Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Heboučký grog a pak žádné jídlo

18. února 2013 v 17:55,  Reportáže

488.jpg

Sraz u auta máme v 15:16, obsazení je stejné, ale došlo ke dvoum změnám – dnes s námi jede Mára a strejda Milda, který prosazuje jinou cestu. Jelikož má chytrý telefon a spoustu chytrých aplikací, tak prý pojedeme přes Teplice – je to rychlejší. Ani dnes nechybí benzínka, jen s rozdílem, že zastavujeme hned na té první. S Martinem si bereme Frisco do zásoby a já si říkám, že s ním budu držet krok, což se zdá kousek od Litvínova nemožné a vzdávám boj. Ještě zastavujeme na jedné menší benzínce, kde Frisco nemají a Martin kupuje „řízný citron“. Mára si dává lahváče Plzně a po dopití hrdě hlásá, že už je zase .. jak houba.

            Díky chytrým aplikacím jedeme rychlejší cestou přes Duchcov, Lom a dálnici, na které je železniční přejezd pouze se značkou „STOP“. Litvínov se naštěstí blíží a my parkujeme na stejném místě, jako na každém výjezdu do toho chemického města. „Parkoviště JZD“ je poněkud opravené a paní si účtuje parkovné 30 Kč. Rychlé oblékáme dresy, kšiltovky, šály a míříme směrem ke stadionu, který navštívíme v takové podobě naposledy – měla by být rekonstrukce. Cestou potkáváme 2 autobusy fanklubu a s nadšením vše zdravíme, křičíme a zrychlujeme krok. Největším překvapením je Graci vpředu autobusu!

            Před stadionem se potkávám s Kaštanem, který hrdě hlásí svůj rekord vypitých piv – mám pocit, že pět. Focení všech zúčastněných si bere na starost Janča – poprvé budeme na fotce i my, hurá! S Martinem rychlé mizíme na stadion, protože množství vypitých alkoholických nápojů přesahuje objem našich močových měchýřů, což je asi 0,7 litrů.. Jelikož do začátku zápasu zbývá ještě hodně času, tak se vracíme zpět ven, kde jdu pozdravit Doktora, který se i přes svou dietu láduje proslulou klobásou. Tuto situaci komentuji, ale Doktor mě uklidňuje a vytahuje z kapsy modré prášky, které prý zničí jeho tuk v těle a tím pádem nenabere ani deko! Martin si kupuje svou oblíbený heboučký grog a nutí mě ochutnat, jak moc heboučký je. Musím uznat, že má pravdu. U té chemičky ten rum chutná vážně jinak..

            V kotli se nás schází podle odhadu přes sto lidí, sice většinu vidíme poprvé v životě, ale pro budoucnost je rozhodně dobře, že nás bylo tolik. I místní si prý nepamatují tak naplněný prostor hostí. Megafonistou večera je Lipos, Pepa a hlavně Graci. Slyšet jsme více jak dobře, ještě aby ne, při takovém počtu fanoušků! Při více jak jasné prohře přichází na řadu sparťanská hymna „Sparto, my tě nikdy..“ Co mě ale nejvíce mrzí a nejde do hlavy je pokřik „Bojujte za Spartu“, který začne křičet Honza vedle nás. Osobně jsem zásadně proti tomuto pokřiku, sdílím názor s Jardou Blažkem, který ve své knize BLÁŽA MOJE PRAVDA věnuje pár řádků právě tomuto! Dovolila bych si tedy opsat těch pár řádků, které snad i vás přesvědčí o tomto nesmyslném pokřiku..

„Rád bych se ještě vrátil ke sparťanským fandům. Nevím, kdo s tím přišel, ale musel to být opravdu „génius“, když vymyslel skandování „Bojujte za Spartu!“. … Měli jsme s nima sezení a ptali jsme se: „Co je to za nesmysl? Kdo tohle vymyslel? Bojujte za Spartu! To si myslíte, že prohráváme, protože nebojujeme? Proč nekřičíte: Bojujeme za Spartu? Všichni jsme Sparta. Když se křičelo: „Hoši, bojovat!“, tak tomu jsem rozuměl. Ale „Bojujte za Spartu!“? “

            Po druhé třetině přichází do kotle Martin s Márou a smutně konstatují, že si proslulou klobásu nedají, neboť stánek venku už nic nemá a „jen topí“. Příště se musíme občerstvit hned na začátku, jako většina sparťanů, kteří vylezli z autobusu. A nebo se stánky lépe připraví a jídlo bude po celý zápas! Ve stáncích dál od stadionu asi ještě jídlo mají, neboť lidé po zápasech si kupují párky, ale teď už je na párek pozdě.

Cestou zpátky to bereme bez pumpy, jelikož každý výjezd končí v hospodě! Strejda Milda se zřejmě nudí, takže vytahuje svůj chytrý telefon a začíná rybařit, lyžovat, hrát tenis a zkouší se prosadit i v hokeji! 

Autor: Kachnička

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.