Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Hola hola hola - baráž už nás volá?

2. prosince 2012 v 23:30,  Reportáže

442.jpg

Zmar. Žádné jiné slovo lépe nevystihuje dnešní výkon Sparty v utkání s Karlovými Vary. Hosté zcela zaslouženě vyhráli, ale pěkně od začátku:

Sparta po emocemi nabitém utkání s Kometou nezačala domácí zápas s hosty z "Ruska" příliš dobře. Již ve třetí minutě faulovala staronová posila Karel Pilař a Energie přesilovou hru využila již po devíti vteřinách. Z mezikruží se trefil Zaťovič. Obdržená branka Spartu neprobudila - ba naopak. Hosté lépe bruslili, vyhrávali osobní souboje a byli všude o krok dříve než domácí borci. Sparta mohla děkovat ochránci své svatyně Schwarzovi, že nešla na první pauzu s horším výsledkem než bylo 0:1.

 tonak

V šatně zřejmě dostali hráči Sparty pořádnou sprchu, protože v úvodu druhého dějství měli herně navrch. Šance bohužel končily na velmi dobře chytajícím Závorkovi (otázkou je, zda je to skutečně tak kvalitní gólman, nebo jen další z řady těch, které uděláme gólmanem reprezentačním naší střeleckou impotencí). Když už bychom se chtěli bavit o střelecké impotenci, tak ta byla nejvíce vidět v přesilových hrách, kdy jsme si prakticky nevytvořili kloudnou šanci, a tak jsme byli zaslouženě potrestáni. Jak úspěšně vyřešit přesilovkou situaci nám ukázal Nosek, který propálil vše, co mu stálo v cestě včetně jinak výborně chytajícího Schwarze, který jako jediný z našeho týmu snesl přísnější měřítko. Jiskřičku naděje na zvrat vykřesal necelou vteřinu před koncem druhé části Ton, když procedil se štěstím bekhendem puk za hostujícího gólmana.

 pilar

Třetí třetina moc vzruchu nepřinesla. Spíše než vzruch by se to dalo kvalifikovat jako nehorázná nuda. Domácí hráči rozhodně nevypadali jako někdo, kdo chce s výsledkem ještě něco udělat a utkání zvrátit, což je přinejmenším k zamyšlení. Vzhledem k vývoji utkání se Sparta odhodlala k powerplay, při které ostřelovala Závorku z každé pozice, kýžený efekt vyrovnání to však bohužel nepřineslo. Naopak - nejprve Pech minul opuštěnou klec, za nezájmu domácí obrany vybojoval puk podruhé a to se již nemýlil - 1:3. Zápas byl tedy rozhodnut, domácí fanoušci houfně odcházeli z arény pryč vstříc svým domovům a ti, kteří ještě zůstali viděli další neskutečné představení sparťanské obrany - to když hostující Zucker obsadil domácí beky do role kuželů a pohodlně vykoupal Schwarze, který se oprávněně vztekal. Domácí hráči ho nechali úplně na holičkách.

 schwarz

Po zápase jsem stejně jako pár dalších masochistů vyčkal na poděkování hráčům a vůbec nevím proč jim i zatleskal. Za dnešní výkon si to vůbec nezasloužili. Ostatně jediný, kdo přijel poděkovat byl kapitán týmu Broš, ostatní udělali oblouček kolem modré čáry a kvapně zmizeli v útrobách haly.

Návštěva cca 4300 diváků (včetně rolbařů a pánů Zetka s Klímíčkem hrajícími si v turniketu na honěnou) nemohla znamenat nějaký super extra fanouškovský počin. A to ani nemluvě o dění na ledě, které odráželo velmi podprůměrný support z naší strany.

V nadpise tohoto článku píši o baráži. Píši to z toho důvodu, že pokud Sparta zásadně nezmění svůj přístup, tak se hrozba play out a baráže velmi přibližuje. Kouzlo Jandač - tolik omílané médii a i samotnými fanoušky přestává fungovat. Opět nás provázejí staré známe nešvary - nedůslednost v obranné fázi, prohrávání osobních soubojů, nulové nasazení a špatné přesilové hry. Po zápase každý generál, ale nechápu točení formací - nadprůměrný (na naše poměry) Sekáč do 4. pětky, Rachůnek do lajny s Brošem a Tenkrátem, putování Hovorky sestavou, Pilař v prvním zápase hned v první obranné dvojici, neschopný Bahenský v 1. formaci?!

V aktuálním (a nutno poznamenat, že velmi vydařeném) sparťanském videu mluví Josef Jandač nějak takhle: "zpátky nahoru a zvednout hlavy. Nikdo to za nás neudělá, jenom my a nikdo jinej. Charakter a víra to je cesta k vítěztví a my vítězit chceme"

Doufám tedy, že se hráči na toto video podívají, protože to skutečně za ně nikdo neudělá, skutečně potřebují ukázat charakter a věřit ve vítěztví a hlavně pro to musí NĚCO udělat. To NĚCO tam totiž dnes nebylo. Nezbývá než doufat, že příště předvedou odlišný výkon a zvítězí.

Sparta !

 

Autor: Schaschek

Foto: kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.