Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Bída, beton nebo pouštění? Sami si vyberte, proč Sparta prohrála se Zlínem...

16. února 2012 v 15:00,  Reportáže

366.jpg

Nemohu se tak nějak zbavit dojmu, že konec základní části už se doklouzává jen z povinnosti. Jak na ledě, tak v hledišti. Všichni už mají v hlavě play-off. Což o to… vzhledem k tomu, že se do něj dostaneme po dvou letech, to je pochopitelné. Přesto by se však neměly zápasy odbývat z povinnosti. Zápas se Zlínem toho byl zářným příkladem.

Pro začátek “smáznu“ fandění. Oproti zápasům před reprezentační pauzou bída na entou. Nikdo nechtěl nikterak výrazněji bouřit. Samozřejmě, že z velké části to má na svědomí nebetyčná nuda, která se odehrávala na ledě. Stejně to však bylo zklamání. Sáhnout by si měl do svědomí každý za sebe. Jestli tomu dává více, snaží se, nebo fandí jen z povinnosti.

Zpět k zápasu – pokud se to zápasem dá nazvat. Výsledek 1:2 znají všichni. Jsou podle mého tři varianty, proč dopadl tak, jak dopadl. A ani jedna z nich není příjemná.

  1. Zlín byl lepší, Sparta liknavá
    Tak určitě… hráči Zlína Spartu do příliš šancí nepustili, hráli zodpovědně dozadu a taktickou hrou ubránily cenný bod. V prodloužení pak perfektně proměnili jeden z brejků, ke kterému zároveň tomu bohatě přispěl svou nepozorností Petr Ton, a zaslouženě si tak vezou dva body do Gottwaldowa. Sparta naopak hrála jak ponocná, v poslední době jí odešla forma, hraje na náhodu. Skoro to působilo, jakoby jí už o nic nešlo, když má první čtyřku zajištěnou.

  2. Zlín hrál beton made in Prešov
    Tak určitě… hokej se hraje pro fanoušky, ale to Čajánka a spol. příliš netankuje. Na Spartě předvedli tak urputnou defenzivu, jako už dlouho nikdo ne. Stačí se jen podívat na statistiku třetí třetiny, kdy vyzněl poměr střel neskutečně 19:0 pro Spartu. Přesto z toho byl jen jediný gól, kterým Petr Tenkrát srovnal dvě minuty před koncem jednobrankové manko. A to ještě po asi půlminutové skrumáži před Horčičkou, před kterým stáli přibližně na pěti metrech čtverečních všichni hráči ve žlutých dresech.

  3. Zlínu Sparta zápas pustila
    Tak určitě je tohle nejhorší varianta, nad kterou se snad ani nechce myslet. Jenže když člověk hráče většinu zápasu sledoval a vypadalo to, jakoby je to ani nebavilo, jakoby ani neměli zájem útočit, nemohl se zbavit dojmu, že za tím vším může být víc než jen sport. Obzvlášť vzhledem k tomu, že několik posledních zápasů se takovéto výkony opakují. Jaktože tým, který většinu sezony vládl najednou rozdává body na počkání? Že by se vylepšovala pokladnička jablky, hruškami či kapříky? Vždyť ještě před pár týdny rozsekala Paštikáře na jejich ledě, že si ani nečuchli.

Tak co? Kterou variantu si vyberete? A navnadil vás středeční výkon k návštěvě nedělního zápasu proti Mladé Boleslavi? Myslíte, že i Středočeši, vedení naším bývalým "kapitánem" Vejbou na našem ledě “překvapivě“ zabodují? A co na to Jan Tleskač? A co na to Bastr-Rambo? :-)

Příjemný zbytek týdne…

Autor: Cze87

Foto?: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.