Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Tak jsme první, no a co?

21. prosince 2011 v 19:00,  Reportáže

330.jpg

V době, kdy malé děti s radostí v očích nakukují do předposledních zavřených okének adventních kalendářů, Sparta otevřela dveře posledního herního tabu letošní sezony. Tajemství přesilovek. V utkání bohatém na vyloučení mířili sparťané čtyřikrát v přesilovkách do černého. Pětigólová nadílka ve Vítkovické síti nechť je sparťanským dárkem pod stromeček. Sparta – Vítkovice 5:2.


Přesilovka, početní výhoda, hra o jednoho muže v poli navíc. Zkrátka a jednoduše příležitost, jak zvrátit utkání ve svůj prospěch. Sparta v letošní sezoně vyniká hlavně v opačné herní situaci, tedy v oslabení. Aktivní napadání a časté samostatné úniky zdobí mužstvo trenéra Jandače. Co však kouče budí ze spaní a straší jako stín Freddyho Kruegera? Hra v početní výhodě. Snad trenéři naženou přes vánoční svátky spánkový deficit, protože jak vidno v úterní večer, recept, chcete-li návod, sparťanští hráči dostali pod kůži.


Nebyla to žádná Barcelona, rozebrání obrany soupeře do posledního šroubku, ale určité herní prvky doznaly zlepšení. Například přechod do útoku, samotné založení vpádu do obranných řad soupeře, přečíslení. Hokejista musí být v některých momentech sobecký, věřit si a prostě vzít veškerou odpovědnost na sebe. To ukázal včera například kapitán Michal Broš. Dynamit a ukázkovou ránu v přesilovce předvedl Troy Milam. Až na parádní momenty Ivana Rachůnka v přechodu a zakončení před všudypřítomným Málkem to bylo ze strany Sparty skoro vše. Hra se od začátku kouskovala z důvodu vylučování na obou stranách, menší přestávka po pokynu scénáristy Jiřího Burgera a dalšího dílu seriálu „Jak jsem viděl puk za brankovou čarou“ doplnila kostrbatý a vánočně ospalý vývoj utkání.


Důležité momenty zápasu netřeba rozepisovat, k nahlédnutí jsou ve sparťanské RedsTV.


Předvánoční pomalý rozjezd hokejistů se podepsal i na aktivitě fanoušků v hale. Atmosféra připomínala siestu po štědrovečerní večeři, na řízky a bramborový salát byl však čas. Ve druhé třetině vyrostl v sektoru sparťanských vlajkonošů betlém. Choreo na černých plachtách a poprání Veselých Vánoc patří již k holešovické tradici. Na koledy tentokrát nedošlo, inu, jak na ledě tak v hledišti.


Celkový support se zvednul především zásluhou spolupráce kotle s okolními tribunami. Poslední desetiminutovka patřila k tomu lepšímu, co jsme letos mohli ve Sportovní hale zažít. Oslavné chorály zněly až do závěrečných sekund společně se skandovaným potleskem, pátá branka spustila hromové "Pátá, právě teď odbyla". Leč se to zdá neuvěřitelná, Sparta brala tři body doma poprvé od 1. listopadu (utkání s Kometou Brnou) a na jejím kontě je v současnosti úctyhodných 61 bodů. Tak jsme první, no a co?


Program hokejového roku 2011 rozhodně nekončí. Sparta se v přímém souboji o udržení první pozice lídra ELH střetne již ve čtvrtek 22. prosince na ledě Českých Budějovic. Momentálně máme nad Motorem dva body k dobru. Po vánočních svátcích se v domácím prostředí uvidíme opět 28. prosince, doufejme v plné síle a přivítáme jednoho z nejhorších účastníků letošního ročníku Karlovy Vary. A na závěr? V pátek 30. prosince vyzve Sparta oblíbený Zlín, tentokrát přímo na horké půdě v Gottwalodvě. Pozvánku na autobusový výjezd si můžete přečíst níže:

http://www.hs-sparta.cz/novinky/4-pozvanky/329-pozvanka-autobusovy-zajezd-do-zlina/


Včerejší sparťanská rybička na půlícím kruhu mě inspirovala ke koupi živého kapra do vany, inu čas letí, a Vánoce jsou za dveřmi. Chtěl bych Vám popřát hezké prožití vánočních svátků, bohatou nadílku pod stromečkem a pokud se chystáte jako já na rizikové pojídaní kapřích řízků, pozor na kosti! Hlasivky budeme v roce 2012 rozhodně potřebovat.


Vesel Vánoce.


Autor: KubaSF


Foto: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29