý, několikrát nás zachránil.

Co chci ještě okomentovat, je absolutně příšerné hokejové chování jistého „hráče“ s číslem 69 z kádru Indiánů. Nevím, jestli má nějaký problém, ale jak se chová, to nechápu. Jeho rány byly sice potrestaný, i když mohl dostat víc minut, ale odveta by se hodila i za cenu vyloučení.

Velká pochvala pro kotel, přišlo mi, jak jsem byl v něm, že celých 60 minut šlapal, že byl hukot, že jsme byli slyšet, spolupráce s tribunami fungovala, na jedničku, byl to nářez.

Zápas se povedl, máme další tři body, ale Cesta bude ještě dlouhá a těžká, tak kluci makejte, střílejte, cpěte se do brány, hrajte agresivně, s nasazením, ať máme z výsledků radost.