Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Vítězství nad Slavií je krásné, ALE...

15. ledna 2012 v 22:30,  Reportáže,  SpartaCorps

343.jpg

Den D je tu. Těšim se už dlouho, zápasy se Slavií je to největší, rivalita obrovská, vyhecované utkání. To všechno slibovalo bitvu, i když mám v paměti, jak vypadaly poslední zápasy s těmi z Edenu.

První část - před začátkem jsem si všimnul hráče 77 a zaradoval se - Sascha Treille konečně v dresu HCS, po známých probleméch si nasazení dneska moc zasloužil. Jinak nevim, ale takhle by se bojovat o vládu nad hokejovou Prahu bojovat nemělo. Sice šance byly, ale bez golového efektu. Přesilovka - nevyužita. Prostě uvodní třetina se nepovedla, seshiti nás docela mleli.

Druhá část - hra se zlepšila, i když to bylo stále takové nijaké. Přesilovka se povedla, Petr Tenkrát proměnil a rozpoutal nadšení mezi námi, tedy fanoušky jediného klubu z ELH, který sídlí v Praze. Dál to šlo tak nějak, bohužel se prosalili i ti z Edenu, takže bylo vyrovnáno. O fandění kotle chci psát později, ale fandil jsem celých 60 minut.

Třetí část - hra taková nějaká, naštěstí se povedlo využít další výhodu, Mario Bližnák se trefil. Užasný pocit: 2:1!! Totální nadšení. Slyšel jsem i pokřik "Pískej konec". Tlačil jsem čas dopředu a puk od Pepise, byl jsem skoro uplně v transu, jak ten čas šel pomalu. Nakonec byl čas 0:00 a mohlo se slavit. SPARTA VYHRÁLA 2:1 NAD Slávií. Krásný pocit. Takové rýpnutí - P. Tenkrát sice dal gól a nahrál Mariovi, ale cenu pro nej hráče bych dal i Pepisovi.

Jinak fandění - osobně jsem fandil spolu se sestrou a kamarádkou celý zápas podle kluků s megafonem, že větší část kotle tlačila naše bojovníky jen občas, to je věc druhá...

Rozhodčí - nebudu tady brečet nad nima, ale co dneska předváděla dvojice Šindler a Homola, to svět neviděl. Proč na záčátku vyhodili Saschu na 10 min, mi neni jasný do teďka. Další vyloučení nechci komentovat, ale u jednoho se musim zastavit - faul Davida Kočího na seshita nevim, jestli to bylo na desítku, když to nebylo na hlavu, pobavil mě záběr na kostce na chudáka slavistu, jak ho hrozně bolí noha...

Takže 3 body jsou naše, ale bylo to spíš to štestí - i když tohle od sportovců neslyšim rád.

autor: Roman alias SpartaCorps

foto: Kasnarka

 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.