Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Boleslavská mizérie, odhoďme "růžové brýle" !

21. září 2009 v 12:00,  Reportáže

Víkendový dvojzápas na domácí půdě – dalo by se uvažovat o fanouškovském blahu, dávce fantazie, rituálu, kdy člověk nestačí vystřízlivět – avšak první ostrý dvojzápas se soupeři severně od Prahy ukázal, že hokej během babího léta nenaplnil očekávání fanoušků Sparty. Po stránce výkonů se nedá hovořit o zázraku a to se odrazilo i na návštěvě v Holešovicích.

V pátečním duelu „přivítalo“ sparťanské publikum liberecké tygry, klub ambiciózní bez hvězdné historie, utkání které však má každým rokem náboj, i po stránce fanouškovské.

Jenže očekávání solidní návštěvy padlo s hvizdem hlavního rozhodčího, který vhodil úvodní buly. Pět tisícovek sparťanů si našlo cestu do holešovické arény, „Haškománie“ z úvodního zápasu je pryč!

(Foto: hcsparta.cz) - sektorovka před úvodním buly.

Solidně zaplněný kotel, jak už bývá zvykem na Spartě, přichystal pro hráče a návštěvníky pěknou kulisu, která vygradovala mohutným supportem po brance Jardy Hlinky – 2:0.
Hala se bavila, tribuny společně s kotlem vytvořily i přes nepříliš vysokou návštěvu parádní atmosféru.

Jenže nic není ideální a nic netrvá věčně. Oslavné chorály u konce třetí třetiny překazil liberecký Kašpařík, gólem po chybě sparťanské obrany se zasadil o vyrovnání a vynutil si prodloužení. Zklamání na tribunách dlouho netrvalo. Spasitel Petr Ton nasměroval gólem Spartu k vítězství a děkovačce hráčů po skončení utkání.

Boleslavská mizérie

Sektorovka, burácení „Sparta“ a čtyřtisícový dav, tak vypadal začátek nedělního utkání v Holešovicích. Hostující fanoušci z „Bolky“ přijeli v sympatickém počtu, avšak během zápasu nedostali mnoho příležitostí ukázat svůj temperament, kromě klasických pokřiků jako z*urvená sparta atd., kterými zapadli do šedi extraligového průměru.

Fandění a život v hale se odráží na Spartě od výsledků a herního projevu na ledě, což nikomu nelze vyčítat, ale zarážející je fakt, že se začne vždy pořádně a mocně fandit až po vstřelené brance. Kdo jiný to mohl mít na svědomí než ostrostřelec Ton. Ke konci druhé třetiny se krásně uchytil oslavný chorál společně s západní tribunou, tak to má vypadat na Spartě!

(Foto: hcsparta.cz) - kotel po skončení utkání.

Boleslavští hokejisté našli na naše góly vždy jasnou odpověď v podobě vyrovnání, fantazii v podobě hattricku a rozhodujícího gólu zařídil „Toňák“ pět minut před koncem utkání. Tribuna povstává, za podpory kotelníků vyprovází své miláčky skandovaným potleskem do kabin.

Během obou víkendových utkání zavítalo do holešovické arény pouze !9000 diváků!....

Přijďte podpořit Spartu na příští víkendový dvojzápas, 25. září proti mistrovské karlovarské Becherovce, kotel k prasknutí, tribuna naplněná, protože SPARTA!

- adminK -

Statistika zápasu

5.kolo, pátek 18.9.2009

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec  3:2p

Branky a nahrávky: 3. Hlinka (Langhammer), 32. Hlinka (Langhammer, Hromas), 64. Ton (Gulaši) - 53. Hlaváč (Nedvěd), 56. Kašpařík. Rozhodčí: Jebavý, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 5097.

HC Sparta Praha: Chábera - Hudec, Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Macholda - Kratěna, Broš, Látal - Ručinský, Výborný, Ton - Langhammer, Hlinka, Hromas - Podlešák, Koreis, Kafka. Trenéři: Hynek a F. Výborný.

6.kolo, neděle 20.9.2009

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 32. Ton (D. Výborný), 47. Ton (Langhammer, Netík), 55. Ton (J. Hlinka, Kratěna) - 40. Nouza (T. Sýkora, Šterbák), 54. Pabiška (Král). . Rozhodčí: Kubeš, Svoboda - Barvíř, Blümel.. Vyloučení: 3:8, navíc J. Kasík (Mladá Boleslav) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4450.
HC Sparta Praha: Chábera - Macholda, Gulaši, Vykoukal, Černošek, Jan Hanzlík, S. Hudec - Látal, Broš, Kratěna - Ton, D. Výborný, Ručinský - Netík, J. Hlinka, Langhammer - Hromas, Koreis, Podlešák.