Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

První pochod na Šaškárnu se vydařil, derby naopak vůbec

15. září 2009 v 01:50,  Reportáže

44.jpg

Výsledek posledního derby asi všichni znají. Bohužel asi i všichni ví, po jakém výkonu se k němu dospělo. Support během zápasu byl na solidní úrovni, bohužel však byl ovlivněn nepříznivým stavem. Hlavním pozitivem prvního setkání Sparty a Slavie v nové sezoně pak byl historicky první “Pochod na Šaškárnu”.

NĚKOLIK FOTEK Z DERBY NALEZNETE: ZDE

Organizátoři pochodu nevěděli co od samotné akce očekávat. Už na pátečním zápase sice rozdali 400 letáků a o víkendu informace dále šířili na oficiálním webu i na facebooku. Výsledek však nebyl vůbec jistý. Příjemně šokujícím překvapením proto bylo, když se o půl páté od Tesla Areny nakonec vydalo téměř sto sparťanů v rudých dresech za účasti kameramana RedsTV směr Vysočany.

Cesta vedoucí okolo holešovického nádraží, skrz ulice Holešovic a přes libeňský most probíhala poklidně, dav fans chvíli co chvíli skandoval a zpíval chorály se sparťanskou tematikou. Ikdyž nebylo by to derby, kdyby se čas od času neozval I nějaký ostřejší pokřik proti soupeři.

Zpestřením byly občasné exhibice sešívaných kancelářských krys, které si trapnými pokřiky vybíjely svoje mindráky, z toho, že místo aby si užívaly venku, tak musejí sedět v zatuchlých pracovnách

Od Palmovky skandování přidalo na intenzitě – pochod dorazil do nepřátelského území Vysočan. I když je otázka zda-li jsou Vysočany  opravdu územím Slavie. Tento klub je opravdu podivný. Hrával v Edenu, teď je ve Vysočanech. Nikde vlastně nemá svůj domov. Bezdomovci byli, bezdomovci zůstanou.

Aby bylo dosaženo maximálního efektu, odkládalo se zahnutí k sešívané aréně na poslední možnou ulici, aby mohl průvod zamířit přímo proti hlavnímu vchodu.

A blížilo se finále: Za bouřlivého skandování Sparta-Sparta  a skrz vestibul metra na Českomoravské dorazili sparťani k hale. Slávisti koukali velice překvapeně. Nutno říci, že fanoušků v sešívaných dresech byla před halou hrstka.

Táhněte za jeden provaz sešívky!


Ochranka překvapivě nechala kotelníky vstoupit do arény bez zevrubných kontrol obsahu chorea. No bez kontrol… Pracovník security v kotli se ptal, jestli na transparentech není nakreslený třeba oběšený Růžička. Což samozřejmě fanoušci vehementně odmítli.  Proč také ne. Oběšený tam někdo byl, ale Růžička zrovna ne.

Těsně před utkáním se rozdaly vlajky, které FanClub dostal od Sparty na výjezdy a při nástupu na led už si devadesát procent kotle stálo a začínalo fandit.

Jenže v šesté minutě padl první gól do sparťanské sítě. Studená sprcha. Ale kotel pokračoval dál. Když pak o následné komerční pauze předvedly sešívky svou tradiční kartoniádu se satanistickou obrácenou hvězdou uprostřed, odpověděl rudý kotel po svém.

Na černé plachtě vystupující dvojitou šibenici a na ní oběšené maskoty jak hokejové Slavie – Kočko-lev, tak fotbalové – Bart, doplňoval nápis Táhněte za jeden provaz!. Na vysvětlenou se sluší dodat, že se slávisté po minulé sezoně, kdy tito dva sešití klauni škrtili sparťana, nemají co divit.

Kotel dál neúnavně podporoval. Jenže pak začalo skóre narůstat, a bojovná nálada se dostala téměř na bod mrazu. Ve druhém dějství, kdy bezmocného Cháberu vystřídal v brance Petr “Bingo” Přikryl pak zmar pokračoval a po dvou třetinách tak na obrazovce nad ledem svítilo hrozivé skóre 4:0. Na pohodě také nepřidalo podivné rozhodování sudího Šindlera.

To už někteří fanoušci nevydrželi a radši šli lidově řečeno “chlastat” mimo stadion. Po druhé přestávce se sparťané přeci jen zvedli, naději jim do krve vlil gól Petra Tona. Při závěrečném tlaku pak svitla naděje na možné srovnání, díky chytré teči Míši Broše.

Bohužel, za tu díru v brance sešívek už nic nepadlo a tak Sparta první letošní derby prohrála 4:2. I přesto všechno díky všem, kdo dorazili povzbuzovat Spartičku. Fanoušci, vyznávající rudou barvu, zaplnili Sazka Arenu minimálně z poloviny, a podle informací od sešívaného megafonisty Fráni, byli slyšet solidně i za stavu 0:4.

Fanoušci i hráči musí příště předvést víc

Přesto si v souvislosti s fanděním neodpustím dvě poznámky. Nejsme Kometa Brno, abychom řvali jak o život i za stavu 0:4, ale přeci, jen být zticha většinu zápasu, do kotle nepatří.

Druhá výtka jde na vrub hokejistů. Prohru unese každý sparťan. Ano, od Slavie bolí o dost vice, ale snést se dá. Co se však nedá snést je mizivé nasazení. Když prohrát tak se ctí.

Proto si myslím, že mluvím za všechny sparťany když vzkážu: Hráči, příště méně kudrlinek, vice a bojovnosti. Na podporu fanoušků se můžete spolehnout vždy. Ale musíte jim dodat sílu k fandění kvalitním výkonem. V pátek na Liberci znovu Rudé moře v kotli.


ČTĚTE O VÝZVĚ "RUDÉ MOŘE" ZDE


-ang87-

Foto: rajce.idnes.cz

Statistika zápasu

4.kolo, úterý 15.9. 2009

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 7. Sklenář (Roth, Žižka), 12. D. Hruška (Branda), 18. V. Růžička ml. (Drtina, Vondrka), 24. Červenka (Tomica, Endál) - 44. Ton (Vykoukal), 58. Broš (Langhammer). Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Netík (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 9286.
HC Slavia Praha: Neruda - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Kolařík, Drtina, Špelda - Micka, Červenka, Tomica - D. Hruška, Endál, Vondrka - Branda, V. Růžička ml., Doležal - Sklenář, P. Jelínek, M. Čermák - L. Havel
HC Sparta Praha: Chábera (od 21. Přikryl) - Vykoukal, Jan Hanzlík, Macholda, Gulaši, Černošek, S. Hudec, Mrázek - D. Výborný, J. Hlinka, Ručinský - Kratěna, Broš, Látal - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Podlešák, Hrdel - Koreis

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29