Fanoušci jsou zpět!!! Slavili výhru nad Pardubicemi

30. října 2011 v 06:56,  Reportáže

Milníky kam se podíváš. Nestává se často, aby tolik hráčů slavilo v jeden čas tolik významných jubileí. V zápase proti Pardubicím jich však ve sparťanské sestavě bylo hned několik. Ale hlavní milník jsem (alespoň já osobně) tentokrát viděl někde jinde. Po dlouhých měsících krušných časů zase byla na Spartě atmosféra. Přišlo přes pět tisíc fanoušků a ti, i díky slušné hře a hlavně výhře nad těžkým soupeřem, fandili jako už dlouho ne.

Ať si “někteří“ diskutéři (převážně ze zemí na severu Evropy) na fóru píčují jak chtějí, u mě osobně zkrátka po zápase s Pardubicemi převládají pozitiva. Přišel jsem o prvních sedm minut, a tím pádem i o první branku. Vzhledem k tomu, že chyběl jeden z megafonistů, dávali nám, co se týče fandění dámy a páni od Hradce zpočátku slušně řečeno na hýždě. Po polovině první třetiny se to zlepšilo.

Potěšující byl pohled na led. Zpětně jsem shlédl, že pan Ton, který byl jeden z oslavenců tohoto zápasu vzhledem k tomu, že už odehrál v české nejvyšší soutěži 700 duelů a v nich v dresu Sparty nasbíral 400 kanadských bodů (z toho 200 gólů), opět ukázal, že umí… Že umí nejlepší bekhendovou kličku, kterou protentokrát vykoupal Růžičku v brance Východočechů – 1:0.

O chvíli později to byl rozdíl dvoubrankový. Při přesilovce se prosadili naši staříci. Brošovu střelu doklepl do branky Petr Tenkrát. Zde je však třeba udělat odbočku kvůli jedné totální ostudě. O chvíli dříve totiž borci v rudých dresech hráli přesilovou hru 5:3 plné DVĚ minuty a branku nedali, ba dokonce se k ní ani pořádně nepřiblížili. Zkrátka bída snoubící se s hnusem. Na tomhle je zkrátka třeba zapracovat.

Ale na konci prvního dějství bylo vše zapomenuto. Pět sekund před sirénou totiž potřetí zvedl diváky ze sedaček Alex Foster. Tři nula po dvaceti minutách? Paráda, kterou fanoušci (pět a půl tisíce) ocenili pořádným aplausem.

Jakoby si sparťané řekli, že už je vše hotovo. Pardubice měly najednou ve druhé třetině mnohem více prostoru a zaslouženě snížili. Kočí a spol. za svými zády zapomněli Kousala a ten prostřelil poprvé v sezoně chytajícího (mimochodem velice dobře) Faltera. Drobná odbočka. Je dobře, že trenéři konečně Pöpperlemu dali trochu oddych. Zatím nastoupil ve všech zápasech a už v Liberci na něm byla znát únava.

Zpět k zápasu. Ze sparťanské strany byly ve druhé dvacetiminutovce k vidění jen transparenty, které oslavovaly další jubilanty. Kromě Petra Tona totiž dosáhl významné mety i třeba Honza Hanzlík (600 zápasů v ELH) či kapitán Míša Broš (700 zápasů).

Střih a třetí třetina. Na Jandačových klucích bylo vidět, že nechtějí opět ztratit zápas jako proti Liberci. A tak se i po druhé pauze soustředili především na zodpovědnou obranu. A chvíli před koncem vše navíc korunovali poslední brankou zápasu. Tomáš Rachůnek ujel hostující obraně a uzavřel na 4:1. Závěr tak odtleskaly tribuny ve stoje a dokonce došlo na několikaminutový ničím nepřerušovaný chorál, znovu zmiňuji, věc v poslední době fakt nevídaná. ZA TOHLE OBROVSKÝ POTLESK VŠEM FANOUŠKŮM.

Po vyhlášení nejlepších hráčů utkání (proč Petr Tenkrát za Spartu???), přišlo ještě jedno překvapení od kotle. Všichni fanoušci totiž vytáhli nápis “DAVIDE ZŮSTAŇ“, jelikož dočasné angažmá bijce Kočího se totiž pomalu ale jistě chýlí ke konci. To bylo ostatně už druhé choreo v zápase týkající se bývalého bitkaře z NHL. Nutno podotknout, že zrovna v zápase s Pardubicemi příliš nezářil, ale každý vidí, jak je jinak pro defenzivu Sparty přínosem, a byla by škoda, kdyby po šestém listopadu odešel do některého z týmů KHL.

Na začátku jsem zmínil, že sice ještě vše není v dokonalém stavu, ale ptám se všech čtenářů a fanoušků Sparty: Co byste za současné postavení a hru loni dali? Výkony přes občasné výkyvy začínají mít hlavu a patu, branek také padá víc, tým si zkrátka po spoustě změnách sedá. Pro ty, co nedorazili, pak mám prosbu: Přijďte v úterý. Ti kluci si to zaslouží a je na nich vidět, jak se jim hraje před zaplněnými ochozy lépe než ve ztichlé hale.

PS: V úterý se můžete těšit na rozhovor s Patrikem Martincem, asistentem trenéra.

Autor: Czechmate87