Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Sraz v režii Sparty aneb Jde to i bez rivality

9. července 2013 v 15:00,  Reportáže

501.jpg

Zatímco ve Vídni hořely světlice a bouchaly petardy, v Zadní Třebani probíhala akce ve trochu odlišné atmosféře. Tři dny a noci bez zbytečné agrese, respektu k soupeři a plné zábavy nabídl 17. Mezinárodní sraz fanoušků, letos v režii fanoušků Sparty a berounských Medvědů.

Již ve středu se do kempu v malebném okolí obce Zadní Třebaň trousili první zástupci z českých, ale i zahraničních hokejových klubů. Mix nejrůznějších barev, odvěkých rivalů a zároveň dlouholetých přátel rychle zaplnil travnatou plochu pro stany, přilehlé chatky i stoly poblíž místního výčepu obsluhovaného příznivci Sparty a Berouna.

Celkový počet fanoušků se vyšplhal až k číslu 250 příznivců, kteří vytvořili parádní atmosféru bez jediného problému i za cenu toho, že za tři dny bylo na srazu vypito přes 3900 půllitrů zlatavého moku. Na pódiu se mezitím rozvěšovaly prapory sponzorů, mezi nimiž nakonec nechyběl ani hokejový klub HC Sparta Praha.

Čtvrteční rozjezdový den utekl až příliš rychle a byl tu pátek, kdy na fanoušky čekala i hudební produkce. Nejvíce hokejové příznivce rozproudily poněkud dětinské rytmy kapely Maxim Turbulenc. Po dobu jejich koncertu se věkové předpoklady naprosto smazaly a mnozí pod pódiem řádili jako smyslů zbavení.

Nechyběly ani soutěže, které musely být bohužel kvůli nedávným povodním, jež zaplavily celý kemp, notně okleštěny. To však většině fanoušků náladu nezkazilo. Sobotní program zakončil velkolepý ohňostroj z produkce berounského fanouška Kořena, za který mu patří velký dík.

Poděkovat je třeba i všem fanouškům, kteří na sraz dorazili. Ač na facebookové události přislíbilo účast o mnoho více příznivců, zejména pak z našeho tábora, účast Sparty nebyla rozhodně zanedbatelná a domácí "výběr" modro-žluto-červených patřil mezi ty nejpočetnější. Všichni platící fanoušci opět po roce dokázali, že se milovníci hokeje mohou stýkat i bez jakékoliv záště a nenávisti. 

Diskutovat o proběhlém srazu můžete ve speciálním fóru.

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.