Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Názor fanouška: Litoměřická facka

7. srpna 2012 v 20:20,  Reportáže,  Charvi

404.jpg

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda napsat pár řádků o přípravném utkání. Nakonec jsem se rozhodl sepsat pár svých postřehů a dojmů nejen o hráčích Sparty. 

Utkání hrané v netradičních dopoledních hodinách nás s bratrem neodradilo a již s hodinovým předstihem stojíme před místním zimním stadionem. Osobně jsem byl příjemně překvapen úrovní Kalich arény. Maličká hala čítající pouze 1750 míst k sezení působí velmi útulně. Čisté záchody, příjemná obsluha v občerstvení či klandry pro opření a uvázání bubnů. 

Jako na všech stadiónech soupeře zaujímáme pozice označené „sektor Hosté“. Před úvodním buly se nás v tomto sektoru schází celých pět. Smutný důsledek dopoledního času.

I přes tento čas (a hlavně žádnému vstupnému) do ochozů zamířila celkem slušná divácká účast (můj odhad je minimálně 700 hlav). V aréně jsem zpozoroval pár dalších sparťanů a sparťanek ale do našeho „sektoru“ již nikdo nedorazil. I v pěti lidech bez bubnu jsme se přeci jen snažili o důstojný boj, ale proti daleko početnějšímu, bubny vyzbrojenému kotli domácích, jsme příliš nezmohli.  

K hokeji. Co Vám mám povídat (nebo psát-vyberte si). S odstupem času mi přišlo, že proti místnímu stadionu hraje roj zmatených včel. Přesilovky naprosto katastrofální (inkasovali jsme v přesilovce gól), oslabení také žádná sláva a celkově akce a nahrávky bez nápadu a přesnosti. A hlavně střelba. Ach ta střelba. Asi tím již nikoho nepřekvapím, když napíšu, že koncovka byla opět hrozná.  Většina akcí překombinovaná, docházelo ke ztrátě kotouče a následnému protiútoku. Dokonce i protiútoku dva na nikoho. Kde byli obránci? Kdo neviděl, neuvěří. Samozřejmě jsme z této akce obdrželi branku. Pokud již došlo na střelu tak buď to byla rána jak z děla ale vedle či nad, nebo to byly střeli přímo do hrudi Binga.

 

Abych nebyl jen kritický. Většina hráčů hrála tvrdě, snažila se, bojovala. Nutno také podotknou, že i když proti nám hrálo mužstvo z první ligy, bylo prakticky v plné síle. Sice to i tak hráče neomlouvá, přeci jen spousta mladíku již má zkušenosti z ligy, kde od některých bych čekal, že se poperou o základní sestavu více.

 

K některým hráčům. Nejsem trenér ani si nechci na něj hrát. Berte to prosím jen jako názor fanouška. 

Sedláček – Zápas se mu dvakrát nepovedl. Jenže kde není fungující obrana, není naděje ani brankář. První třetinu chytal více méně jistě. Po obdržené brance znejistěl. Při čtvrté brance neměl čisté svědomí. Rozhodně ale talent a potenciál má. 

A. Krstev- V zápase mě zklamal. Tak zkušený obránce měl být základním pilířem obrany i v tomto zápase. Asistoval u první branky. 

R. Philipp – Kapitán v tomto zápase. Nepůsobil na mě zrovna dvakrát jistě. Také bych od něho čekal více. Na druhou stranu solidně roznášel litoměřické po mantinelech. 

Gawryletz – Nevím co k tomuto hráči napsat. Střídaly se úseky kdy jo a kdy ne. Asistoval při druhé brance. Příliš jsem ho nepozoroval. 

Manavian – Naopak na tohoto francouzského obra jsem byl zvědav. Stějně jako D. Kočí, ani on zřejmě nepůjde daleko pro ránu. Párkrát slušně vystřelil. Byla by to zajímavá posila. 

Yong – Ne. Už prosím opravdu ne. Nelze mu upřít snahu a zápal, ale prostě se svým kolegou mají sotva na druhou nejvyšší. Jeden zápas mi stačil.

Bahenský – Někdejší elitní hráč Boleslavi. Po jednom zápase těžko říci. V zápase měl pár šancí, ale jinak moc nepředvedl.

S. Treille – Pamatujete z minulé sezóny na toho francouzského mládence s číslem 77 na zádech, který stíhal a drtil vše co mu přišlo do cesty? Ten, který se společně s bratrem a  A. Fosterem řídily heslem „Musí je to bolet“? Ten, který není elitní „snajpr“ nebo „nahravač“ ale nechá na hřišti vše? Tak mám dobrou zprávu. Nezměnil se. Ke konci od něj soupeři létali jak švestky ze stromu, pro což neměl pochopení sudí ani diváci Litoměřic, kteří po jednom ze zákroků (mě to přišlo čisté) řvali „Hovado!“. Nene, v zápase patřil k tomu lepšímu, což dokazuje jeho branka. 

Pacovský – Divím se, že si tohoto hráče nevzal Jandač do Lva. Jeho průniky, bojovnost a nahrávky byly slast. Bohužel si neměl s kým pořádně přihrát a z mého pohledu ho spoluhráči brzdily. Řekl bych nejlepší hráč Sparty na ledě. 

K mladíkům. Přiznám se, že jsem je nestačil sledovat všechny a samozřejmě si né vše pamatuji. Líbil se mi Forman s Přibylem, naopak mě celkem zklamal Luňák. 

Suma sumárum, sečteno podtrženo zápas dopal tak jak dopadl. I v takové sestavě bych čekal, že soupeře z první ligy porazíme, i přes to, že hráči měli v nohách minulý zápas hraný o den dříve. Hodně hráčů mě celkem zklamalo, jiní naopak opět předvedli minimálně svůj standard. Nezbývá než doufat, že šlo skutečně o „hokus pokus“ v přípravném zápase. Co se týče haly. Rozhodně doporučuji návštěvu Kalich Arény v rámci ET, kde se sejde daleko lepší sparťanská návštěva!  

Charvi M.

  

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.