Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Sparta po třinácti letech v Brně. Byli jsme při tom!

14. září 2009 v 18:06,  Reportáže

43.jpg

Druhý výjezd sezony a hned do „jámy lvové“. Tak by se dalo charakterizovat utkání Kometa – Sparta z našeho pohledu. Očekávání ze superlativ, které chrlí média i samotní fandové o prostředí v Brně, bylo veliké. K tomu téměř ideální nedělní slunečné odpoledne. I přesto se vypravil pouze jeden autobus a pár aut těch nejvěrnějších Sparťanů.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU: ZDE

Oděni do klubových barev, s batohy plnými nejrůznějšími tekutinami a pochutinami se za bujarého skandování vydal autobus po D1 směr Brno. S přibývajícím cinkotem prázdných lahví se v uličkách rozléhaly nově vymyšlené pokřiky, především s brněnskou tématikou, které doufáme z větší části nezůstanou opomenuty a uslyšíte je na příštím střetnutí těch dvou klasických týmů v Praze ( 16. října, 18hod).

Na poslední zastávce před Brnem nás nenechali bez povšimnutí příslušníci místní Policie, kteří nás doprovázeli až před stadion. Zde už se srocovali moře domorodců v bílo-modrém a jako malý ostrov uprostřed skupinka „automobilních“ Sparťanů. Velký prostor pro hostující fanoušky před halou s vlastním stánkem a sociálním zařízením byl příjemný bonus k již tak podařené cestě.

Už ne tak velký prostor nás však čekal v hale, ovšem byl plně dostačující počtu Sparťanů, kteří dorazili. Člověka na první pohled upoutal majestátní a ojedinělý kotel na protilehlé tribuně a hlavně šedivý led v brněnské areně Rondo. Brněnští si na úvod utkání připravili choreo nejspíše s dominantou města s nápisem Dark City. Při nástupu hráčů na led následovalo kartónové choreo s nápisem With golden history. Vše bylo navíc podpořené darovanými tričky, které vytvořily mozaiku na tribunách se sedačkami. Ani my jsme nezůstali úplně pozadu a připravili si skromnější trikoloru ze čtvrtek.


Proti téměř plnému skandujícímu stadionu jsme neměli příliš příležitosti být slyšet, i tak se ale fandilo ostošest celý zápas. I bez megafonu byl náš kotel parádně nahecovaný a sehraný. Brněnské rýpání o za*ebanosti Sparty jsme odpálkovávali pokřiky odkazující na nákup extraligy od Znojma. Do karet nám hrálo brzké vedení Sparty – po první třetině jsme vedli díky Gulašimu a Kratěnovi 2:0 – díky čemuž domácí přestávali tak mohutně podporovat svůj tým.

V dalších dvou dějstvích si Spartička kontrolovala svůj náskok, který ve třetí třetině ještě zdvojnásobila. Po třetím gólu se ztichlou arenou Rondo rozléhalo sparťanské – Proč jste tak ticho?!, Nejste slyšet atd., což asi muselo donutit neustálé vyznavače nedotknutelnosti Komety k zamyšlení.

Na druhou stranu – fandové Komety působili velice sympatickým dojmem, na rozdíl od buranského chování např. ve Zlíně či v Plzni se předvedli v tom nejlepším světle a velkou většinu času opravdu podporovali svůj tým, než by si léčili komplex ze Sparty, resp. z Prahy, jako to funguje na některých extraligových stadionech.

Sparta si připsala první tříbodové vítězství v sezoně. Nezůstaňte líní a příště jí pojeďte podpořit s námi! Sparta vás potřebuje! V úterý na Slavii nás bude mnohem víc, tak ať se i tam rozléhá sparťanské: Proč jste tak ticho?!

Foto: Luke Taylor, hcsparta-fans.cz

- admin -

Statistika zápasu

3.kolo, neděle 13.9. 2009

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:4

Branky a nahrávky: 60. Dopita (Selingr) - 6. Gulaši (Kratěna), 9. Netík (Gulaši), 53. Ton, 58. Kratěna (Vykoukal). Rozhodčí: Hribik, Polák - Prchal, Kis. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7.026.

 

HC Kometa Brno: Trvaj - Koma, Bičánek, Mojžíš, Křetínský, Houdek, Kántor, Ovčačík, Kempný - Erat, Dopita, Selingr - Vondráček, Pucher, R. Dlouhý - Brabenec, Šindel, Klimt - Korhoň, Meidl, Vorel.

 

HC Sparta Praha: Chábera - Vykoukal, Jan Hanzlík, Macholda, Gulaši, Černošek, S. Hudec, Mrázek - D. Výborný, J. Hlinka, Ručinský - Kratěna, Broš, Látal - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Podlešák, Hrdel - od 21. navíc Koreis.

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29