Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

14 a půl hodiny na cestách aneb jak Sparta vyloupila Vítkovice

7. ledna 2013 v 14:15,  Reportáže

458.jpg

Report sepisuji už ve vlaku, neboť cesta do Prahy je dlouhá – čekají nás ještě 3 hodiny. Naše kupé ve složení Graci, Velký Pepa, já, Martin a táta. Občasným spolusedícím je Aleš (po dnešním výjezdu Alois Nebel). V tento okamžik Alois Nebel probouzí naše kupé další ze svých kinematografických vsuvek – dneska jedna z hlavních náplní cesty ve vlaku. Druhé kupé tvoří Alois Nebel, Bumbi a obě Lenky. Momentálně už čekáme jen na mini bar, který se každým okamžikem objeví v uličce.

A teď trochu od začátku.. Na sraz přicházíme chvíli po půl desáté, ale účast zatím není moc velká. Vyrážíme do trafiky pro menší občerstvení.

(( menší poznámka – dojíždíme do stanice „Červenka“, Alois Nebel se hrne k oknu, které otevírá a celým nádražím zní „Červenko, ty si h… ))

Společně odcházíme na nástupiště, usazujeme se a čekáme na zapískání průvodčího. Po rozjetí vlaku se začínají otevírat plechovky a Graci s Pepou vzpomínají na problémovější výjezdy z minulých let. Graci přidává pár historek z doby, kdy byl v Americe. Alois Nebel nás občas navštěvuje se svou dnešní kamarádkou Tullamorkou a nešetří nás svými kinematografickými poznatky – především jsou na pořadu dne hlášky z několika českých filmů. Po pár kilometrech nechybí povinná svačina pro všechny v podobě zapečených vek se sýrek a šunkou či slaninou, které vyrobil táta před odjezdem. Také se dozvídáme o konci výluky NHL a je nám tedy jasné, kdo dnes bude v bráně.

Kousek před skoro cílovou stanicí „Ostrava – Svinov“ vznikne řetězová reakce způsobená Aloisem, všichni začínáme balit své věci a postávat v uličce. Jenže vlak stojí na místě.. Po chvíli prochází průvodčí a sděluje, že kousek před naší stanicí někdo ukradl signalizační kabely a my čekáme přes 30 minut, než se vlak opět rozjede. V Ostravě – Svinov čeká náš přípoj, ale na nástupišti jsou z obou stran vlaky a vedoucí Alois Nebel sám tápe. Nakonec se ptáme jednoho průvodčího, který ukazuje na vlak, od kterého už slyšíme pískot, který znamená odjezd. Všichni se rozebíháme, máváme rukama a křičíme, aby na nás počkali. Naštěstí čekají a nás dělí jedna stanice od cílového místo „Ostrava – Vítkovice“. Přidává se k nám fanoušek Sparty, který jede z Uherského Hradiště.

Vydáváme se směrem k hale, Alois Nebel všem sděluje, že je na tomto výjezdu po 19. a všichni následujeme zkušeného pražáka v této části republiky. Do haly se dostáváme bez problémů. Zde bych ráda zdůraznila, že nesmyslné kontroly před halou se opravdu dějí jen v Holešovicích. Alois Nebel v bahotu (který místní ochranka vůbec nekontrolovala) bez problémů pronesl svou kamarádku Tullamorku! Občerstvujeme se v prvním bufetu – párek či klobása a místní (pro mě) dobré pivo Ostravar. V našem kotli se potkáváme s dalšími fanoušky, co jeli autem a to především s partou „Rudná Vlašim“. V kotli pak napočítáváme přes 40 fanoušků, což je pro všechny velkým překvapením!

Celý zápas fandíme, hlavním megafonistou bez megafonu je pro dnešní hokejové odpoledne Alois Nebel. Chvílemi jsme hodně slyšet, ale na konci zápasu jednoznačně vedou fanoušci z Vítkovic. 3 body jsou naše a my si můžeme užít děkovačku, kterou si bere na starost Pepa. Při děkovačce se dočkáme pískotu a pár neslušných slov + gest od místních fandů. V zápětí ihned odcházíme na vlakové nádraží, neboť náš spoj jede chvíli před půl sedmou. Čas je velice rychlý a nutí nás k běhu! Vlak stíháme, teď nás čekají 2 přestupy.. Rychlík do Prahy má sice 15 minutové zpoždění, ale to se stává v Pardubicích minulostí – momentálně to jsou minuty 2. (V Praze to pak nebylo zpoždění žádné a navíc byl na Hlavním nádraží o několik minut dřív!)

Ještě se hodnotí výkony hráčů, Pepa hledá výsledky ostatních zápasů a Alois Nebel nám dává historický výklad o kolejích v Ústí nad Orlicí, při čemž stihne pár chorálů z Ústí nad Labem. Ale.. Není přece lepší způsob, jak strávit první lednovou neděli!

 

Autor: Kachnička

Foto: Tomáš Havelka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.